• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Náhodné samovoľné spustenie alarmu

Jen upozornění - na kontakty v zámku - senzory zavřených dveří se jen tak nedostaneš
 
Ahojte,

pridávam sa s rovnakým problémom s alarmom na mojej M6 GH 2.5, 2009.

Od jesene 2020 bol kľud, alarm sa nezapínal, dovtedy som to musel riešiť výmenou sirény, nakoľko podľa diagnostiky bola vadná, čo som písal v inom vlákne tu na fóre - a naozaj bola siréna vadná, jej výmenou sa problém zakaždým vyriešil.


Minulý týždeň v piatok začal alarm ziapať znova, najmä po 22.00 hod., čo určite ocenila susedka...

Takže všetko tu na fóre (okrem rozobratia zámkov dverí) popísané som cez víkend urobil:
- diag Forscan - bez závad, siréna nevykazovala vadu,
- kontrola baterky - je ok, 2 ročná, kontrola poistiek, káblov vo dverách,
- nasprejované kontakty zámkov všetkých 5 dverí a kapoty,
- prečistený veľký šedý konektor pri poistkách pod kapotou - po 2 rokoch od predchádzajúceho čistenia bol takmer čistý,
- očistená kostra baterky a vymenený šrób na kostre - evidentne pôvodný v polo-skorodovanom stave,

a odvtedy je kľud - zatiaľ.

Tipujem to na šrób kostry, ak to znova začne ziapať, začnem so zámkami...a dovtedy vypnem sirénu..
Ze zkušeností mých a mých známých.........V zimě je klid a pak se probudí hmyz můry atd.(po slovensky neviem ako sa hovorí).Začnou za tmy lítat v prostoru auta a alarmy Škoda,VW ,Mazdy a určitě i dalších značek začnou řvátttt!!!!
 
Jen upozornění - na kontakty v zámku - senzory zavřených dveří se jen tak nedostaneš
dik,toho som si vedomy, fotky delaboracie zamku dveri co tu niekto zavesil, mam pre istotu stiahnute.

Ze zkušeností mých a mých známých.........V zimě je klid a pak se probudí hmyz můry atd.(po slovensky neviem ako sa hovorí).Začnou za tmy lítat v prostoru auta a alarmy Škoda,VW ,Mazdy a určitě i dalších značek začnou řvátttt!!!!
iste,ale predsa ako prve skontrolujeme interier a vypneme vnutorne senzory...
 
Super vlakno...taky se hlasim do klubu. Vcera auto houkalo o sto sest, vecer, v noci, rano. Dnes jsem vycistil sedy konektor a konektor zamku kapoty, ale uz mi bylo kolegou sdeleno a zde od vas ctu, ze to nepomuze. Dekuji i tak, clovek se tu dozvi spoustu dobrych, uzitecnych veci. Auto zatím kupodivu nehouka...ale jak začne - odpojim sirenu.
 
Jak jsem se zde dočetl, tak jsem i udělal. Promazal jsem zámky na všech dveřích WD40, 10x jsem je otevřel a zavřel, asi 20x jsem pro jistotu zámky procvakal prstem, až šly úplně lehce. Od té doby, asi 3 týdny, je klid.
 
U naseho GH jsem řešil asi rok stejný problém. Pak jsem dostal tip, abych zajel k jednomu chlapíkovi do Hostivaře, který je machr na autodiagnostiku, že prý umí z historie alarmů vytáhnout, která jednotka v autě ten alarm spouští.
Auto jsem k němu na půl dne zavezl, stálo to tisícovku, ale dal mi výpis, kde bylo vidět, že alarm a houkání spustil kabelový svazek ze zadních levých dveří. Tak jsem sundali tapecírunk, celý kabelový svazek zkontrolovali, vyčistili všechny konektory a od té doby až do prodeje auta (cca. rok) bez jediného houkání. Teď už auto jezdí u někoho jiného, takže nevím.
 
Jen nezapomenout na to že WD se vysušuje na rozdil např od vazeliny ve spreji
Dík za upozornění. Shodou okolností se mi ten den spustil alarm, ale to bylo slabou baterkou. Sprej na kontakty už jsem měl připravený, takže jsem vše zopakoval a alarm prozatím mlčí. Ještě, že máme takováto fóra jinak bych byl dost nešťastný.
 
Back
Top