• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Litá kola 17-18-19

můžu poprosit o radu znalé?
dneska jsem se konečně dokopal a objednal disky (@fatran díky) a zimáky. Obratem mi volali jestli mám/musím mít TPMS čidlo. Dost mě zaskočili cenou.... Obejdu se bez nich anebo mi bude auto každých 5km pískat jak blbé?
díky
 
můžu poprosit o radu znalé?
dneska jsem se konečně dokopal a objednal disky (@fatran díky) a zimáky. Obratem mi volali jestli mám/musím mít TPMS čidlo. Dost mě zaskočili cenou.... Obejdu se bez nich anebo mi bude auto každých 5km pískat jak blbé?
díky
Na šestku GJ/GL nejsou potřeba
PS trochu mě překvapuje, že se tu na to ptá dost lidí, to Vám to prodejci neříkají? (např. k čemu slouží to tlačítko s nápisem SET a obrázkem pneumatiky)
 
Na šestku GJ/GL nejsou potřeba
PS trochu mě překvapuje, že se tu na to ptá dost lidí, to Vám to prodejci neříkají? (např. k čemu slouží to tlačítko s nápisem SET a obrázkem pneumatiky)
máš pravdu, na druhou stranu GJ je první auto, ke kterému jsem studoval návod několik týdnů od koupě....
 
tak tady ze sebe udělám vola, ale tlačítko set mi nepomůže při tom jestli si mám koupit TPMS čidlo nebo ne.

Každopádně děkuji

EDIT: Teď jsem to našel i na stránkách auto palace
 
tak tady ze sebe udělám vola, ale tlačítko set mi nepomůže při tom jestli si mám koupit TPMS čidlo nebo ne.

proto jsou takováto fora, aby každý nemusel vědět všechno ;) A tlačítko SET ti právě pomůže v identifikaci toho, že TMPS nemáš :) Pokud přezuješ na menší/větší kola, stisknutím SET přeprogramuješ hlídání obvodu kola na nový rozměr
 
Jak jsem slíbil, tak posílám foto kol Borbet VT 17". Koupil jsem si k tomu i středový kryt kol s logem Mazda, který nepasoval (na foto je tam jen napůl strčenej, za menší poplatek je můžu někomu přenechat na pražskym srazu). Ze 17" kol jsem měl dost strach, ale na živo to nevypadá špatně... nesmí teda vedle sebe stát druhá M6 s 19" kolama :D
Borbet VT jsou tmavší než origo 19" kola, mě se to líbí. Prosím všimněte si černených ventilků, z kterých mám největší radost :D
Pneu je Nokian WR A4 225/55 R17
IMG_20171021_142803.jpg
Přikládám i druhé foto, kde je už umyté auto, ale bez sluníčka (samožřejmě začalo pršet :D)
IMG_20171021_162509.jpg
 
Poslední úprava:
Snake - díky za fotečky. aspoň vidím jak to vypadá na červeném autě. I když reálný pohled by byl asi lepší....ale Praha je holt daleko :)))
Půjdu do těchto disků taky, ale až na jaro. Na zimu si nechám 17´´ origo a tyhle budou letní....:) Líbí se mě víc než originál.
Ty středové krytky mě byly hned podezřelé, jak jsi říkal ten rozměr co ti poradili v Borbetu ten střed 56 mm. Ale myslím, že do těchto půjdou taky koupit ne?
 
Poslední úprava:
Můj subjektivní pocit ze 17" kol: Jízda na rozbořené silnici je výrazně komfortnější a díry jsou míň hlučné. Na druhou stranu mi přišlo, že auto na dálnici s bočním větrem dost plavalo, u 19" kol jsem tento pocit neměl a drželo dobře.
 
bí se mě víc než originál.
Ty středové krytky mě byly hned podezřelé, jak jsi říkal ten rozměr co ti poradili v Borbetu ten střed 56 mm. Ale myslím, že do těchto půjdou taky koupit ne?
Jo no, nějak to nevyšlo :D Fatran říkal, že tam pasujou středové krytky z origo kol, teď už je jen sehnat :D
 
Můj subjektivní pocit ze 17" kol: Jízda na rozbořené silnici je výrazně komfortnější a díry jsou míň hlučné. Na druhou stranu mi přišlo, že auto na dálnici s bočním větrem dost plavalo, u 19" kol jsem tento pocit neměl a drželo dobře.
Moje zkušenost je úplně stejná, kromě ty dálnice. Tam mi dokonce přišlo, že skutečně reaguje na plyn velmi vstřícné. Co mne ale zaujalo, že jsem v neděli ráno (10 stupňů) projel stejný okrsky za deště a na mokru a ultragrip držel a odváděl vodu velice slušně. V sobotu se na stejných místech Mazda chtěla někdy valit ven ze silnice 17 stupňů a sucho.
Co mne ale překvapuje nejvíc, tak asi o 1l menší spotřeba. Uvidím až vyjedu celou nádrž. Ale tam kde jezdím za 7 teď za 6 a tam kde za 6 teď za 5.
 
Back
Top