• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Větší schránka nahrazující CD přehrávač

Podařilo se to někomu sehnat?
Jediné co jsem našel jsem americké stránky, které neposilaj do Evropy.
 
za 3 tydnu jdu na garancni prohlidku, tak mi dopredu uz objednali ten box (za 51 eur) a vymeni to. Jsem zvedavej na vysledek, pak poreferuju.
 
Už bych ho měl mít v servise, ale tříměsíční problém s navigací je pro mě přednější! :( Upřímně se už na ten větší kastlík moc těším.
 
Už bych ho měl mít v servise, ale tříměsíční problém s navigací je pro mě přednější! :( Upřímně se už na ten větší kastlík moc těším.
Pak dej pls vědět, jsem na výsledek zvedavej.
 
Tak jak jsem slíbil, přikládám zde foto výsledku demontáže přehrávače CD, malé přihrádky pod ní a montáže velké přihrádky pod klimatizací (verze pro USA). Je to skvělé, spousta místa, nezápasíte s tím, jak tam pokud máte volič volby jízdního režimu u automatické převodovky v poleze „P“ dostat např. mobil. Má to ale i stinnou stránku. Zjistili jsme, že horní panel (okolo ovládání klimatizace) je jiný pro verzi s CD přehrávačem a bez CD přehrávače. Bohužel pokud jej nevyměníte (cena cca 2.300 Kč), zůstane vám zde zubatá nevzhledná lišta a otvor do přístrojové desky směrem nahoru (které na druhou stranu nejsou moc vidět). Je otázkou, zda by stačil k dokonalosti vyměnit jen horní panel, nebo je ještě k většímu kastlíku nějaký horní kryt? První foto je, jak by to mělo vypadat. Další 4 foto, jak to vypadá u mě v autě nyní.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
 
Tak jak jsem slíbil, přikládám zde foto výsledku demontáže přehrávače CD, malé přihrádky pod ní a montáže velké přihrádky pod klimatizací (verze pro USA). Je to skvělé, spousta místa, nezápasíte s tím, jak tam pokud máte volič volby jízdního režimu u automatické převodovky v poleze „P“ dostat např. mobil. Má to ale i stinnou stránku. Zjistili jsme, že horní panel (okolo ovládání klimatizace) je jiný pro verzi s CD přehrávačem a bez CD přehrávače. Bohužel pokud jej nevyměníte (cena cca 2.300 Kč), zůstane vám zde zubatá nevzhledná lišta a otvor do přístrojové desky směrem nahoru (které na druhou stranu nejsou moc vidět). Je otázkou, zda by stačil k dokonalosti vyměnit jen horní panel, nebo je ještě k většímu kastlíku nějaký horní kryt? První foto je, jak by to mělo vypadat. Další 4 foto, jak to vypadá u mě v autě nyní.

Zobrazit přílohu 23767 Zobrazit přílohu 23768 Zobrazit přílohu 23769 Zobrazit přílohu 23770 Zobrazit přílohu 23771
Diky za info, i kdyz me to celkem vydesilo. Predpokladam, ze vysledek u me bude stejny. Jestli mi nabidnou vymenu toho horniho dilu, tak do toho za tu cenu snad i pujdu :/ Uz takhle za to zaplatim 55 EUR, tak proc ne dalsich 100 :D
 
Spíše to vidím tak, že, by se to mělo nejdříve podvleknout pod tu palubku a pak dorazit.
 
Spíše to vidím tak, že, by se to mělo nejdříve podvleknout pod tu palubku a pak dorazit.
Ta lišta navíc je tam pro uchycení CD přehrávače. Díl kolem panelu klimatizace je skutečně jiný pro provedení s a bez CD. ;)
 
Díl kolem panelu klimatizace je skutečně jiný pro provedení s a bez CD

Když se podíváte na první fotku (provedení pro USA), tak ten díl kolem panelu klimatizace pokračuje dále k přihrádce. Budu muset nechat objednat i ten a nechat jej vyměnit.
 
