• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Detailing péče o lak

Voskem od Doris se dela i dekontaminace. Jednoduše lokálně dil po dilu se nanasi tenká vrstva a hadrikem se detailně rozlestuje a odstranuji se zbytky asfaltu a dalších nečistot. Netreba na to clay. Doris to tady někde ma i popsane v návodu
 
Husté, ale polétavou rez bych (po naleptání Iron Outem nebo Removerem) fakt radši sebral tím clayem.
 
Zdravím, tiež by som mal záujem o vosk od Doris, ale nedá sa mi napísať jej správa,.. existuje nejaký iný postup objednávky? :sorry:
 
Ahoj,


Nemate nekdo zkusenost s touch-up barvama (konkrétně na soul red crystal). Chci se zbavit der od kaminku na kapotě a střeše, kterych mam asi 10 (na pul roce starem aute :/) U dalsiho auta dam za pravdu vsem, kteri tu obhajovali folie a priplatim si za ne hned po nakupu.

Na ebay jsem nasel toho, a nevim co vybrat (co funguje a co ne).

2FA3685B-5202-4962-9E60-E1586191F4B2.png 22C2C15F-E413-4078-88D4-319056B48B8D.png 48691977-16E3-41B6-84F3-ECDCB1056FFF.png

Predem diky.
 
Ahoj,
Nemate nekdo zkusenost s touch-up barvama (konkrétně na soul red crystal). Chci se zbavit der od kaminku na kapotě a střeše, kterych mam asi 10 (na pul roce starem aute :/) U dalsiho auta dam za pravdu vsem, kteri tu obhajovali folie a priplatim si za ne hned po nakupu.
Na ebay jsem nasel toho, a nevim co vybrat (co funguje a co ne).
Predem diky.

Ahoj, já jsem zakoupil u autorizovaného dealera Mazdy origo set. Jsou to dvě lahvičky - v jedné je barva a ve druhé bezbarvý krycí lak. Návod je u toho přiložený. To funguje spolehlivě... Tuším, že to stálo cca mezi dvěma až třema stovkama. Pokud by to mělo být přímo "touch up", tj. jako tužka, to jsem nikdy nezkoušel. Ale přijde mi právě, že modelářským štětečkem se to dá opravit přeci jen lépe.
 
Ahoj, já jsem zakoupil u autorizovaného dealera Mazdy origo set. Jsou to dvě lahvičky - v jedné je barva a ve druhé bezbarvý krycí lak. Návod je u toho přiložený. To funguje spolehlivě... Tuším, že to stálo cca mezi dvěma až třema stovkama. Pokud by to mělo být přímo "touch up", tj. jako tužka, to jsem nikdy nezkoušel. Ale přijde mi právě, že modelářským štětečkem se to dá opravit přeci jen lépe.
Já právě kontaktoval místní Mazdu a zmiňovali jen tužku a ta se mi právě moc nezdala, proto jsem hledal alternativy. Osobně jsou mi příjemnější ty lahvičky. Zkusím ještě poprudit místní Mazdu. Díky.
 
Tak som investoval a kúpil na sušenie po umytí fukar Makita UB 1103.Už žiadne hologramy po utieraní mikrovláknom.Vyfúka to aj vodu zo zrkadiel,masky a spod značky.Išlo ma vždy jebnúť,keď som celé auto vysušil mikroosuškou a po pár prejdených metroch vytieklo zo zrkadiel a kdekade plno kvapiek,ktoré po zaschnutí urobili mapy.
 
Tak som investoval a kúpil na sušenie po umytí fukar Makita UB 1103.Už žiadne hologramy po utieraní mikrovláknom.Vyfúka to aj vodu zo zrkadiel,masky a spod značky.Išlo ma vždy jebnúť,keď som celé auto vysušil mikroosuškou a po pár prejdených metroch vytieklo zo zrkadiel a kdekade plno kvapiek,ktoré po zaschnutí urobili mapy.
Přesně tak, z těch odrazek v zadním nárazníku teče voda snad dva dny po umytí.:confused:
 
Tak som investoval a kúpil na sušenie po umytí fukar Makita UB 1103.Už žiadne hologramy po utieraní mikrovláknom.Vyfúka to aj vodu zo zrkadiel,masky a spod značky.Išlo ma vždy jebnúť,keď som celé auto vysušil mikroosuškou a po pár prejdených metroch vytieklo zo zrkadiel a kdekade plno kvapiek,ktoré po zaschnutí urobili mapy.

