• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace CX-5

Pokud jsi ajťák, tak se s Tebou přít nebudu. Ale po cca 25 letech života s compy se jich radši vždycky zeptám, jestli periferii můžu odpojit. ...
Jen tak na okraj: s PC pracuji přes 20 let. Kdykoliv pracuji s USB memory, vždy jsem ji zasunul i vyndal bez jakéhokoliv softwarového úkonu. A nikdy za 20 let jsem s tím neměl problém. ...
Ja sice v IT pracuju, ale samozrejme vsechno nevim (jak se obcas nekteri lide, predevsim ti IT moc nepolibeni, domnivaji - vsak prece delam s pocitacema, tak bych mel umet resit vsechno, od zapojeni tiskarny, po opravu notebooku, vysypanych Windows, nastaveni telefonu nebo instalace Wi-Fi routeru :rolleyes:). Kazdopadne onen mechanismus "bezpecneho odebrani" zarizeni by mel byt primarne pro zapis a ne pro cteni. Samotne cteni by z podstaty nemelo nic modifikovat, tudiz by nemelo dojit k poskozeni. Kdezto pri zapisovani jsou ve hre ruzne veci (jako buffery), takze ikdyz se souborovy manazer tvari, ze uz je je zapis hotovy, nemusi tomu tak fyzicky byt. Nemluve o tom, ze se tam muze lecos zapisovat skryte (vytvareni nahledu a kdo vi co). Pak muze skutecne dochazet k poskozeni dat pri nahlem vytazeni karty/media.

Nedava mi moc smysl, co by si Mazda navigace samotna zapisovala na kartu (krome teda "registrace vozidla"), proto mi neprijde, ze by melo byt ve hre poskozeni dat. Cekal bych, ze po registraci uz pujde vyhradne o cteni. Ale ano, mohu se mylit.
 
Souhlasím, měl jsem v #155 místo "načítala data" napsat "zapisovala data". (Příspěvky se zamykají tak rychle, že jsem to nestihl opravit.) Proč pokoušet štěstí, vyplatí se dodržovat pár pravidel, máte to i v manuálu k navi. A jistě taky zálohovat.
 
A ještě k té záloze: Včera jsem si chtěl udělat kopii SD karty - koupil jsem "rychlou" SD kartu, kam jsem chtěl dát "Backup" pomocí "Mazda Toolbox". Ale když jsem dal tu novou SD kartu do PC, tak Toolbox stále tvrdil "Vložte originální MAZDA SD kartu".
Tak jsem čistě překopíroval z originál MAZDA SD karty celý obsah na novou SD kartu, pak použil Toolbox a zkusil dát Backup na tu novou SD kartu (kde už jsem tedy měl nakopírovaný obsah originální MAZDA SD karty. A ono to normálně proběhlo :).
Třeba není nutný dávat Backup a stačí pouze ta kopie souborů, ale já chtěl mít jistotu....
 
Jen tak na okraj: s PC pracuji přes 20 let. Kdykoliv pracuji s USB memory, vždy jsem ji zasunul i vyndal bez jakéhokoliv softwarového úkonu. A nikdy za 20 let jsem s tím neměl problém.
A kdykoliv potkám někoho z IT jak pracuje s USB memory, tak on vždy před vyjmutím z PC to softwarově ošetří.
Takže: má se to pro jistotu dělat, ale já to nedělám. Ale je pravda, že s kartou za "12.000,-Kč" to raději udělám :))).
Myslím že jde o to že dřív jsi mohl vše na drzáka vrazit a vyndat,dnes se musíš dovolit.;)
 
Právě včera jsem aktualizoval s tím, že na 8GB kartě mi Toolbox hlásil.." Nedostatek prostoru na SD kartě"..Poslední aktualizaci v prosinci 2016 proběla bez problémů. Jednoduše jsem ji zkopíroval na 16GB kartu na které aktualizace proběhla v pohodě. Taky navi zakoupené z ebay bez problémů..i pokud máš origo jednoduše ji zkopíruj.Po vložení zkopírované karty do PC a Mazda Toolbox načte tvůj VIN auta.. vše probíhá standartně.Vše funguje;)
 
Ahoj,,,mám obejdnanou SD kartu z Ebay, takže když příjde tak ji mám zkopírovat jako že si udělám zálohu? Nebo když příjde karta z Ebay tak že bych ji rovnou strčil do slotu co je v autě? Moc tomu nerozumím, tak se ptám :)
 
Můžeš ji rovnou strčit do slotu a bude fungovat, a po spárování s wifi hotspotem v telefonu budou fungovat i ceny paliv po trase a počasí v cíli. Akorát si nejsem jistý že mapy jsou opravdu rok 2018. Nikde v menu navigace jsem zobrazení verze map nenašel, ale trochu moc kruhových objezdů je v mapě jako křižovatky...
 
