• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace CX-5

Aktualizoval jsem minulý týden. Proběhlo to OK. A to jsem aktualizoval kopii karty, koupené na ebay. Kopie byla dělaná po spárování s VIN.

Ale nebylo to po 3 letech ale po necelém 1 roku.
 
Poslední úprava moderátorem:
Mne ide práve o to, aké sú možnosti po tých 3 rokoch. U originál kariet sa dá dokúpiť nejaký update, ktorý ale vychádza stále drahšie ako karta z ebay, takže by bolo lepšie kúpiť novú. Ale to kvôli tomu párovaniu s VIN nejde.
 
Me uz trilete obdobi vyprselo, tak bych mozna mohl vyzkouset, co se stane, kdyz si koupim novou kartu? Ja proste neverim tomu, ze existuje striktni pravidlo jeden VIN - jedna karta. Protoze pak by bazarove vozidlo mohlo byt na vzdy bez navigace?
 
Aktualizoval jsem dnes z May2018 na Jan2019. Po skončení aktualizace jsem dal jen pro kontrolu znovu "check for updates" a aktualizovalo to ještě jednou, snad jen o něco rychleji. Je to volaake rozbité... (třetí aktualizaci to nenabídlo)
 
Me uz trilete obdobi vyprselo, tak bych mozna mohl vyzkouset, co se stane, kdyz si koupim novou kartu? Ja proste neverim tomu, ze existuje striktni pravidlo jeden VIN - jedna karta. Protoze pak by bazarove vozidlo mohlo byt na vzdy bez navigace?

Nebude bez navigácie, dá sa dokúpiť priamo v Mazde ďalšie 3 roky za 183,5eur alebo jednorázová aktualizácia za 113,25eur. Ale tá karta na ebay stojí 48eur (na 3 roky).

http://infotainment.mazdahandsfree.com/navigation-updatemymaps?language=cs-EU
 
Tim jsem myslel pripad, kdyz bys koupil auto bez karty, protoze ... se proste "ztratila" a novy majitel ji nedostane vubec.
 
Z hlediska provozovatele Mazda/NNG nevidím v ničem problém, evidovat na portálu naviextras VIN a umožnit stahování aktualizací jen po dobu 3 let od jeho aktivace. Pořízená nová karta za ztracenou by umožnila jen novou registraci na portálu, ale už ne stahování nových aktualizací.
 
Preregistrovať na novú kartu by podľa mňa technicky šlo v pohode (bude to len "nejaké číslo v databáze", ktoré sa dá vždy prepísať).

Horšie je to po finančnej stránke lebo neviem, či dealer bude chcieť preregistrovať kartu ktorú som u nich nekúpil na kartu ktorú som u nich nekúpil.
 
Aktualizoval jsem dnes z May2018 na Jan2019. Po skončení aktualizace jsem dal jen pro kontrolu znovu "check for updates" a aktualizovalo to ještě jednou, snad jen o něco rychleji. Je to volaake rozbité... (třetí aktualizaci to nenabídlo)

Stalo se mi to samé, ale asi chápu proč k tomu došlo. Při prvním updatu to napsalo, že na kartě není dost místa (update je cca 7,5GB, všechny Mazda karty jsou 8GB, takže to moc nechápu, ale holt si to připravuje nějaké místo před instalací a to tam v té době nebylo), takže mi to dalo na výběr ať si zvolím pouze jeden z regionů - Evropa a nebo Rusko+Turecko. Tak jsem zvolil Evropu, proběhl update a podle zabrané místo na kartě bylo pouze 6,5GB. Tak jsem taky ze zvyku dal znovu vyhledal aktualizace a znovu to našlo (nyní pravděpodobně to chybějící Rusko+Turecko), tak jsem to zvolil a po dokončení již využité místo na kartě bylo 7,5GB. Takhle si to odůvodňuji já.
 
@MikeMaster Karta, kterou mám ve své 6ce má tedy 16GB. Nicméně Vámi popisovaný "dvojitý" update u mne nebyl a vše proběhlo na první pokus, takže nejspíše něco okolo té velikosti karty v tom bude a to je možná důvod proč už u mého auta je právě větší karta. ;)
Jinak velikost update na kartě je nyní totožných 7,5 GB - čistě Evropa, Turecko a Rusko není součástí předplatného.
 
ad tommas: Já to mám taky tak - origo 8GB kartu jsem si kdysi uložil a od té doby používám naklonovanou 16GB kartu.
Nyní jsem spustil update - byl napoprvé, a to pouze Evropa. Zkusil jsem i Rusko a Turecko, ale napsalo mi to, že nemám koupenou licenci.
 
Ahoj, má někdo zkušenost- radu jak počeštit v jedničce Connect Mazda CX-5 ?
 
Poslední úprava:
Bouu, pozri prispevok 149 v tomto vlakne, resp. aj v starsich je o tom pisane uz ako sa to robi...
 
V profile mas fotku svojej CX-5 KF, ako ma kazdy vediet ze to chces na staru KE???? :)
 
V profile mas fotku svojej CX-5 KF, ako ma kazdy vediet ze to chces na staru KE??? :)
Přiznávám se že jsem teď také zaváhal ..., ale na druhou stranu, Connect je v KF jenom jeden, tak by mi to vrtalo hlavou :)
Psal jsem: ... jak počeštit v jedničce Connect Mazda CX-5

Uznávám že to nebylo srozumitelné, promiň
 
Back
Top