• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Větší schránka nahrazující CD přehrávač

RobertR

nový člen
21
Zdravím,
narazil jsem na obrázek Interieru kde nebyla CD mechanika. Osobně už jsem v minulém autě za cca 6 let do mechaniky nikdy nedal CD. Nemá někdo zkušenosti s demontáží ? S tím že by se zvětšil odkládací prostor ?
R.

2018-Mazda6-3.jpg
 
Zdravím,
narazil jsem na obrázek Interieru kde nebyla CD mechanika. Osobně už jsem v minulém autě za cca 6 let do mechaniky nikdy nedal CD. Nemá někdo zkušenosti s demontáží ? S tím že by se zvětšil odkládací prostor ?
R.

Zobrazit přílohu 22428
Ptal jsem se na to u prodejce a dostal jsem tuto odpověď:

odmontovat by panel CD přehrávače šel, ale nedoporučovali bychom to, vzhledem k tomu, jak to bude vypadat. Bude tam asi chybět plast. Technik přímo říká, že tam bude díra.

Osobně bych za to klidně 100 eur zaplatil, aby mi to odmontovali a dali nějakou krytku, protože v USA (kde podle mě nemají ten přehrávač) přece nějaký kryt být musí.
 
.. vidím to právě úplně stejně .. zkusím se taky u prodejce optat - třeba budu mít víc štěstí :)
 
Někdo na tomto fóru umístil fotografii přístrojové desky z GL bez CD přehrávače. Jelikož jsem už v GJ nikdy nepoužil CD přehravač (vyzkoušel jsem ho až před prodejem zda je vůbec fumční ;)) trochu jsem zapátral po netu a pak v servise, jelikož je u GL prostor před řadící pákou pod zmiňovaným CD přehrávačem znatelně menší. Zjistil jsem, že CD přehrávač se dodává do všech zemí v Evropě, ale ne do USA! CD přehrávač lze tedy demontovat, ale je nutno jeho prostor nahradit větší schránkou a ta má číslo dílu: GRF5-64-360 02 a její cena je cca 900,-Kč bez DPH.2018-Mazda6-3.jpgSnímek obrazovky 2019-06-13 v 22.59.47.pngKastlík na místo CD.jpeg
 
Každému podle jeho potřeb... Ale nějak mi uniká důvod demontáže, když už tam ta mechanika je? (Jiná situace by byla, když by auťák byl o to CD levnější už z výroby.)
 
Kde to ma mikrofony? U GL (coz je afaik spravne oznaceni od konce 2016, druhy facelift IPM2, sestka model 2017) jsou totiz v tom panelu spolecne s mechanikou CD prehravace... takze je asi presunuli jinam?

Jinak mi prijde vetsi schranka taky lepsi, CD pouzivam doma na hi-fi, ale v aute jsem ho nedaval tak osm let. Takze ja vymenu chapu. Cx-3 v nejnizsi vybave ma v tomhle miste velkou schranku a je to super, vejde se tam krom mobilu i penezenka, apod.
 
ahoj .. chápu to tedy správně že ta plastová schránka se dá i v ČR objednat ??
Už jsem se tady na to ptal na jiném místě s tím že se zeptám v Car Staru, ale ještě jsem tam od té doby nebyl ..
Osobně bych do toho šel, pokud by tedy v CD nebyly mikrofony, ty by mi chyběly :)
 
Někdo na tomto fóru umístil fotografii přístrojové desky z GL bez CD přehrávače. Jelikož jsem už v GJ nikdy nepoužil CD přehravač (vyzkoušel jsem ho až před prodejem zda je vůbec fumční ;)) trochu jsem zapátral po netu a pak v servise, jelikož je u GL prostor před řadící pákou pod zmiňovaným CD přehrávačem znatelně menší. Zjistil jsem, že CD přehrávač se dodává do všech zemí v Evropě, ale ne do USA! CD přehrávač lze tedy demontovat, ale je nutno jeho prostor nahradit větší schránkou a ta má číslo dílu: GRF5-64-360 02 a její cena je cca 900,-Kč bez DPH.Zobrazit přílohu 22918Zobrazit přílohu 22919Zobrazit přílohu 22920
Úžasný, to jsem hledal. Díky!
Za 2 měsíce jsi na garančku, tak to do tu doby zkusím někde sehnat at mi to tam rovnou hodí.

