• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Myčky, wapky - vaše zkušenosti

Většinou je lepší dohazovat, protože tlačítko stop na hodně myčkách zastaví vodu, ale platíš pořád. Pokud se dobře pamatuju, tak je to tak i v Dejvicích.



Tahle myčka mě před časem natolik zklamala, že už jsem tam od té doby ani nepáchnul. Chtěl jsem jen rychle spláchnout špínu, tak jsem to vzal demi vodou abych nemusel nic sušit. Akorát jakmile to cestou začlo schnout tak se začaly objevovat flíčky a nakonec jsem se domů vrátit s autem flekatým od vodního kamene. Pak jsem toho na jiné myčce horko těžko zbavoval, na rozdíl od prachu, který bych měl za deset minut dole.

Taky tam bývají docela fronty a z nějakého mě nepochopitelného důvodu tam jsou jenom do osmi večer. Bohužel v okolí moc výběr není.
dík to my asi stačí... kýbl, hezky houbu do teplejch a jde se na to alá @Natural :)
 
ale smí se tam kyblíčkovat, což je velká výhoda. Ale tuším že v Praze, kde teď rostou bezkontaktní myčky jak houby po dešti (aktuálně jsem před chvilkou viděl na novém MOLu na Bohdalci (místo PAP OIL), že staví další myčku, takže se to rozprostře z několika málo kvalitních wapek i na ty nové a budou rádi, když tam přijede člověk nechat kilo, byť s kyblíkem a bude to trvat krapet dýl....

IMG_1884.jpg
 
Tak ono ty prášky jsou často agresivní aby fungovaly na bezkontaktní bázi. Každopádně jednoznačně palec nahoru za přístup k zákazníkovi (většinou člověk nezjistí nic) a těšíme se na další zprávy ;)
Tak já přidám pár poznámek :) Jsem člen (Mazda CX-5, 2.2 D AWD 110 kW, 2012) a zároveň provozujeme 2 samoobslužné myčky.
Co mě jako zákazníka zajímá?
- myčka používá mikroprášek nebo kapalnou chemii?
- jaký tlak má wapka?
- jaké jsou mycí programy?
- program Oplach používá teplou vodu?
- jak kvalitní je chemie (např. používá se nanovosk?)
- na totemu se ukazuje zakoupený čas nebo počet impulsů?
- a samozřejmě cena
atd.
Co se týká pH chemie, na karoserii nejde ostrá chemie, ředí se. Důležité je, zda je chemie certifikovaná VDA (Verband der Automobilindustrie e.V.). Pak je záruka, že chemie nepoškozuje lak, plasty a chromované díly (pokud se správně použije :D).
Je pravda, že pro provozovatele myčky je výhodnější mikroprášek (my používáme kapalnou chemii). Další - tlačítko STOP na žádné myčce nestopne čas. Je to pouze bezpečnostní tlačítko (vypne čerpadla). Ten, kdo si bláhově myslí, že si stopnul čas, ať si zkusí zaplatit např. 20 Kč, spustit program a pak stisknout Stop. U myček, které místo času ukazují pouze impulsy (a to je většina) se opravdu může zdát, že "čas se zastavil". On to ale není čas, je to impuls a ten se po chvíli změní i v případě, že jste zmáčkli Stop (vyzkoušejte např. u AutoSpa). Dalo by se toho napsat hodně, ale nechci mluvit konkrétně o žádné myčce a už vůbec ne o našich (žádná reklama ;)). Každopádně pokud se chcete na něco zeptat, ptejte se :D
 
U nás sú v ponuke už dávno, ale nikto to nechce stavať, ľudia tomu neveria. Keď už bezdotykové umývanie, tak ručné, bezdotyková linka v ľuďoch asi nevyvoláva pocit dobre umytého auta.

Popravdě já se ani nedivim. Buď to je šetrný a pak to nic moc neumeje nebo to bude používat hodně silné mycí prostředky, výsledek bude pořád horší než ruční práce, a vosku (a nejspíš ani laku) to nebude svědčit.

Ale pokud by šla zvolit jenom voda nebo pH neutrální šampon tak by to mohlo být super na opláchnutí od soli v zimě.
 
3000 barů puštěnejch tryskou do jednoho bodu je než mytí spíš řezání vodním paprskem .....
 
