• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Ahoj, nevíte někdo nějaký typ, jak snadno v originální navigaci vyhledávat např. konkrétní hrad nebo nejbližší Billa prodejny?
 
Tak jsem na to mezitím přišel sám. Ale co bych rád ještě věděl je zda lze dostat zobrazení značky s maximální povolenou rychlosti na obrazovku? Mě se tyto značky ukazují pouze na HUD displeji. V nastavení nic nepomohlo a to se mi nezdá že by to nešlo...
PS.. Jinak mě překvapilo, že vestavěná navigace umí velmi rychle přepočítat trasu když třeba ignorují její pokyny. Jezdí se s ní celkem dobře.. Čekal jsem to tedy horší..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Já dnes úspěšně aktualizoval.
Je tu mimochodem hodně informací a já bych chtěl jen vědět zda se vyplatí koupit lepší SD kartu a navigace skutečně zrychlí nebo je s tím nějaký problém a karta nefunguje. Případně přímo konkrétní odzkouseny typ karty?
Děkuji

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Také mám zaktualizováno. Já osobně jsem koupil SD kartu class 10 za nějaké 2-3 stovky, origo mazdí kartu na ní naklonoval a mám pocit, že se to celé trochu zrychlilo. Dále se mi také po výměně té SD karty za rychlejší nestává, že nastartuju auto a čekám třeba chvíli na parkovací kamery, což s tou starou SD kartou občas udělalo... To ale může být jen můj dojem. Jinak návody na kopírování a klonování té karty jsou popsané ve foru podrobně a docela dobře, doporučuji využít určitě klonovací software (klidně freeware) a ne jen nakopírování dat, to by ani nemuselo fungovat.
 
Já jsem jen překopíroval obsah z originálu na koupenou a také vše funguje.
 
A pozorujes nějaké zrychlení? Načítání?
Nějaká konkrétní karta?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Zkoušel jsem Kingston Canvas Select 16GB a teď Sandisk Extreme UHS-I U3 a v rychlosti načítání žádná pozorovaná změna. Asi to nebrzdí karta, ale něco jiného.


Odesláno z mého ANE-LX1 pomocí Tapatalk
 
Chlapi, muzete mi prosim nekdo poradit? Chtel jsem aktualizovat mapove podklady a pri spusteni Mazda Toolbox mi to napsalo, ze je ke stazeni novejsi verze (toho toolboxu). Tak jsem updatoval, toolbox se spusti a jako prvni vec zobrazi smlouvu s koncovym uzivatelem a dole tlacitka souhlasim/nesouhlasim. Problem je, ze cela ta obrazovka je jakoby cela zasedla a ani jedno tlacitko nelze zmacknout a tim padem ani spustit toolbox. Zkousel jsem na 2 ruznych pc s win 7 a win 10, bohuzel neuspesne. Setkal se s tim nekdo? Diky
PS: Do updatu toolboxu mi roky vsechno fungovalo bez problemu.

Vyreseno: reinstal na anglickou verzi, vse funguje
 
Poslední úprava:
Chlapi, muzete mi prosim nekdo poradit? Chtel jsem aktualizovat mapove podklady a pri spusteni Mazda Toolbox mi to napsalo, ze je ke stazeni novejsi verze (toho toolboxu). Tak jsem updatoval, toolbox se spusti a jako prvni vec zobrazi smlouvu s koncovym uzivatelem a dole tlacitka souhlasim/nesouhlasim. Problem je, ze cela ta obrazovka je jakoby cela zasedla a ani jedno tlacitko nelze zmacknout a tim padem ani spustit toolbox. Zkousel jsem na 2 ruznych pc s win 7 a win 10, bohuzel neuspesne. Setkal se s tim nekdo? Diky
PS: Do updatu toolboxu mi roky vsechno fungovalo bez problemu.

Vyreseno: reinstal na anglickou verzi, vse funguje

Zrovna včera jsem řešil úplně to samé, pomohla odinstalace a instalace samotného ToolBoxu. Zároveň (nevím, jestli to s tím souvisí), se mi po restartu nainstaloval i nějaký Win update, takže nevím, co z toho vlastně zafungovalo :grinning: Ale pak už to valilo. Ale to, co popisuješ, mě dost vyvztekalo :mad:
 
U vestavěné navigace prý lze otáčením joysticku zvětšovat či zmenšovat mapu ale mě to pouze skáče po nabídce dole. Nebo se to dělá nějak jinak?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Ahoj lidi, jakou pouzivate volbu trasy u vest.navigace? Zkousel jsem "snadna", ale obcas me to taha na zbytecne zkratky po blbe silnici, prekvapive. Myslel jsem, ze bude tahat spis po rychlostnich a snadnejsich cestach lepsich trid.
 
Já bych bral kdyby existovala volba "výhradně po pěkných silnicích". Nejde mi o každý km a minutu ale některé cesty jsou za trest. Jezdím většinou tu rychlou pač ostatní mají často velmi podobný výpočet a zatím ok. Do všelijakých uliček mě tahá Waze a to mi zrovna nevyhovuje. Ale taky jsem podle original navigace jel zatím pár cest.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Ahoj lidi, jakou pouzivate volbu trasy u vest.navigace? Zkousel jsem "snadna", ale obcas me to taha na zbytecne zkratky po blbe silnici, prekvapive. Myslel jsem, ze bude tahat spis po rychlostnich a snadnejsich cestach lepsich trid.

Také používám snadnou. Rychlá a krátká jsou z mé zkušenosti v tomhle ohledu ještě horší, protože jak rychlá, tak krátká, se mě už pokusily navigovat na nezpevněnou cestu.
 
Také používám snadnou. Rychlá a krátká jsou z mé zkušenosti v tomhle ohledu ještě horší, protože jak rychlá, tak krátká, se mě už pokusily navigovat na nezpevněnou cestu.
Aha, tak že bych přešel na snadnou z rychlé? Interní navigaci používám celkem často, byť mnohdy jen abych viděl, v kolik asi přijedu do cíle - a zásadně rychlou variantu. Ale je fakt, že jednou mě v Rakousku při cestě na stovky km zavedla z krásných asfaltek na nejméně 15 km štěrkovou cestu s omezením na 40 km/h o_O. A pak asi jednou do nějaké zúžené ulice ve městě. Jinak dobrý.
 
Back
Top