Taky jsem nad tím přemýšlel jako snadnější cestu jak auto vysušit. Nicmene když auto kvalitně umeju a nemám bordel v mikrovlaknech tak nemám pocit že bych při sušení hologramy vytvarel. Co mě spíše vadí že když mi auto předávali tak ho nejspíš projeli myčkou a takže jsem se hologramum nevyhnul.
 
Ahoj,


Nemate nekdo zkusenost s touch-up barvama (konkrétně na soul red crystal). Chci se zbavit der od kaminku na kapotě a střeše, kterych mam asi 10 (na pul roce starem aute :/) U dalsiho auta dam za pravdu vsem, kteri tu obhajovali folie a priplatim si za ne hned po nakupu.

Na ebay jsem nasel toho, a nevim co vybrat (co funguje a co ne).

Zobrazit přílohu 20880 Zobrazit přílohu 20881 Zobrazit přílohu 20882

Predem diky.
Netřeba špekulovat, na obě Soul Red je super tato barva, sama o sobě je metalická, akryl, nemusíš ji ničím přetírat. Metalické části velmi malé.
Do víčka od nějaké PETky, chvíli počkáš uvidíš jak bude část tmavší, pokud máš Crystal vemeš tmavší.
Odmastit, nanést velmi tenkým štětcem ( jen par chlupu ) na poškozené místo, tenkou vrstvu, necháš uschnout, pak třeba ještě jednu a je hotovo.

Barvu doporučila Doris.
https://www.car-model-kit.cz/ts-95-spray-ts95-pure-metallic-red-tamiya

Práce s opravnou sadou od Mazdy je ojeb, vodovky, červená, druhá růžová, na to musíš dát ještě pruhledný akryl...

Pro představu RedSoul:
20200410_144909.jpg 20200410_145050.jpg



Folie není taky žádná výhra. Levná folie vyjde nastejno jako bys tam nedal žádnou, když už tak odolnou...
 
Niekto skúsenosti s Bilt Hamber Korrosol ako dekontaminacia a hybridným voskom Bilt Hamber double speed wax V2? Ako dôležitá je tá chem dekontaminacia (prípadne aj clay) po umytí penou aj šampónom pred nanesením vosku?
 
Korrosol používám na čištění kol a spodku auta od polétavé rzi a funguje bezvadně. Kola jsou prakticky bez práce. Akorát ten smrad stojí za to, ale ostatní železožrouty prý smrdí stejně, ne-li víc.

Clay před větším voskováním používám a i přes důkladný umytí se stejně vždy nestačím divit, že clay ještě nějakou špínu vytahá. Na druhou stranu nepoužívám tar remover, který by asi něco z toho odstranil.
 
Korrosol používám 1x ročně (po zimě) i na polétavou rez na kastli. Jen to nesmí zaschnout a musíš pořádně oplachnout (až se přestane dělat drobná pěna) hlavně z různých spár.
BH Auto Clay Medium funguje parádně, lehce se s ním pracuje, jen se musí myslet na to, že se na clay nesmí tlačit i když to občas láká. Párkrát do roka ho po mytí použiju. V tlakovým rozprašovači mám víc šamponu než na mytí s teplejší vodou jako lubrikaci (Dodo Juice BTBM). Teď při Clayovaní po zimě mě stačila jedna kostička/placka z té 200g cihly.

Korrosol i Clay udělají hlavně při prvním oživení laku asi nejvic. Jen doporučím před nanesením vosku použít i odmašťovač, třeba izopropylalkohol (IPA). Protože i ten pak vytáhne trochu nečistot (až jsem se včera sam divil) a vosk pak daleko líp drží ;) Tar taky nepoužívám
 
Back
Top