• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda CX-3

#293
To mě zajímá jelikož mi teď prasklo vlákno pro brzdu auto ani nepíplo, že je něco špatně. Ještě, že kontroluji často.
Robe máš odzkoušené LED a skladem?
Mám samozřejmě ozkoušené skladem ;)
Ahoj, mám dotaz ohledně světel z vyšší výbavy jak zde píšeš. Na internetu jsou k prodeji originál přední led světla na cx3 a zajímalo by mě, jestli jdou bez problému vyměnit místo původních halogen světel. Jestli by tam nebyl problém třeba kvůli elektrice, nebo něčemu dalšímu. Já sám tomu nerozumím, v servise mě s tím pošlou někam, ale někdo kdo dělá do aut by případnou výměnu třeba zvládnul. Díky :)
Jak píše @AlesM není to sranda jen tak přehodit. Více určitě může poreferovat @Lazlo , který měl všechny potřebné komponenty sehnané, ale nakonec se akce neprovedla kvůli složitosti zásahu.
Zdravim nekdo z Ostravy nebo pobliš na oledkovani Moji cx 3 předem děkuji
Posílám poštou nebo můžeš zajet do Vyškova. Více info v SZ ;)
 
Mám samozřejmě ozkoušené skladem ;)

Jak píše @AlesM není to sranda jen tak přehodit. Více určitě může poreferovat @Lazlo , který měl všechny potřebné komponenty sehnané, ale nakonec se akce neprovedla kvůli složitosti zásahu.

Posílám poštou nebo můžeš zajet do Vyškova. Více info v SZ ;)
Prosim kdybych zajel do vyškova jsi schopen to nainstalovat a prosim jaka je cena za oledkovani moc dik
 
Ano, tie som skusal, ale svietiace na cerveno. Tie v odkaze svietia bielo a pod cervenym krytom svetla by take svietili este menej, lebo LED neprodukuju take siroke svetelne spektrum ako halogenove ziarovky a tak by toho cervenym "filtrom" krytu svetla preslo len relativne malo a jas by bol mizerny. Ale ani cervene nie su bohvieco, takze ich zbytocne nekupuj. Su to vyhodene prachy ;)
 
Nemám rád, když něco kazí design vozu (v tomto případě externí DRL), nicméně i tak se dá a poradil sis ;)

U nového vozu bych spíše řekl, že nikoho ani nenapadne, že tam LED není z výroby (pokud je správně usměrněn světelný paprsek, přiměřený výkon, bílá (ne fialová nebo modrá) barva atd.) viz. například: Výměna žárovek za LED u Mazda CX-5

Přestavba na Bi-LED spočívá ve výměně projektoru. Tato přestavba je cca 6x levnější než namontování světel z vyšší výbavy :)

Ano Osram LED jsou opravdu slabé a jednoznačně nedoporučuji. Používám extra silné LED zdroje (vhodné např pro zafóliovaná světla). Nebo v případě originálních světel se nejlépe osvědčil Philips Vision (samozřejmě originál). Svítí přesně jako žárovka a jediná změna je bleskurychlé rozsvícení brzdových světel oproti vláknovce.
Foto zde:
7454-8fda7c82a2a4b928cd7a769c20e64e65.png

Více info v SZ ;)
Diky, tie Philips ziarovky asi vyskusam. Viem, ze externe DRL sa nepozdavaju vela ludom, ale asi som divny, no mne sa to paci :D A dal som tam kvalitne Philips DRL, ktore maju svetelne trubice a nie su vidno samostatne svietiace LEDky. Takze to aspon svieti silnym a jednoliatym svetlom, ked uz teda kazim vzhlad :D Mozno casom ich dam dole, ale potom budem musiet vymysliet ako trochu zamaskovat diery...
 
#293
To mě zajímá jelikož mi teď prasklo vlákno pro brzdu auto ani nepíplo, že je něco špatně. Ještě, že kontroluji často.
Robe máš odzkoušené LED a skladem?
Tiez ma prekvapilo, ze v aute nie je vobec ziadny system sledovania vypalenych ziaroviek. No na druhu stranu, je to vyhoda v pripade osadzovani LED-kami, lebo nie je treba zbytocne pridavat odpory, ktore eliminuju vyhodu nizkej spotreby LED.
 
