• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Myčky, wapky - vaše zkušenosti

Stačí, aby byl ten kartáč nepatrně znečištěný a katastrofa je na světě. Doporučuji tenhle článek, zejména část:

" Samotný vysokotlaký čistič/wapka laku nijak neublížil. Horší to ale bylo s kartáčem, kterým moderátor nanášel na vůz čistící pěnu. Ten v sobě totiž obsahoval drobné kamínky a jiný nepořádek, který se v něm zachytil během dřívějšího používání. Tyto částečky pak lak celkem drasticky poškodily."

Zdroj: https://autoroad.cz/zajimavosti/854...-mit-auto-ciste-a-vyvarovat-se-poskozeni-laku
 
Buď som už druhýkrát nepochopil, ako to funguje, alebo v tej samoobslužnej umývarke na Proseckej pri OBI (v Prahe) nemajú moc predstavu o zmäkčenej vode.

Dal som tú penu a potom za 60kč len tú vodu aby som to určite zmyl.. A takéto to ostalo keď som sa to po minulej skúsenosti rozhodol ešte utrieť novou, čistou jelenicou..

IMG_20190128_185356.jpg
 
Zkus malou část opatrně bez tlaku utřít vlhkou mikrovláknovou utěrkou, nebo lepší by byl nějaký detailer. Jestli ty mapy nezmizí, tak to jsou minerály a musíš to co nejrychleji odstranit, než se to zažere do laku. Pak by to šlo řešit pouze leštěním s úběrem laku.
 
jsem bezdotykový začátečník :) je lepší tam nasypat třeba 150 a obíhat to a průběžně přemačkávat nebo lepší postupně dohazovat mince jak končí jednotlivé programy ? dnes chci zajet na www.myckadejvice.cz tak uvidíme. jednou jsem tam sice byl, ale už je to dýl a nějak si ten postup nevybavuju. díkes pic
Dejvická myčka mi vyhovovala, obsluha v pohodě neměla žádný problém ani s mytím jízdního kola. Ale asi si nedovedu představit jak vypadá opravdu umyté auto. Musím říct, že pro nás co parkujeme na ulici by se hodil spíš “Mud spray”, protože dokonale umyte auto si říká o to že to nějaký kokot obejde klíčem.
 
Nová bezkontaktní myčka v Uh. Brodě na ul. Vazová (http://auto-ciste.cz). Otestováno dnes ráno, na obou autech. Tři boxy, pět programů (pěna, XXL pěna, oplach, vosk a leštění osmotickou vodou). Pěna je úplně zbytečný program. Ani z 10cm (doporučeno je přitom 50cm!) nedokáže odstranit hmyz nebo takový ten jemný prachový povlak z laku. Na bílé karoserii to bylo hodně patrné, takže jsem musel zkusit XXL pěnu. Ta přebarví celé auto do světle modré barvy s vůní tutti frutti. :) To přebarvení je tak intenzivní, až jsem se v prvním okamžiku lekl.

Následný oplach byl už účinnější, ale voda s mikropráškem odstraní nečistoty mnohem snadněji. Na to, že auto voskuji poměrně často, jsem byl docela rozladěný, jak neúčinný první program je. Vosk jsem nezkoušel a jen jsem obě auta opláchnul osmotickou vodou. Tady jsem s výsledkem velmi spokojen - žádné zaschlé kapky vody, jen krásně třpytivý lak. Cenově 120 Kč (Mazda 6) a 100 Kč (Mazda CX-3), ale protože jsem byl na této myčce poprvé a trochu jsem zkoušel, jde se podle mě dostat min. o 20 Kč dolů.

Mycka.jpg

20190525_075636.jpg 20190525_080225.jpg 20190525_080250.jpg
 
Když máš auto navoskované, nedávej na to ty pěny, jen se tím vosk rychleji naruší a smyje. Jen teplá voda s mikropráškem a osmotická s leštícím přípravkem.
 
Máte nejaký tip ako a kde v Prahe umyť kolesá pred a po prezutí na zimu? Väčšina obslúh WAP nemá rado, keď sa umýva niečo iné ako auto.. : unamused:

Zatiaľ ma napadá zadná časť parkoviska pred Globusom a kýbel s vodou z domu.:mask: Dom s dvorom nemám.
 
Pužívá někdo " vosk " od Doris, nebo si nechal leštit auto od @Natural a jezdíte na myčku? Už to 4tým rokem šudlím ručně a musím vždy vysušit, přestává mě to bavit.... Kam s takovým jezdíte a stačí vše jen wapkou bez houby ? Neporuší se vosk?
 
