• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace CX-5

Ahoj všem, mám CX-5 z r. 2016, dovezl jsem ji z Německa. V LCD jsem si nastavil češtinu, ale hlášky navigace jsou v Aj. Pokud je navigace legální, tzn. originální instalace a registrace, je nějaký způsob, jak dostat na SD kartu i české hlášky?
V TomTomu jsem kdysi přidal jen soubor s českými hláškami zkopírovaný z jiné karty, ale nevím, zda bych s tímto pochodil ve verzi "Mazda". A ani nemám ten příslušný soubor s českými hláškami.
Zkusil jsem na stránkách Mazdy aktualizovat mapy, ale hlásí mi to, že mám aktuální data.
Zdarec, tak zkus to, co jsem psal minule: Změň v systému jazyk na nějaký jiný, pak dej zase češtinu a uvidíš...
 
Podařilo se mi přes navigačního mága nastavit český hlas i na NB1 ,dodávaného do prvních CX5 a 6. (2012-2015)
 
Tak jsem rozchodil i české hlášky na navigaci. Jen ty nastavovací obrazovky jsou tedy dost zmatečné:
1) Dle obrazovky bych čekal, že když vedle "češtiny" není obrázek mikrofonu, tak tam audio čeština nebude.
2) A pokud je hláška pro volbu "Pro pokyny v jazyku Čeština bez hlasu: NE" dám "NE", tak bych čekal, že tam češtinu mít nebudu.
A ve výsledku ji tam mám :))).
01.jpg 02.jpg
 
Obrazek mikrofonu (hlas) ale indikuje hlasove ovladani, nikoliv pokyny, ne? Take na te druhe obrazovce Ti to rika, ze kdyz das "NE" budes mit pokyny v Cestine, ale bez hlasu (hlasoveho ovladani).
 
Aha, "bez hlasu" znamená "bez hlasového ovládání". A já myslel, že "bez hlasu" je "bez hlasových pokynů".
Každopádně to mám v ČJ :).
 
Ahoj, tak mě zase moje auto vylekalo - po jízdě jsem si chtěl přidat aktuální pozici do oblíbených, a když jsem se přepnul z rádia do navigace, auto mi ukázalo tuto obrazovku :). A to jsem se nedávno vrátil ze zahraničí, kde jsem cca 5.000km navigaci denně používal.
Máte někdo podobnou zkušenost?
Po vypnutí auta a znovunastartování se naštěstí vše vrátilo do normálu. U Windows by mě to nepřekvapilo, ale tady????
 

Přílohy

  • navigace.jpg
    navigace.jpg
    527,9 KB · Zobrazení: 113
Uz sa mi stalo nieco podobne, system mi dlhy cas nemohol nacitat navigaciu, Po restarte (back+nav+mute) to uz bolo ok.
 
Ono tiez staci vysunut SD kartu, nejake 2 sekundy pockat a zasunut SD kartu spat. Potom sa zacne navigacia nacitavat. Vyzera to tak, akokeby system nerozpoznal SD kartu.
 
Tuhle operaci bych ale rozhodně zkoušel jen s vypnutým zapalováním-pokud by se zrovna načítala data, můžou se poškodit.
 
Pokud jsi ajťák, tak se s Tebou přít nebudu. Ale po cca 25 letech života s compy se jich radši vždycky zeptám, jestli periferii můžu odpojit. Což ostatně doporučuje i dokumentace k témuž. Zvlášť, když si ta data Mazda cení na víc jak deset litrů...:cool:
 
Ak je zobrazena obrazovka kompasu bez dalsieho sprievodneho okna "Nacitava sa navigacia", pochybujem o tom, ze sa z karty v danom momente cita. Ak SD karta obsahuje platne mapove podklady, a napriek tomu navigacia nebezi, tak SD karta nebola rozpoznana a dalej sa s nou uz nepracuje. Teda vytiahnut ju a zasunut spat nesposobi nic zle.
 
Jen tak na okraj: s PC pracuji přes 20 let. Kdykoliv pracuji s USB memory, vždy jsem ji zasunul i vyndal bez jakéhokoliv softwarového úkonu. A nikdy za 20 let jsem s tím neměl problém.
A kdykoliv potkám někoho z IT jak pracuje s USB memory, tak on vždy před vyjmutím z PC to softwarově ošetří.
Takže: má se to pro jistotu dělat, ale já to nedělám. Ale je pravda, že s kartou za "12.000,-Kč" to raději udělám :))).
 
Back
Top