Dnes som len tak na parkovisku odfotil ako mi svietia tie predne svetla. Je vidiet, ze svietia dost nizko, ale jednoducho to nastavit vyssie nejde :(
lights01.jpg lights02.jpg
 
Hlavně to nesvítí vůbec do šířky :rolleyes:
Hej, vyzera to divne. Ale je to aj blba fotka :D V skutocnosti vidno aj dost do sirky, len je to viac rozptylene. Niekedy dam fotku aj na ceste, lebo teraz vidim, ze to tom parkovisku vyzera dost blbo oproti normalnej situacii na ceste.
 
Tiez ma prekvapilo, ze v aute nie je vobec ziadny system sledovania vypalenych ziaroviek. No na druhu stranu, je to vyhoda v pripade osadzovani LED-kami, lebo nie je treba zbytocne pridavat odpory, ktore eliminuju vyhodu nizkej spotreby LED.
Sledování asi je ale jen pro servis - když mi Shrek dělal i-stop našel i info o nefunkční žárovce z dob instalace ledek.

Dnes som len tak na parkovisku odfotil ako mi svietia tie predne svetla. Je vidiet, ze svietia dost nizko, ale jednoducho to nastavit vyssie nejde :(
Zobrazit přílohu 17101 Zobrazit přílohu 17102
Zase, ale nikoho neoslňuješ - jinak nastavit jedině s mašinou už origo mi připadá nastavení dosti nízko.
 
Poslední úprava moderátorem:
Přesně tak signalizaci prasklé žárovky kontrolkou na palubovce jsem u měl naposledy u Mazda 626 GE z 92 roku. Úspory jsou úspory :)
 
Svítit to bude super, ale je problém s chlazením.. H15 je za deklem, takže se to dřív nebo později bez dodatečného bastlení na denní svícení utaví
EDIT: Jsem pomalej :D
 
Doporučuji probrat s @Natural, to je odborník na danou problematiku

Ja po svojich skúsenostiach nedoporučujem ..mal som z aktívnym chladením (ventilátor) aj toto pasívne ... problem je chladenie keďže diaľkové sú v takej trubici a tá je z umelej hmoty a dokonca ma aj uzáver ja som to tam napichol a po minúte dvoch som to vybral von..prečo ? Keď som zacítim “jemný “ zápach plastu tak som vedel že je čas sa vrátiť k aktívnemu chladeniu ..takze : JEDNOZNAČNE NEODPORÚČAM ani to skúšať !!! Som presvedčený keby som to neodskúšal ale buchol kapotu a išiel na “skúšobnú jazdu” tak mi ten plast ztleje...
 
V výbave Chalange máš len jednu možnosť ..stretávacie z pasívnym chladením a diaľkové z aktívnym (môžeš mi veriť že som vyskúšal všetko ) alebo je tu druha možnosť ...počkať kým skončí garancia a prehodiť svetla na full Led z vyššej vybaví ..(ja už svetla mám doma :D ešte tá garancia :cool:)
 
V výbave Chalange máš len jednu možnosť ..stretávacie z pasívnym chladením a diaľkové z aktívnym (môžeš mi veriť že som vyskúšal všetko ) alebo je tu druha možnosť ...počkať kým skončí garancia a prehodiť svetla na full Led z vyššej vybaví ..(ja už svetla mám doma :D ešte tá garancia :cool:)
Kdes je sehnal pls a kolik stály?
 
Řešili jsme s klaňáky mnohokrát a vždy vyhrál originální retrofit - OEM mlhovky, rámečky + páčka pod volantem s pozicí předních mlhovek ;)

Ke zvýraznění blinkru stačí vyměnit vláknovou bludičku za LED ;)
Předělání blinkrů do LED technologie

Jinak rámečky z Ali svítí opravdu pěkně, ale nesedí bez úprav :snaphappy:
 
Back
Top