Každému podle jeho potřeb... Ale nějak mi uniká důvod demontáže, když už tam ta mechanika je? (Jiná situace by byla, když by auťák byl o to CD levnější už z výroby.)
Mechaniku v autě jsem snad ani nikdy nepouzil, takže akorát překáží. Pokaždé z toho malyho prostoru lovim ovladač garáže. Za větší prostor, třeba na peněženku, která teď akorát překáží v prostoru na kelímky, bych si těch 1,000 CZK rád zaplatil
 
Kde to ma mikrofony? U GL (coz je afaik spravne oznaceni od konce 2016, druhy facelift IPM2, sestka model 2017) jsou totiz v tom panelu spolecne s mechanikou CD prehravace... takze je asi presunuli jinam?

Jinak mi prijde vetsi schranka taky lepsi, CD pouzivam doma na hi-fi, ale v aute jsem ho nedaval tak osm let. Takze ja vymenu chapu. Cx-3 v nejnizsi vybave ma v tomhle miste velkou schranku a je to super, vejde se tam krom mobilu i penezenka, apod.
Mikrofony byly a jsou vždy ve stropu, snad u všech originál handsfree. Neumím si moc představit, jak by odebíraly zvuk od úst v pozici, kde je umístěn CD přehrávač. Dnes jsem se na to pro jistotu ptal. Jedná se pouze o CD mechaniku, jako například u PC.
 
Čistě náhodou, nevíte zda existuje schránka (klidně i ta menší, aby CD zůstalo), která by ale uměla bezdrátově nabíjet mobil? Docela by pro mne bylo fajn nemuset neustále válet po palubce kabel na mobil.

Tak už jsem to našel, existuje a asi touto cestou půjdu, jen se odvážit rozdělat nové auto :) Nemontoval to někdo náhodou?
 
Poslední úprava:
Mikrofony byly a jsou vždy ve stropu, snad u všech originál handsfree. Neumím si moc představit, jak by odebíraly zvuk od úst v pozici, kde je umístěn CD přehrávač. Dnes jsem se na to pro jistotu ptal. Jedná se pouze o CD mechaniku, jako například u PC.

A k cemu tam jsou ty u GL takove malickate dve dirky, po stranach kolem toho CD prehravace? Ja Byl jsem liny hledat servisni manual, takze uprimne nevim, ale mel jsem za to, ze jsou to doplnujici mikrofony, at uz pro hlas nebo jako snimace hluku k Bose (ktery by mel mit aktivni snimani hluku v aute, aby mu mohl prizpusobovat hlasitost; pochopil-li jsem spravne, jak funguje tahle jejich technologie, ktera neni zalozena jen na otackach/rychlosti).
 
Mikrofon pro AudioPilot2 je podle schématu nalevo od přístrojového štítu. Technologie AudioPilot2 přizpůsobuje hlasitost a nastavení parametrického ekvalizéru - když má hluk nějakou frekvenci, přidá tam hlasitost v závislosti na dynamice audiosignálu.
 
Čistě náhodou, nevíte zda existuje schránka (klidně i ta menší, aby CD zůstalo), která by ale uměla bezdrátově nabíjet mobil? Docela by pro mne bylo fajn nemuset neustále válet po palubce kabel na mobil.

Tak už jsem to našel, existuje a asi touto cestou půjdu, jen se odvážit rozdělat nové auto :) Nemontoval to někdo náhodou?
To je jeden z důvodů proč hledám větší kastlík. Za prvé je tam málo místa a za druhé bych tam rád dal bezdotykové nabíjení mobilu. Otázkou je kde je sehnat takové, které by tam rozměrově pasovalo? Jinak skvělé video- díky.
 
Tak jsem se tomu chvíli věnoval a našel jsem, že buď se tam dá dát nějaký polotovar, tedy koupit samotnou tu spirálku s deskou a dráty pro napájení a udělat si to sám (teoreticky přímo nalepit zespodu kaslíku, pokud není tlustý, či polepit gumou a udělat jako dno kaslíku) nebo koupit nějaké hotové řešení ve formě dobíjecí dečky a "zastřihnout". Přímo pro Mazdu se také vyrábí několik variant, např: https://www.aliexpress.com/item/32911235112.html (jen tam jsou dost divné parametry, ale možná chyba prodejce).
 
Je pravda, že při používání Carplay je třeba mobil připojit kabelem? Lze přes toto propojení pak hrát i hudbu a nabíjet? Pak by pro mne bezdrát ztrácel smysl, mobil bude stejně na kabelu.
 
Přesně tak, mobil je připojen kabelem do USB portu v loketní opěrce. Android Auto v Mazdě funguje pouze takto.
 
Back
Top