• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

Ajo tak, měl jsem za to, že tohle zvládá jeden tuner, kdy aktuální frekvenci drží v paměti a na pozadí vyhledává, ale z podstaty funkce je to blbost a logicky jsou potřeba dva tunery. Funkci AF radio má, RDS funguje taky jak jsem psal výše :)
 
No bylo už na čase že po cca 10 letech ty Tunery už jsou použitelné ... já mám číňana od roku 2012 a to je katastrofa, hraje to, když trochu přeženu jenom ve městech :-(

Ještě jsem měl dotaz prosím @no_hits zda fungují tlačítka na volantu pro HF, tedy zvednutí a položení hovoru, protože to u moje u roku 2012 nefungovalo (nepodporovalo to). Myslím že to je kvůli tomu že MAZDA tehdy ještě měla ovládání na volantu přes odporovou síť a ne přes CAN a tak pro ovládání rádia z volantu byl převodník u toho rádia, ale pro tlačítka telefonu ne. Jo a k BOSE co mám tam byl stupidní útlumový člen (tzn. výstup výkonový rádia šel přes ten útlum do BOSE jako vstup), na to jsem přišel až jak se to montovalo :-(
 
@Kozlik Drát KEY2 z radia se napojí na růžový drát BT modulu. Pak si na to tlačítko můžeš nastavit co chceš (bohužel jen zvednutí nebo položení). Facelift má tlačítka 3, který si můžeš nastavit

Pokud máš na radiu 4 CINCH výstupy na zesilovač, můžeš použít toto zapojení

@shr3k zapomněl jsem, TA (TCM) to umí taky
 
Poslední úprava:
Dva tunery nejsou pro funkčnost RDS, ale pro plynulé přechody.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Tak to je dobrý prodejce ... asi tomu hodně rozumí ... vždy je jasně uvedeno zda dané OEM rádio podporuje BOSE ! A ten číňan ho nepodporuje co sis vybral. navíc je drahý. Kup si to co je ověřeno někým.
 
@no_hits: práve nad tvojím Sinosmart som uvažoval ako o nr. 1 (pretože Eonon sa predáva iba s 2 GB RAM), ale s DPH, clom a dopravou to vychádza drahšie cca o 50 EUR. Ale ja pokiaľ sa dá tak vždy preferujem nákup v SR/CZ s 2 ročnou zárukou, takže preto.
Btw. okrem Sinosmart je už zaujímavé iba Idoing a tým to končí alebo sa mýlim?

Edit: oprava, prepol som z USD na EUR a cena citeľne klesla, Aliexpress teda nepoužíva prevod 1:1 ako niektoré iné stránky, čo je super. Takže v tom prípade áno, cena je nižšia a tá ponuka zo SR už nedáva zmysel.
 
Poslední úprava:
Ještě možná Seicane, ale tam je možný, že mají jen High výstup (non bose) a musí se to kompenzovat v menu.
 
Jedna firma v Českých Budějovicích montuje OEM 2DIN rádia (multimediální) do různých aut, i do MAZDY. Já tam koupil v roce 2012 asi jeden s prvních 2DIN číňana s ANDROIDEM, to té doby bylo vše s WINDOWS CE. Umí to tam montovat a hlavně umí dodat i pro BOSE. Mají tam i reference a videa .... pro M6 mají dva typy.
https://www.astoncb.cz/kategorie/mazda
https://www.astoncb.cz/detail-montaze/mazda-6-specialni-autoradio
Jinak ten můj číňan měl tragický TUNER, jako každý v té době, de facto hraje jenom ve městě a taky se sekal ten ANDROID a po cca 3 měsících po mém reklamování mi poslali upgrade, které pomohlo hodně, ale pořád občas se sekalo a blbnul BT. Navíc tam s GPS SW šel kloudně jenom TOMTOM a ten pak udělal novou verzi a ta nešla na tom mojem ANDROIDU, už byl starý ... a firma čínská už nevydala žádný upgrade ani opravu chyb. Takže záruku nějakou mít budeš, ale moc se neraduj :)
 
@Kozlik to vypadá na eonon. Cena je vic než dvojnásobná, to už se vyplatí vzít z ali, zaplatit clo a dph a když to po roce chcipne, koupit druhý, furt to bude levnější.

PX3 processor je dost stará a pomalá věc, navíc je to 4 jádro 1.6 GHz a ne 8 jádro 1.5GHz jak chybně uvádějí. Vnitřní paměť 16 GB je dost malá, Android 9 si z toho zabere minimálně polovinu, pak stačí nahrát offline mapy a je to plný. Co je za ty peníze smutný je absence 4G LTE (slot na SIM).... Tak proč nemít za polovinu ceny něco co funguje daleko líp ;)
 
Súhlasím s @no_hits. Po analýze trhu mi vychádza najlepšie kúpiť z Ali model od Sinosmart, prípadne Idoing - všetko funkčné a vzhľadom na cenu a dobu rýchle a použiteľné.
 
Však jo že je to v ČR dražší, ale @engineer chtěl koupit v ČR a chtěl mít jistotu, že bude podpora BOSE .... tak proto jsem mu napsal, že i v ČR jsou firmy, které prostě ví co rádio CHINA umí a co bude fungovat. No a je logické, že cena bude větší, to je jasné.
 
Jen by mě zajímalo, kdy se Číňan probudí a integruje do těch rádiotabletů i DAB+.
 
nevím jak ostatní, ale já můžu u svojí GL používat DAB víceméně jen v Praze a okolí, pokud vyjedeš "za město" tak to každou chvíli vypadává, resp. tlumí kvalitu signálu a je lepší přepnout rovnou na FM. a to je origo rádio 2017. zkoušel jsem i různé stanice a je to víceméně stejné. na druhou stranu je fakt, že rozdíl v kvalitě zvuku je obrovský
 
Back
Top