• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Myčky, wapky - vaše zkušenosti

Dnes som bol na IQ Wash v Brne, na ktore som videl len dobre referencie. Priznam sa, nemam skusenosti s detailnym umyvanim auta, doteraz som to moc neriesil (co sa ale zmenilo a velmi ma to s novou Mazdou bavi).

Auto som mal po ceste z Belgicka, navyse mokra dialnica... Skusal som to vsetko bezkontaktne (dokonca 2x aktivna pena), ale je mi jasne, ze to bude hlavne pri vacsej spine treba vyriesit aj "kontaktne" (ale dva kybliky sa mi zasa nechce vzdy nosit). Vosk (zatial) na aute nemam.

Robi to niekto tak, ze si vezme vlastnu houbicku (pripadne nieco podobne, specialnu houbicku)? Napr. v kombinacii s aktivnou penou? Vlastny sampon sa mi tiez nechce nosit. Len este potom vyriesit oplach tej houbicky...

Inak umyvacka super, ale to chemicke predmytie na zaciatku mi prislo asi uplne zbytocne...
 
tak to je kuwa drahej litr :laughing:
To je speciální palivo z lisovaných fretek pro JZD Power Spec Racing Team

K tomu mytí v A. Expresu v obchoďácích: pár lidí mi říkalo že to stojí za ho.... Osobní zkušenost nemám, meju auto jinde.
 
K tomu mytí v A. Expresu v obchoďácích: pár lidí mi říkalo že to stojí za ho.... Osobní zkušenost nemám, meju auto jinde.
Inak tie ceny byvaju navyse poriadne drahe (lebo obchodak, ze), takze ak to stoji este aj za hovno, tak to je fakt "paradny deal".
 
No každopádně co si člověk nenaleští sám, nebo Rob osobně...stojí to na pytel:D
 
Ahoj, máte někdo zkušenost s ručním mytím v Automyčka Express, co jsou v nákupních centrech? Potřeboval bych to uklidit i vevnitř, tak jsem si říkal, že bych jim to tam dal...? https://www.automycka.cz/programy/ ?

Loni jsem jim dával 2x auto a byl jsem s jejich prací hodně spokojen, je fajn si zajít na nákup a po návratu mít naleštěné a vyluxované auto, které vypadá jak nové.
 
Díky všem za názory. Přiznám se, že bezkontaktním mytím se mi párkrát podařílo auto umýt, ale přeci jen by to chtělo ještě ručně dodělat (a na to nemám čas). To samé platí uvnitř. Mám dvě děti, takže jsem si říkal, že by to občas stálo za to nechat to udělat profíky pořádně. Cena je to vysoká, proto mě zajímalo, zda to za to stojí nebo ne.
 
Blahodarnej vliv na lak to asi mit nebude, to je jasne. Ale rekl bych, ze mnohem nebezpecnejsi je sul pro spodek auta. V zime chodim alespon obcas na linku prave proto, aby se poradne omyl podvozek. Videl sem co dokazala sul na me predchozi m6...
 
no podvozok sa asi oplati nejak ošetriť,ja som si dal auto navoskovať a v domienke že to niečo vydrží plánujem auto umývať na linke..
 
no podvozok sa asi oplati nejak ošetriť,ja som si dal auto navoskovať a v domienke že to niečo vydrží plánujem auto umývať na linke..

Jestli je to vosk a ne keramika, tak myčka ti ten vosk zaručeně sundá, protože myčky používají hodně silnou chemii.
 
Blahodarnej vliv na lak to asi mit nebude, to je jasne.
Přesně tak, záleží co každý od vozu a laku očekává. Někdo nepozná rozdíl a někdo se na takto zničený lak kartáčovou myčkou nevydrží ani podívat :)
Viz foto porovnání:
120091209_1494129304129051_1235840888600508292_o.jpg
 
Když už do kartáčů, tak to chce hledat myčku s šetrnými kartáči z pěny a hlavně tam, kde se před vlastním mytím předmývá wapkou.
 
Jezdím nejvíc na wapku do Slatiny ke Kauflandu (Imos?). Někdy mám dva kyblíky. Vodu si u nich napustím nebo vezu svou v kanystrech. Ostříkám, nechám odmočit a rukavicí se šampónem ohladkám Mazdičku :) Opláchnu čistou vodou a osuším. Když nemám čas, tak auto jen ostříkám na odmočení, lehce ojedu kartáčem a spláchnu čistou vodou. Zjistil jsem, že celkem funguje mytí v nové wapce u Makra v Komárově. Ano, poslední pořádné opláchnutí osmotickou vodou je důležité. Nemusí se sušit a je lepší se pak rychle projet, nejlépe proti větru :) Cena většinou 80÷120,- max. 170,-. Laserwash na Popelově jsem zkoušel 2x, vyhozené peníze.
 
Back
Top