No ono 3000bar je totiž 300MPa a to je opravdu už nepředstavitelný šíleně vysoký tlak .... 0,25MPa je v kolech našich MAZD / 0,8MPa je v topení tlak vody ve vysokém paneláku / max 1,5MPa má třeba rozvod páry pro vytápění / 13MPa má už vysokotlaký parní kotel do turbíny a to už je životu nebezpečno když to někde střelí, ještě větší tlak mají hydraulické lisy velké .... takže je to vodní pila :)
 
tak jsem teď vyzkoušel druhou wap myčku v Novém Strašecí ( na to jak jsme malé městečko tu máme dvě myčky :D ) . Je trochu stranou, takže žádný velký provoz , mají psaný zákaz vlastních pomůcek kýbl,houba, hadr , ale na mě nikdo nevyběhl :) k dispozici pouze dva boxy, ale vzhledem k okolnímu provozu je to asi dostačující. Za 10 kč je 50 sec, 4 hlavní programy jsou dostačující, jednoduché nic složitého. Mě se zatím líbí a vyhovuje ;)
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg
 
tak jsem teď vyzkoušel druhou wap myčku v Novém Strašecí ( na to jak jsme malé městečko tu máme dvě myčky :D ) . Je trochu stranou, takže žádný velký provoz , mají psaný zákaz vlastních pomůcek kýbl,houba, hadr , ale na mě nikdo nevyběhl :) k dispozici pouze dva boxy, ale vzhledem k okolnímu provozu je to asi dostačující. Za 10 kč je 50 sec, 4 hlavní programy jsou dostačující, jednoduché nic složitého. Mě se zatím líbí a vyhovuje ;)
Zobrazit přílohu 18564 Zobrazit přílohu 18565 Zobrazit přílohu 18566 Zobrazit přílohu 18567 Zobrazit přílohu 18568 Zobrazit přílohu 18569
Jo pěkná myčka, párkrát jsem jel okolo a fakt tam nikdo nebyl, akorát tam státní četníci naháněli bílýho poníka po silnici.:) Což jim slouží ke cti, že dělaj i něco užitečnýho a nečíhaj zašitý za benzínkou na D6 ve směru na Prahu. Stejně tě trochu podezírám, žes tam ani tak nejel otestovat novou myčku, ale spíš svoje nový mazdí zrcátka. Tak doufám, že prošly úspěšně testem a nebudeš je příští rok zase muset vyměnit, stejně už na nový zdarma nebudeš mít nárok. Oni totiž Japonci nejsou blbci a určtě na tebe budou aplikovat pravidlo, třikrát a dost :D.
 
https://www.washcafe.cz/
myčka se slibně rozjíždí, dnes jsem tam narazil na majitele a koupil za 100 kč jejich zákaznickou kartu , hned využil akci 20% bonus při dobití ( a budou prý další akce ), tak jsem kartu hned pěkně nakrmil a mám na pár mytí zaplaceno. Mají kompletní nabídku služeb mytí, čištění, tepování, voskování atd.https://www.washcafe.cz/ , tak budu sledovat jejich akce, zatím ta fialová šamponová vypadá slibně :D https://www.facebook.com/WashCafe-397590190745275/

IMG_20190105_135228.jpg IMG_20190105_135235.jpg
 
https://www.washcafe.cz/
myčka se slibně rozjíždí, dnes jsem tam narazil na majitele a koupil za 100 kč jejich zákaznickou kartu , hned využil akci 20% bonus při dobití ( a budou prý další akce ), tak jsem kartu hned pěkně nakrmil a mám na pár mytí zaplaceno. Mají kompletní nabídku služeb mytí, čištění, tepování, voskování atd.https://www.washcafe.cz/ , tak budu sledovat jejich akce, zatím ta fialová šamponová vypadá slibně :D https://www.facebook.com/WashCafe-397590190745275/

Zobrazit přílohu 20341 Zobrazit přílohu 20342
A není v tom trocha masochismu? To já bych své Mazdě nikdy neudělal, já ji umývám jemným smetáčkem na hadici, ze kterého pořád teče voda. Fakt si myslím, že žádné těsnění na autě není konstruované na tlak desítek atmosfér z wapky. Na autě jsou sice většinou schovaná pod plechem (na rozdíl od motorky), ale všechna ne - třeba zrcátka. Já bych to nedráždil.
 