Spousta lidí, viz. předchozí komentáře. S tmavým autem (které myčku prověří nejlépe) například takový @skokan myje na wapce několikrát týdně :D :)
A auto má stále čisté a po dvou letech vypadá následovně (foto z víkendu): https://www.facebook.com/nejlepsipeceolak/photos/a.1439384749700352/2305997699705715/?type=3&theater
20200405_121001.jpg
Kam jezdí momentálně jistě prozradí sám, respektive jestli jezdí jinam než na MOL viz. první stránka nebo zde: Co jste dnes udělali na vašich Mazdách :)

Nejvíce záleží na použité chemii a osmotické vodě na konci programu. Pokud je vše správné jak má, tak se vosk neporuší a sušení není potřeba (kromě neustále vytékající vody ze zrcátek a z pod RZ - nalepí se na ni při jízdě špína).
Popřípadě se dají pořídit filtry tvrdé vody i pro domácí mytí ;)
 
Na ruční automyčce jedu jen čistou vodou a bez houby a dosušení se to nikdy neobejde.....


Spousta lidí, viz. předchozí komentáře. S tmavým autem (které myčku prověří nejlépe) například takový @skokan myje na wapce několikrát týdně :D :)
A auto má stále čisté a po dvou letech vypadá následovně (foto z víkendu): https://www.facebook.com/nejlepsipeceolak/photos/a.1439384749700352/2305997699705715/?type=3&theater
Zobrazit přílohu 27620
Kam jezdí momentálně jistě prozradí sám, respektive jestli jezdí jinam než na MOL viz. první stránka nebo zde: Co jste dnes udělali na vašich Mazdách :)

Nejvíce záleží na použité chemii a osmotické vodě na konci programu. Pokud je vše správné jak má, tak se vosk neporuší a sušení není potřeba (kromě neustále vytékající vody ze zrcátek a z pod RZ - nalepí se na ni při jízdě špína).
Popřípadě se dají pořídit filtry tvrdé vody i pro domácí mytí ;)


Na ruční automyčce jedu jen čistou vodou a bez houby a dosušení se to nikdy neobejde.
 
Ak majú dobrú vodu (napr v Prahe na Úvalskej) tak som sušiť nemusel a aj okná aj kapota ostali úplne čisté - až ma to prekvapilo.

Oproti tomu na Proseku pri OBI (čo mám oveľa bližšie) som mal vždy auto úplne fľakaté a už sa tam nechystám (podľa recenzii na google mapách nie som sám), asi im tam do vody "presakuje" vosk alebo také niečo, robí to také žltobiele mapy.
 
Na ruční automyčce jedu jen čistou vodou a bez houby a dosušení se to nikdy neobejde.
Když máš dobře navoskováno, což mistr @Natural jinak ani neumí :D , tak stačí prostě omýt wapkou, opláchnout na konci osmotickou vodou a sušit nemusíš. Stačí se trochu projet a voda sjede dolů sama. Hlavně VŮBEC NEŠAHAT mechanicky na lak, ani houbou, ani stěrkou !! uděláš škrábance.
 
Ak majú dobrú vodu (napr v Prahe na Úvalskej) tak som sušiť nemusel a aj okná aj kapota ostali úplne čisté - až ma to prekvapilo.

Oproti tomu na Proseku pri OBI (čo mám oveľa bližšie) som mal vždy auto úplne fľakaté a už sa tam nechystám (podľa recenzii na google mapách nie som sám), asi im tam do vody "presakuje" vosk alebo také niečo, robí to také žltobiele mapy.
Souhlas, na Proseku u OBI jsem byl všeho všudy třikrát, a pokaždé zůstalo auto flekaté. Další šanci už jim nedám :cool: Já jezdím v podstatě výlučně buď na Kolbenovu https://www.myckahloubetin.cz/ nebo na Průmyslovou https://www.purito.eu/cs/pobocky#praha. Dole na Kolbenově nemají aktivní pěnu, ale mají kartáč, který když, tak použiji výlučně jen na kola. Občas jsou dost černá a ten kartáč se na to hodí víc, než wapka (většinou na těchto myčkách neradi vidí používání vlastní chemie alá Iron Out). Nahoře na Průmyslové je pak dobrá ta aktivní pěna, nezdá se být extra agresivní, samozřejmě jen pocitově podle toho, co to dělá s před tím aplikovaným voskem, s PH papírkem tam neběhám ;). Každopádně tam i tam super osmotický oplach, nikdy nikde ani flíček. I když musím samozřejmě uznat, že na té bílé to zas až tak vidět není.
 
Když máš auto navoskované, nedávej na to ty pěny, jen se tím vosk rychleji naruší a smyje. Jen teplá voda s mikropráškem a osmotická s leštícím přípravkem.

Doteď jsem žil v tom, že na veřejných wap myčkách jakákoli chemie není PH neutrální aby byla schopna čistit bez dotyku. Mám to tedy chápat tak, že programy s mikropráškem mají nízkou koncentraci a vosk (zejména syntetický jako Fusso) to přežije, nebo jsou prostě PH neutrální? Díky za objasnění.
 
Back
Top