• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

To ano, ale když necháš v Mazda Toolbox udělat diagnostiku karty, tak Ti vyjede výsledek a dole je černý zvýrazněný řádek: Další informace o kartě SD naleznete po kliknutí zde, a tady se Ti spustí kontrola každé mapy a tam mi svítí u podpisu červeně NEPLATNÁ! Zkus to prosím, jestli Ti tam napíše u každé mapy jednotlivě podpis: platná, nebo neplatná. Díky moc.
Tak u mne po provedení diagnostiky a vyžádání "kontroly souborů podpisů" mi to také ukazuje licence "platná", ale podpis "neplatná". Nevím, co přesně tohle znamená, ale podle všeho to (zatím) na funkci nemá vliv. Navigace v autě funguje, aktualizace se zdařila.
 
Aktualizace proběhla, kontrola SD karty hlásí u map licence platná , podpis: neplatná. V autě to běhá normálně. Jen ty mapy zas tak aktální nejsou, kruháč, který je na mé cestě do práce v provozu asi 3 měsíce, je na mapy.cz, google mapy i ve waze, ale v mazdě stále nic.

Aha já koukal taky že zvědavosti, jestli přidali mou firmu do databáze a stále tam je na té adrese I po aktualizaci předchůdce i když je to pár let, co jsme se vyměnili a já se přidal na mapy.cz,google maps a apple map. Víte někdo, kam hlásit návrhy na opravy? Mapy do mazdy jsou nyní od Here?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
V aplikaci MazdaToolbox, je nástroj na kontrolu SD karty. Když nechám udělat diagnostiku SD karty, napíše mi, že karta je platná. Po kontrole je dole možnost Zkontrolujte soubory podpisů. U jednotlivých map mi při kontrole píše: platná, licence platná, podpis: neplatná !
Výše uvedené psalo u map z února 2019 i u současné aktualizace prosinec 2019.

Máte to taky tak, nebo mám nějaký problém s SD kartou, či registrací apod.?

Zobrazit přílohu 25355
Mám to stejně, jen u SD karty, která byla čistá a na kterou jsem zkopíroval obsah originální karty, to píše: Diagnostika dokončena = Karta SD je neplatná !. Níže ještě: Licence karty SD je platná = NE ! a Sekvence uzamčení = SD (u origo karty Sekvence uzamčení = SD+VIN).
Obě ale šly teď aktualizovat a v autě fungují obě dobře, dokonce ta nakopírovaná je asi rychlejší, takže odezvy se zdají být v autě taky rychlejší. Ještě mě napadlo: musí být karta v autě zamknutá (poloha posuvníku na kartě LOCK) nebo nemusí - teď to tak vždy mám, nebo dokonce nesmí být v autě zamknutá? Nahrává se něco na ní v autě? Díkec...
 
Mám to stejně, jen u SD karty, která byla čistá a na kterou jsem zkopíroval obsah originální karty, to píše: Diagnostika dokončena = Karta SD je neplatná !. Níže ještě: Licence karty SD je platná = NE ! a Sekvence uzamčení = SD (u origo karty Sekvence uzamčení = SD+VIN).
Obě ale šly teď aktualizovat a v autě fungují obě dobře, dokonce ta nakopírovaná je asi rychlejší, takže odezvy se zdají být v autě taky rychlejší. Ještě mě napadlo: musí být karta v autě zamknutá (poloha posuvníku na kartě LOCK) nebo nemusí - teď to tak vždy mám, nebo dokonce nesmí být v autě zamknutá? Nahrává se něco na ní v autě? Díkec...

Ne SD kartu musíš mít odemčenou, jinak to z ní nebude číst.

Po HERE přebralo vše IGO- https://www.naviextras.com. Pokud mám chybné informace, tak mě opravte.

Jinak všem děkuji za kontrolu. Tonoucí se stébla chytá...
 
Here produkuje mapy samozřejmě dál. NNG je jen tvůrce navigační aplikace pro embedded systémy jako MZD Connect a mapy v patřičném formátu kompatibilním s tímto navigačním jádrem (IGO Primo) přeprodává přes svůj portál naviextras spolu s dalšími službami.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Super, tak jsem věc opravil na Here mapách po registraci v jejich editoru a uvidíme, zda se v budoucnu projeví...
 
Dals kopírování i se skrytými soubory? Jinak to totiž nemá moc význam.
 
Ahoj kluci,mohl by mi někdo nahodit obsah karty na file share?.Skončila mi licence.Díky předem
 
Ano, navigace si pamatuje datum první aktivace GPS signálu a pokud nemá příslušný licenční soubor se zašifrovaným VIN a verzí map, novější mapy nevezme.
 
Back
Top