• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 (2017) vs. Mitsubishi Eclipse Cross

Je to potom veľmi zvláštne, ak v DE dávajú podľa predpisov Mazda olej 0W20 a v CZ napr. 5W30... Niekto z nich potom nedodržuje Mazda štandardy, ináč si to neviem vysvetliť. Ja som tiež protestoval, keď som videl ako mechanik berie bandasku 0Wxx a nie 5W30 čo som očakával. Po mojej výhrade že ho nechcem ma ubezpečili, že do motorov 2017-2018 musia dávať 0W30, čo ma upokojilo (mal som obavy že dajú 0W20).
Aj tak by ma veľmi zaujímalo, aký olej dávajú priamo v Hirošime do nových áut na linke, no to asi nezistíme tak ľahko...
Mazda Kolin dexelia 5w30 tyka se to moji cx3 2017 !
 
Ok, nechali sme sa uniesť :) Kľudne tie príspevky presuň tam, kam patria ;)
 
Hmmm, takže ty to všetko chceš vyriešiť tým olejom? A aký olej dávajú v origo MAzde v CZ?
Ne, tím se vše nevyřeší, ale je to jedna z věcí na kterou by se neměl házet bobek protože je auto v záruce.
v české Mazdě (aspekta) dávají do nové cx5ky stejný olej jako do starší cx5ky je to olej 0w20.
V jiné české Mazdě dávají zase něco jiného
v německé Mazdě dávají do cx5 pro změnu 5w30

PROČ AUTORIZOVANÉ SERVISY NELIJÍ VŠICHNI STEJNÝ OLEJ DO BENZÍNOVÉ MAZDY r.v. od 2017 CX 5 2,5 L ?
 
Zdravím,
V současné době řeším podobné dilema. CX-5 vs. Eclipse Cross. Eclipse je v úrovni výbav Intense x Attraction levnější o cca 70tis. Kč.
Co se týká SUV a vysokých lidí (např. já se 194cm), tak to rozhodně není to jenom o tom si sednout, ale hlavně se projet. Tím nemám na mysli sílu motoru. Včera jsem měl totiž možnost se s Eclipsem projet. Na SUV v dané motorizaci je to opravdu "rychlík" a v zatáčkám překvapivě při ostřejší jízdě sedí. Kdybych jel s Eclipsem +- 10min, tak bych šel do něho, aniž bych se chtěl svézt v CX-5. ALE.....jedná věc rozhodla, že toto auto prostě není pro mě (viz jeden příspěvek od Sedlyho)... A to je posez řidiče. Prostě jsem měl pocit, že ze sedadla sklouzávám. Po 20min. mě začaly bolet nohy ze zvláštní polohy posez vs. plyn,spojka,brzda. Snažil jsem se po celou dobu jízdy "vyšpanovat" do ideál pozice, kterou jsem bohužel nenašel :-(. V autosalónu mi řekli, že je to prý neduh všech SUV pro velké lidi. Tak nevím, no.....Mám ještě slíbeného k projížďce Outlandera, ale v něm se cítím jak v traktoru :D. Příští týden se půjdu projet s CX-5. Pokud bude posez v cajku, tak to určitě za těch 70tis. navíc stojí :D
 
KE FL imo měla lepší sedačky než KF (měla delší sedáky). Při mých 185cm mi pocitově u sedáku pár cm chybí, u opěradla není problém.
 
Back
Top