• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

Přidám nějaký info o Rádiích Nakamichi. Je to čína ne japonsko, a jediný 2 modely, který mají smysl jsou:

NAM5630 - 6/128GB, zamknutá plocha launcheru, 360 view, líp propracovaný režim P+Z parkovací kamera

NAM5730 - 2/32GB (jenom), plocha částečně odemčena, optický vystup (toslink) - ideální pro DSP, díky 2GB RAM je občas pomalejší, ale díky optice má lepší zvuk ve spojení s DSP a to byla pro mě priorita, proto jsem volil tuto variantu.

Dělají se ve velikostech 9" (A9Z) a 10" (AXZ). Jsou to rádia univerzální - je k nim potřeba dodat rámeček dle vozidla - na GH je 9" k dispozici jen na AliExpressu. Kabeláž je osazena ISO konektory. Pro Bose systém je potřeba udělat upravu kabeláže na RCA konektory.
 
Poslední úprava:
Tak jsem se pustil do předělání repro. Koupil jsem na Ahifi na doporučení no_hits set Gladen a přidal k tomu základní odhlučnění. Operace to byla na skoro pět hodin. :laughing: Sundat tapec, kabely, vnitřní plast a pak lepit odhlučnění. Ke konci už jsem měl celkem dobrou techniku, ale začátek byl těžký.:laughing: Co zatím nemám udělané, jsou výškové reproduktory. Řešil jsem, jak je tam dát. Po konzultaci vím, že je budu muset trochu upravit a třeba přes tavnou pistoli dát místo současných. Fotky později dodám.

Dojem:
Zvenku už při zavírání dveří jsem si všiml trochu jiného zvuku dovření dveří. Není to tak plechové. Na dálnici při 130 km/h pociťuji méně hluku v autě.
Zvuk:
Ještě počkám na úplnou recenzi, až se rozehrají. Nicméně už teď si všímám více detailů v rockových skladbách. Basy slyším všude, ne jen v kufru.

IMG_7137.jpeg IMG_7136.jpeg IMG_7135.jpeg IMG_7134.jpeg IMG_7133.jpeg IMG_7131.jpeg IMG_7130.jpeg IMG_7129.jpeg IMG_7128.jpeg IMG_7126.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
Konečně jsem dodělal akci Gladen. Přidal jsem výškové repro Gladen místo původních Bose. Musel jsem opatrně odstřihnout z Gladenu mřížku, aby byly trochu menší a lépe se to tam dávalo. Potom jsem odstranil dva držáky původních Bose a spojil vše tavnou pistolí.
Instalace už byla hračka.

IMG_7425.jpeg IMG_7426.jpeg IMG_7427.jpeg IMG_7428.jpeg IMG_7429.jpeg IMG_7433.jpeg IMG_7434.jpeg
 
Poradil sis pěkně, jen drpbnej detail - ta mřížka jde vytrhnout, je tam je nalepená.

A zvukově seš spokojen?
 
Poradil sis pěkně, jen drpbnej detail - ta mřížka jde vytrhnout, je tam je nalepená.

A zvukově seš spokojen?

Díky. Úplně mi to nešlo vytrhnout a nechtěl jsem se s tím nějak trápit. Takže jsem to po obvodu v podstatě odstřihl a pak vyndal zbytek.

Zvukově, zní to dobře. Ale počkám si, až pojedu zítra někam dál. :)
 
Taky jsem hodně dlouho zvažoval výměnu rádia ve svojí GH. Nakonec jsem v Ahifi objednal Kenwood BMX 5020DABS plus zadní parkovací kameru do osvětlení SPZ obojí včetně montáže. Jakmile to budu mít, určitě poreferuju.
Dneska úspěšně namontováno kolegou no_hits v rámci jeho pracovní činnosti. :) Jakmile se s tím trochu sžiju, sepíšu dojmy. První zajímavý zjištění je, že i před FL GH má v pátých dveřích přípravu na couvací kameru.

20230726_194113.jpg 20230726_194144.jpg
 
Po pár jízdách můžu říci, že kvalita zvuku audia se mi zdá velmi dobrá. :yum Zvuk je vyváženější, plnější. Slyším více detailů i basů.:)

Jediný s čím nejsem spokojený, je kvalita zvuku telefonního hovoru. Hlasitost mám na max a stejně slyším protistranu jakoby v ozvěně, resp. jakoby byla daleko. Může to souviset se studenými spoji v BT jednotce, jak bylo zmíněno v nějakém tématu?
Přemýšlím, jak ještě více popsat kvalitu zvuku, ale špatně se to popisuje. Nicméně musím se hodně soustředit, abych rozuměl.
 
Jsem rád, že jsi s audiem spokojen. Ohledně hovorů, tam ti můžu poradit akorát výměnu rádia za neoriginální, který má BT v sobě, i když to asi neslyšíš rád
 
Diky, to bohužel nechci. Kvalita audia je nic moc u neorigo 2 DIN čínských rádií.

Co zkusit dát BT modul na přepájení, nebo nějaké chemické ošetření kvůli studeným spojům?
 
Ty BT moduly jsou prostě problemový a jednoduchý řešení není, max vyměnit za jinej a doufat že chvíli vydrží.
Neoriginální rádio jsem myslel obecně, klidně značkový. Pokud nechceš utrácet za nový, tak najdi slušnej kus na bazošu a jen se k tomu dokoupí ovladačka + propoje za asi 1200kč + rámeček co jsem montoval kolegovi nad tebou
 
Ty BT moduly jsou prostě problemový a jednoduchý řešení není, max vyměnit za jinej a doufat že chvíli vydrží.
Neoriginální rádio jsem myslel obecně, klidně značkový. Pokud nechceš utrácet za nový, tak najdi slušnej kus na bazošu a jen se k tomu dokoupí ovladačka + propoje za asi 1200kč + rámeček co jsem montoval kolegovi nad tebou
Chápu, díky za info, mrknu se.

Máš nějaký tip?
 
Mám sadu Alpha 165 od Gladenu za zajímavou cenu (drobná vada-opraveno) Více info do zpráv ;)
 
Poslední úprava:
Zdravím
Budu vypadat jako úplný pablb, což taky jsem.

  1. Problém - Rádio SINOSMART 2008-12-4G-32G-BOSE bylo zapojeno do Mazda 6 GH 2010 s Bose, a propojení s autem i telefonem funguje. Jen ten zvuk stále a stále nejde.
  2. Po přečtení všech vláken, schémat atd... jsem zjistil, že mám nějaké dráty / spojit nebo přepojit /. Šlo by mi to vysvětlit ještě více, jako člověku z pomocné školy.

Moc děkuji.
 
Čus, vyfoť hnědý konektor na kabeláži rádia z obou stran, trochu tuším kde je problém
 
Oranzovej kablik co je uprostřed hnedýho konektoru, je na straně radia někam připojen?
 
Mám takový divný problém. Mám Simosmart rádio, když se připojím přes BT hudba hraje bez problémů, při připojení AndroidAuto hudba je pouštěna ale nejde slyšet. Příkaz Hej Google jde slyšet krátko hudba a příkaz. Neměl náhodou někdo podobný problém ?
 
Back
Top