Zbytečná panika, pokud máš wapku v dostatečné vzdálenosti. I doma jsem si vždycky umýval auta wapem a s žádným nebyl nikdy problém . A to že má Mazda zrcátka konstrukčně na prd už pochopila snad i ona když je teď mění za jiné. Auto opláchnu, napěním, svojí houbou umiju a opláchnu.
 
A není v tom trocha masochismu? To já bych své Mazdě nikdy neudělal, já ji umývám jemným smetáčkem na hadici, ze kterého pořád teče voda. Fakt si myslím, že žádné těsnění na autě není konstruované na tlak desítek atmosfér z wapky. Na autě jsou sice většinou schovaná pod plechem (na rozdíl od motorky), ale všechna ne - třeba zrcátka. Já bych to nedráždil.

Šance, že poškrábeš lak kartáčem na hadici je daleko vyšší, než že poškodíš auto wapkou. Testy na autech provádí výrobce obvykle při nastavení 180 bar / 500 L / 30 cm / 30 s. Výkon 180 barů je hraniční pro většinu prodávaných wapek. V praxi mají okolo 140-150 barů a průtok vody 350 litrů, spíše méně. Např. domácí wapky prodávané někde v OBI uvádí na štítku tlak 150 barů, ale naměřený je nějakých 110.

Totéž platí pro profesionální mycí boxy. Obvyklý tlak je 140 barů. Mimochodem, když jsem si kdysi nechtěně brnknul proudem vody přes prsty, necítil jsem to tak moc jako u domácí wapky, která má 150 barů. Hodně také záleží na nastavení trysky, jak široký je proud vody. Čím užší, tím větší riziko. Třeba wapky se 180 bary bych se trochu bál, i takové se dají koupit.

Každopádně, pokud dodržíš předepsanou vzdálenost, neměl bys auto jakkoliv poškodit. Tlakové testy se skutečně provádí na celé ploše vozu a jsou náročnější, než čemu musí vozidlo čelit v běžném provozu a na myčkách. Píšu v podmiňovacím čase, protože zrovna zrcátka u Mazdy měla s wapkami problém. Snad už je to minulostí. Stejně jako @vladas75 umývám auta wapkou roky a nikdy jsem nic nepoškodil. Výjimkou jsou ta zpětná zrcátka u Mazdy 6, která po půl roce začala zlobit při sklápění a musel jsem je vyměnit.
 
Šance, že poškrábeš lak kartáčem na hadici je daleko vyšší, než že poškodíš auto wapkou. Testy na autech provádí výrobce obvykle při nastavení 180 bar / 500 L / 30 cm / 30 s. Výkon 180 barů je hraniční pro většinu prodávaných wapek. V praxi mají okolo 140-150 barů a průtok vody 350 litrů, spíše méně. Např. domácí wapky prodávané někde v OBI uvádí na štítku tlak 150 barů, ale naměřený je nějakých 110.

Totéž platí pro profesionální mycí boxy. Obvyklý tlak je 140 barů. Mimochodem, když jsem si kdysi nechtěně brnknul proudem vody přes prsty, necítil jsem to tak moc jako u domácí wapky, která má 150 barů. Hodně také záleží na nastavení trysky, jak široký je proud vody. Čím užší, tím větší riziko. Třeba wapky se 180 bary bych se trochu bál, i takové se dají koupit.

Každopádně, pokud dodržíš předepsanou vzdálenost, neměl bys auto jakkoliv poškodit. Tlakové testy se skutečně provádí na celé ploše vozu a jsou náročnější, než čemu musí vozidlo čelit v běžném provozu a na myčkách. Píšu v podmiňovacím čase, protože zrovna zrcátka u Mazdy měla s wapkami problém. Snad už je to minulostí. Stejně jako @vladas75 umývám auta wapkou roky a nikdy jsem nic nepoškodil. Výjimkou jsou ta zpětná zrcátka u Mazdy 6, která po půl roce začala zlobit při sklápění a musel jsem je vyměnit.
Věřím, že wapka umývá rychleji a bez námahy, proud vody vyčistí í nepřístupná místa, ale šetrnější než měkký smetáček s vodou není. Můžeš si to ověřit na vlastní ruce - co bude víc bolet tebe, bude i víc devastovat čištěný povrch.
 
Back
Top