• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Náhodné samovoľné spustenie alarmu

Ahoj, mě to dělalo také. Celý rok po koupi se samovolně spouštěl alarm. V podstatě v kteroukoli hodinu, průměrně asi 4x tydně. K tomu když jsem ráno startoval, a byla velká rosa, tak se stalo +- 5x za ten rok, že se spustilo po nastartování motoru na 1 sekundu rádio. Byl jsem na diagnostice, kde mi rekli že jediná chyba je slabá baterie. Byla nová, ale opravdu málo nabitá. Nabití nabíječkou moc nemělo vliv.
Jednou v dubnu se k tomu za jízdy asi 15min restartovalo radio + zasuvka + displej.
Byl jsem v Mazdě HK a poprodejní prohlídku mi tedy pěkně zfušovali, ale problém alarmu odstranili :) . Byla tam prý chyba pokles napětí a že ze zkušenosti to je špatná kostra u baterky. Očistili, dali nový šroub a uz 2 měsíce je klid.
 
Ahojte mazdaci chcem sa spytat ci je niečo nove ohladom samovolneho spustania alarmu. Auto vlastnim 11 rokov a v zivote nebol ziadny problem s nicim ale par mesiacov mi dava alarm na aute pekne zabrat mne ako aj mojim susedom. Cital som cele vlakno auto nevypisuje ziadnu chybu tak som kupil novu baterku. Aj tak uz bolo treba a mal som tam len 75AH ale zevraj by som mal mat 95AH. Tak uz uz je tam 95Ah ale to problem nevyriesilo dnes vycisteny konektor ako vsetci mal som ho jemne chyteny vid foto zajtra pojdem pozriet ukostrenie baterky a zrejme sa prerobi aj to. Ale bojim sa ze to zrejme skonci odpojenim sireny tak ako u vacsiny z vas. Este ze manzelka ma benzinu bez alarmu. Mario tebe to stale drzi vtedy co ti to prekostrovali?

20201109_224232.jpg
 
Dakujem za odpoved mne sa dnes po 8 dnoch prvy prvy krat od vycistenia konektora a výmeny baterky rozozvucal presne teraz 17:50 som ho vypinal. Priznam sa ze baterku som neprekostroval ale po dnesku idem na to ak nepomoze tak uz len sirenu alebo bude na predaj :D.
 
Poslední úprava:
Takze by som sa velmi pekne chcel podakovat hlavne tebe mario. Problem je vyrieseny kostra aj ked na prvy prvy pohlad nevyzerala bola uplne hrdzava tiez sa odtrhla hlavicka vsetko je spravene uz som alarm nepocul ani nepamatam a funguje vsetko. Mozes si dat dolu okna zamknut auto klucom a dat ruku dovnutra dovnutra alarm sa hned spustil cize funguje vsetko. Este raz velmi pekne dakujem.
 
To zní skoro jako plán.. ;)
Jen by ještě počkal na léto, co to bude dělat, já měl problém hlavně když bylo velké teplo.. :)
Každopádně kontrola, případně očištění a nový šroub nic nezkazí..
 
POPIS PROBLÉMU
U některých vozidel se může bezdůvodně aktivovat alarm, i když se do vozidla nikdo nevloupal. Aktivovaný alarm se sám vypne.

PŘÍČINA
Elektrický proud, který teče do kontaktů dveřního spínače, je příliš nízký. Proto, když se kontakty nepatrně pohnou, dojde ke zvýšení odporu a tím vznikne závada.

ZMĚNA V SÉRIOVÉ VÝROBĚ
Řídící jednotka karosérie BCM byla upravena a vysílá do dveřního spínače vyšší elektrický proud.

POČÁTEČNÍ VIN
Evropská specifikace JMZ GH**** ** 226420
GS1F-67-560K > GS1F-67-560L
GS1N-67-560 > GS1N-67-560B
 
Poslední úprava:
Takže chápu správně, že když mám číslo 117949 tak pro mě řešení neexistuje?
 
Takže chápu správně, že když mám číslo 117949 tak pro mě řešení neexistuje?
Právě naopak, to bys musel mít VIN větší než 226420, kdy došlo ke změně ve výrobě. BTW třeba by to uměl nějaký elektronik opravit.
 
Ajo , já to pochopil tak jako že od počátečního VIN je to řešitelnej problém.
Jde Vyměnit kus za kus nebo je nějakým způsobem BCM provázaná s ECU a byla by nutná originální diagnostika pro spárování s novou jednotkou?
 
Stačí přes IDS provést instalaci.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Pozeral som svoje part number a mám tam GES2-67-560A. Takže toto sa teoreticky týka iba GH pred FL? Pretože moje VIN končí 498230..
 
Mám 219086 a potvrzuji, že někdy se to děje. Zatím velice zřídka a jen v létě. Zatím neřeším.
 
Podívej a co takhle zkusit vyměnit jen ty spínače ve dveřích. Po těch letech budou určitě vymačkaný + jestli je tam i horší kontrola ze strany BCM, tak by to mohlo pomoci. Zkusil bych třeba jen spínač u řidiče, protože ten je vždycky nejpoužívanější.
Je to jen takovej nápad před sháněním celý BCM
 
Spínač je u GH součástí zámku. Buď vyměnit celej zámek nebo rozebrat, očistit a napružit kontakty
 
Takze by som sa velmi pekne chcel podakovat hlavne tebe mario. Problem je vyrieseny kostra aj ked na prvy prvy pohlad nevyzerala bola uplne hrdzava tiez sa odtrhla hlavicka vsetko je spravene uz som alarm nepocul ani nepamatam a funguje vsetko. Mozes si dat dolu okna zamknut auto klucom a dat ruku dovnutra dovnutra alarm sa hned spustil cize funguje vsetko. Este raz velmi pekne dakujem.
Není vůbec zač, rád jsem se podělil a pomohl
 
Back
Top