A co jenom ten zubatý spodní díl, držící CD přehrávač, jen ostrým nožem odřezat... z horního pohledu vůbec nic nemůže být vidět.
A máš 2.5 litru ušetřenýho :)
Tvá 3-tí foto to krásně ukazuje, že to stačí jen krásně začistit a hotovo...
 
Řešení to je..., ale jelikož se to dolů zešikmuje, tak bude do té díry vidět! Už jsem nad tím dumal.
 
Tak jsem byl v servisu. Sice objednali ten kastlik (který teď zbytečně vozím v kufru), ale údajně si nebyli moc jistý instalací, protože to nikdy nedělali, tak mě objednali na příště a vyčlení si na to pár hodin. Rovnou jsem mu ukázal foto od @Sikyl a prý se nemám bát, že to oni udělají pořádně :D tak jsem na ně zvedavej.
 
Pokud to budeš chtít mít jak říkáš POŘÁDNĚ, tak Ti musí vyměnit i spodní díl obložení přístrojové desky okolo klimatizace. Nejen že stojí cca. 2.300,-Kč, ale musí se kvůli němu rozebrat půl auta :(. Celý tunel rozebrat a posunout dozadu, L + P strana spodního obložení přístrojové desky.... Když dobře tak je to práce na min. 2 hodiny. A to nebude za úsměv.
 
Pokud to budeš chtít mít jak říkáš POŘÁDNĚ, tak Ti musí vyměnit i spodní díl obložení přístrojové desky okolo klimatizace. Nejen že stojí cca. 2.300,-Kč, ale musí se kvůli němu rozebrat půl auta :(. Celý tunel rozebrat a posunout dozadu, L + P strana spodního obložení přístrojové desky.... Když dobře tak je to práce na min. 2 hodiny. A to nebude za úsměv.
POŘÁDNĚ byly slova Mazdy. Opravdu jsem na ně zvedavej jak se k tomu postaví.
Tady se běžně pohybuje hodinová sazba přes EUR 100, takže si to možná rozmyslím a nechám tam vrátit tu čtečku CD :D
 
Já bych velkou přihrádku za nic už nevyměnil! Je skvělá! Za to musím p. Hyšplerovi z Kolína upřímně moc poděkovat! Nebýt jeho, tak bych to CD brzo ... U GJ jsem po 3,5 letech před prodejem šel domů pro CD, zda ta mechanika vůbec funguje, natož dnes. Rád bych to dodělal do finále, jako na první fotce. Nejde ani o ty 2.300,-Kč za ten spodní díl obložení přístrojové desky kolem ovládání klimatizace, ale o tu obrovskou spoustu práce kolem! Myslím, že ani dvě hodiny stačit nebudou. Ten díl má okraje (které nejsou vidět) podložené úplně pod vším :(. Takový ježek v kleci.
 
Poslední úprava:
Tak už to mám taky :)
Udělali mi to stejně a ani mi k tomu nic neřekli. Ale co si budu stěžovat, udělali to zadarmo, ani za materiál nic nechtěli... Asi se styděli za výsledek :)
1FD3B4B7-BB5C-435E-BBB5-CCBD689FE393.jpeg 50646F52-8EA2-4DD3-A3D9-464E2C13E0D7.jpeg 5E8BAE97-ECF5-48D5-867A-E7F290167DC1.jpeg

Jen při pohledu na to CD si říkám jestli tam opravdu není nějaký mikrofon jak se tu už řešilo...
03E1ED3B-AEA8-4138-A30E-4C9FD417C86F.jpeg
 
Žáden mikrofon! Ty dva otvory jsou pro speciální nástroje (takové plechové packy) na odjištění a vytažení toho CD. Je to stejný princip, jako když se vytahuje vestavěné rádio. Mimo jiné žáden materiál nepotřebovali. Jen vytáhli CD, odpojili ho od konektoru, vytáhli původní dvoupatrový kastlík na CD s přihrádkou dole a zacvakli tam nový větší kastlík- přihrádku. Toď celá věda.
 
Back
Top