• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svítí kontrolka červený klíč / red key / výměna mikrospínače na klice dveří

Včera večer jsem našel ještě nějaký fotky, jak to vypadá rozebraný, tak by to mělo být tak, jak píšeš, dnes jedu pro mikrospínač a zítra to zkusím opravit. Každopádně díky za návod, jsem zvědav, jak se zadaří... :D

Jen ještě drobnost, musím rozebrat celý dveře zevnitř a vyndat kliku? Nedá se to nějak zvenku sundat, co?
Bohužel tuším odpověď... :confused::D
 
Tak hlásím tlačítko opravený, starý mikrospínač byl tak špatný, že nešel ani zmáčknout. Vyměnil jsem za nový a už to zase funguje.
Velkou radost z toho mám, navíc oprava stála 6 Kč za mikrospínač a asi dvě hodinky práce.. :)
 
Tak hlásím tlačítko opravený, starý mikrospínač byl tak špatný, že nešel ani zmáčknout. Vyměnil jsem za nový a už to zase funguje.
Velkou radost z toho mám, navíc oprava stála 6 Kč za mikrospínač a asi dvě hodinky práce.. :)
A musela celá klika ven?
 
Ano, ano, celá klika musí ven, ten spínač, pokud si dobře pamatuji, je přišroubovaný v těle kliky a jinak se k němu nedostaneš.
Na jaře si dám opáčko u řidiče. Občas už taky začíná blbnout... :cool:
 
Je tam potřeba ještě vyháknout táhlo od zámku, který má navíc takovou pojistku proti vypadnutí, což je z venku téměř neproveditelné.. Alespoň doufám, že si to pamatuji správně...
 
Mám vyřešenu záležitost kolem svítící kontrolky klíče (Keyless). Nejdřív jsem nechal auto napojit na diagnostiku TEXA, vyhodilo to hlášku "pravé přední tlačítko zámku" s kódem B10D3. Objednal jsem tedy náhradní mikrospínač přímo z Japonska i s poštovným za 417 Kč. Bylo mi jasné, že se budou muset při výměně rozdělat dveře, takže z e-bay jsem vzal rovnou zácvaky 10 ks za 215 Kč. Rády praskají. Vlastní výměna v neautorizovaném servisu stála 800 Kč, šlo o práci cca 1,5 hod. Celkem tedy oprava za cca 1400 Kč. Tak třeba má zkušenost někomu pomůže.

Zobrazit přílohu 20503 Zobrazit přílohu 20504
Mám vyřešenu záležitost kolem svítící kontrolky klíče (Keyless). Nejdřív jsem nechal auto napojit na diagnostiku TEXA, vyhodilo to hlášku "pravé přední tlačítko zámku" s kódem B10D3. Objednal jsem tedy náhradní mikrospínač přímo z Japonska i s poštovným za 417 Kč. Bylo mi jasné, že se budou muset při výměně rozdělat dveře, takže z e-bay jsem vzal rovnou zácvaky 10 ks za 215 Kč. Rády praskají. Vlastní výměna v neautorizovaném servisu stála 800 Kč, šlo o práci cca 1,5 hod. Celkem tedy oprava za cca 1400 Kč. Tak třeba má zkušenost někomu pomůže.

Zobrazit přílohu 20503 Zobrazit přílohu 20504
Čest prosimtě kde jsi koupil mikrospinač a kde ti to dělali diky
 
@Frantisek1988 Podívej řeknu ti to takhle.

Pokud jsi aspoň trochu zdatný v pájení tak úplně stejný mikrospínač koupíš v GMza 4 kč. Stačí ušimiknou starý a napájet nový. Gumu ze spínače zalepíš buď silikonem nebo lepidlem určené na gumu. Spínač ještě nastřikáš odpuzovačem vlhkosti. Já jsem ho ještě zatavil do igelitu. A dáš zpátky.

Druhá možnost koupit si někde použitou kliku se spinačem. Známy jsi kupoval v Mazdagentlemen za 1200Kč komplet klika.

Odkaz na spínač v GM: https://www.gme.cz/tc-0120-y

Odkaz na firmu, která prodává použité díly pro Mazdu: http://www.mazdagentlemen.com/
Zdravím prosím jaké koupit to lepidlo na gumu toho mikrospínače? A jak se to osvědčilo? Vydrží to? Diky
 
Zdravim páni, niekto z okolia ZA alebo aj ďalej ktorý by vedel opraviť nefungujúce keyless zamykanie na M6 GH 2007?
Otváranie bez problémov len tie spínače nefunguju ani na vodičovej ani spolujazdcobsj strane. Na cene sa hádam dohodneme ;) Vďaka
 
Pomooooc. Akutne potebuju poradit od nekoho kdo menil v klikach dveri mikrospinace....muj servisak to ma rozdelany, ale nevi c s tim.je to pry cele zatavene v nejake kostce a nevi jak to ma prepajet...HILFEEEEEE
 
Tak tak, zezadu vyďoubat tu černou hmotu, očistit, odpájet, odvrtat nebo odfrézovat packy starého mikrospínače a napájet nový...
 
Ten mikrospínač vypadá asi takhle:
20210710_185447.jpg
Ty dvě kovový packy vedou na druhou stranu tý kostičky, kde je to zalitý takovým černým sajrajtem. Ten potřebuješ vyďoubat a vyčistit a pak se ti uvnitř ukážou dvě mosazný destičky, každá spojená s jedním tím drátkem. Skrz ty destičky je dírka, kterou prochází packy toho mikrospínače a je to spolu proletovaný.
Nejlepší je ten starý asi odvrtat, čímž si zároveň obnovíš dírky pro packy toho nového mikrospínače....
Snad jsem to popsal trochu srozumitelně.... :grinning:
 
Tohle nemohlo fungovat....
Ted bych potreboval sehnat tu gumovou krytku co cumi z kliky...

20220427_172039.jpg
 
Back
Top