Zkušenosti s "RUS/TUR/EUR newest 2018 maps" kartou z Ebay.com:
- Mapy sice fungují, ale jsou 2 roky staré (určitě starší než srpen 2016, kdy byly na kartu zkopírovány)
- Mazda Toolbox nabídne aktualizaci, ta ale neprojde že je na kartě málo místa
- Karta je 8GB, class 10, plná z cca 80%
- Po ručním smazání adresářů content/building a content/map lze update spustit (backup jsem udělal ale snad ani není potřeba)
- Pokud nepotvrdíte emailovou adresu, update spadne na jakési hodně divné HTTP500 chybě
- Update trvá asi 5-10 minut, a vytvoří znovu ty smazané adresáře s mapami "May 2018"
 
Zdravím Vás a rád bych požádal o radu.
Dnes mě napadlo zkusit zkontrolovat aktualizace map na kartě v navigaci .Spustím MAZDA Toolbox, nabídlo mi to hned aktualizaci programu, tak jsem provedl. Po vložení mé karty napsal Toolbox hlášku, že jsou k dispozici aktualizace a při pokusu o jejich instalaci mi pořád píše, že je málo místo pro jejich stažení. Velikost karty ve vozidle je přitom 16GB. Velikost mé originál karty je jen 8GB, ale tu jsem si pro jistotu schoval a v autě používám 16GB, která je mimo jiné i rychlejší.
Netušíte, proč pořád Toolbox křičí, že má málo místa, když je na kartě více než půlka prázdná?
 
A není to tím, že máš na disku málo místa? Mně se to stalo již vícekrát, že se nejednalo o místo na kartě ale na disku...
 
To mě taky napadlo, tak jsem uvolnil ještě více místa i na disku v PC, ale pořád stejné. Kolik by toho volného místa mělo být? Předpokládám, že by 8GB mělo stačit, na originál kartu se toho stejně více nevejde.
 
To mě taky napadlo, tak jsem uvolnil ještě více místa i na disku v PC, ale pořád stejné. Kolik by toho volného místa mělo být? Předpokládám, že by 8GB mělo stačit, na originál kartu se toho stejně více nevejde.
Mělo by zůstat na disku v PC minimálně 10GB.
 
Ahoj všem. Nevíte, no určitě vite jaká je ppslesni verze map. Mě to píše verze,:2017 Q2 Nejnovější k dispozici : Květen 2018. Ale pak mě to napíše AKTUALIZACE NEBYLA NALEZENA. Je někde chyba nebo je to OK. Dik moc Petr
 
Ahoj všem. Nevíte, no určitě vite jaká je ppslesni verze map. Mě to píše verze,:2017 Q2 Nejnovější k dispozici : Květen 2018. Ale pak mě to napíše AKTUALIZACE NEBYLA NALEZENA. Je někde chyba nebo je to OK. Dik moc Petr
Poslední aktualizace proběhla v květnu 2018.To že ti to píše aktualizace nenalezena, je v pořádku.další akualizace bude někdy v průběhu prosince.
 
Zdravím Vás a rád bych požádal o radu.
Dnes mě napadlo zkusit zkontrolovat aktualizace map na kartě v navigaci .Spustím MAZDA Toolbox, nabídlo mi to hned aktualizaci programu, tak jsem provedl. Po vložení mé karty napsal Toolbox hlášku, že jsou k dispozici aktualizace a při pokusu o jejich instalaci mi pořád píše, že je málo místo pro jejich stažení. Velikost karty ve vozidle je přitom 16GB. Velikost mé originál karty je jen 8GB, ale tu jsem si pro jistotu schoval a v autě používám 16GB, která je mimo jiné i rychlejší.
Netušíte, proč pořád Toolbox křičí, že má málo místa, když je na kartě více než půlka prázdná?

Aj ja som to spozoroval, ale píše to len preto, lebo aktualizácia chce nainštalovať s Európou súčasne aj Rusko a jeho okolité krajiny čo by bolo fakt spolu extra veľké, preto treba si pri aktualizácii vybrať región (teda len Európu) a už potom všetko prebehne ok a nehlási malú SD kartu ;) Len tak mimochodom - najnovšia aktualizácia máp EU január 2019 je o 1GB menšia než z roku 2018 !? (pôvodná r.2018 veľkosť 7025 mB a teraz 2019 len cca 6100mB), neviem prečo...
 
Ahoj, Toolbox sice křičí, že máje málo místa na kartě, ale i kdybys měl místa dost, asi bys v dalším kroku stejně narazil - jak uvádí "tecki" výše, jde o mapové podklady pro Evropu + Turecko + Rusko, a pro celý tento region stejně asi nemáš předplatné.
Takže vybereš jen Evropu a místa bude nakonec dost :).
 
Presne to som si myslel, lebo ked som si kupoval aj rozsirenie (kvoli online vyhladavaniu v mapach), tiez mi pisalo, ze nemam predplatene mapy Ruska...
 
Riešil niekto aktualizáciu karty z ebay po ubehnutí 3 rokov? Alebo tak dlho ju ešte nikto nemá? Tuším, že karta je nejak naviazaná na VIN alebo tak niečo, takže kúpiť novú asi nestačí.

Používam Waze, chcel som ju len na to, aby mi ukazovalo tie rýchlostné limity na HUD (keď to nejde z waze tam presmerovať) a preto nechcem kvôli tomu kartu za 12500kč.
 
Back
Top