• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Plynové vzpěry kapoty

Tak já jsem chtěl vzpěry montovat asi před rokem. Nakonec to neklaplo. A když to hodnotím zpětně, dobře že tak. Zjistil jsem, že je nepotřebuju. Fakt. Jednou za čas zkontroluj měrku oleje a to zvládnu i s tou tyčkou ?. Kapotu prostě nezvedám tak často abych tohle řešil ?
 
@Head71 mam to podobne... taky jsem nad tim premyslel .. ale za tu dvojku mi to prijde fajn .. zveda to vys, nemusis se spinit s tyckou, .. nprekazi ti tam tycka, ... kdyby to stalo desitku tak se na to **** .. ale takhle do toho tu dvojku dam
 
Já si dovolím názor z druhé strany. Myslím že ty vzpěry jsou k ničemu. Na to občasné otevření je origo řešení naprosto dostatečné a ušetřený peníz raději investuju do něčeho důležitějšího. Jenom názor.
 
@Head71 mam to podobne... taky jsem nad tim premyslel .. ale za tu dvojku mi to prijde fajn .. zveda to vys, nemusis se spinit s tyckou, .. nprekazi ti tam tycka, ... kdyby to stalo desitku tak se na to **** .. ale takhle do toho tu dvojku dam
Dvojku? Ve finále mi bylo líto investovat i těch cca. 600 z Číny ? Opravdu vyhozené peníze. Užitek minimální...
 
@mrpcz ty vzpěry za sebe beru čistě jen jako doplněk který je vidět v podstatě jen v hlavě majitele. Nevim jestli se dnes ještě na srazech po příjezdu otevře kapota aby se obdivoval motor. Jinak ohledně praktičnosti je to dvojí. Při obyčejným otevření kapoty aby se zkouknul olej nebo dolila voda do ostřikovačů jsou vzpěry fajn. Na druhou stranu často se mi na dílně stává že mi dodělávaný vzpěry při opravě spíš překáží a musím je odcvaknout.

Sám jsem je měl na BM a to je tehdy rusové atd.. ještě nedělali, takže mě stáli raketu z Japonska od AutoExe a tím to asi tak skončilo a i když je možnost razantně levnějších verzí,tak už je k životu nějak nepotřebuju.

Ale jak se říká: Jsou to vaše peníze a co si za to koupíte může být ostatním úplně jedno ?
 
sikyl: Za ako dlho Ti prišli? Objednával som pred tromi týždňami z tej istej stránky.

mrpcz: Ty si tuším písal, že už nie sú. Teraz má uvedené, že má 2 ks:

Cca 3 týdny. Problém, na české straně! Celnice vyřízena druhý den po doručení do CZ, ale pak nastoupila Česká pošta s.p., to je něco, co nejsem schopen jako podnikatel pochopit... státní podnik. Jako soukromníci by to už měli za sebou! Jen pro zajímavost. Objednal jsem si botasky Salomon ze Švédska. Druhý den odeslané třetí den doma- DHL!

Bacha, pletou se tady dva linky! @golfiik sem placnul ten pro 2012-2018, ja ale kupoval tu verzi pro 2018-... co sem dal @Sikyl
POZOR už jsem to tu psal min. 2x. Od faceliftu 2018 dále jsou jiné panty přední kapoty, tudíž plynové vzpěry musí být jinak uchyceny. Viděl jsem i verzi na jednu druhou vzpěru, jak to měl VW Golf, Passat.
 
Tak já jsem chtěl vzpěry montovat asi před rokem. Nakonec to neklaplo. A když to hodnotím zpětně, dobře že tak. Zjistil jsem, že je nepotřebuju. Fakt. Jednou za čas zkontroluj měrku oleje a to zvládnu i s tou tyčkou ?. Kapotu prostě nezvedám tak často abych tohle řešil ?
Reknu to takhle: okna neoteviram casteji nez kapotu, a presto sem rad ze na dverich nemam svihadla (se kterymi bych to zvladl take). I ta klimatizace by vlastne stacila manualni, ale sem rad ze je automaticka. Ani tempomat zas tak moc nepotrebuju, ale kdyz uz tam je tak jej vyuzivam.

Jsou veci ktere nejsou nezbytne potrebne, ale s nima je zivot lehci. Je docela prijemne otevrit kapotu jednou rukou, kdyz ve druhe drzim kanystr s tekutinou do ostrikovacu. Zejmena kdyz prave pada snih, vsude kolem je brecka, a kanystr neni kam polozit aby se neumaznul (a nesel pak takovej spatky do tapacirovanyho kufru)...
 
Reknu to takhle: okna neoteviram casteji nez kapotu, a presto sem rad ze na dverich nemam svihadla (se kterymi bych to zvladl take). I ta klimatizace by vlastne stacila manualni, ale sem rad ze je automaticka. Ani tempomat zas tak moc nepotrebuju, ale kdyz uz tam je tak jej vyuzivam.

Jsou veci ktere nejsou nezbytne potrebne, ale s nima je zivot lehci. Je docela prijemne otevrit kapotu jednou rukou, kdyz ve druhe drzim kanystr s tekutinou do ostrikovacu. Zejmena kdyz prave pada snih, vsude kolem je brecka, a kanystr neni kam polozit aby se neumaznul (a nesel pak takovej spatky do tapacirovanyho kufru)...
??? Tak jasně. Chtěl jsem napsat vtipnou odpověď, ale vzdávám to ?
 
let's agree to disagree ;) nakonec, at si kazdej na auto co chce :) lidi si tam davaj samolepky nebo fake kridla na zadek .. kdyz se jim to libi :)
 
Vzhledem k tomu, že ve své verzi GL dolévám kapalinu do ostřikovačů tak každý druhý měsíc, mi vzpěry tuto činnost velmi zpříjemnily. Kdo má větší nádržku, tak chápu, že nad tím mávne rukou. Ty 2K mi za to přijdou přiměřené.
 
Ja to mám tak, že keby tam boli - tak som rád, keď tam nie sú, tak mi asi nechýbajú. Ostrekovače dolievam momentálne častejšie ako benzín, ale origo tyči verím asi viac ako vzpere z alíka.

OT: Elektrické zatváranie kufra som tiež strašne chcel a teraz, keď už ho mám, tak občas hádžem veci na zadné sedadlo, lebo sa mi nechce čakať, kým sa to otvorí a zatvorí.
 
Poslední úprava:
za kufr jsem vlastne celkem rad manualni :) i kdyz se mi kamos smal, ze mam automaticky nastaveni sedacek po otevreni dveri, automaticky dalky/potkavacky, ... atd atd.. vsehcno automat a kufr manual :D
 
za kufr jsem vlastne celkem rad manualni
Tak tak.. Než čekat, až se otevře či zavře, mít kvůli tomu zvýšenou hmotnost a ještě se obávat, kdy se pokazí motorek či čidla, to radši manuál. Elektrické víko kufru je hlavně na vytvoření dojmu, ne? Ale menší řidičky to třeba velmi ocení. Ovšem těch asi u tohohle auta moc nebude.
 
Ahoj..jj drzi paradne, teda moc do motoru radsi nelozim :) preci jen neni to kufr :) takze na to ze to otevru jednou za tyden kvuli kontrole oleje a nebo doplneni kapalin...je to super :)
 
Ahoj..jj drzi paradne, teda moc do motoru radsi nelozim :) preci jen neni to kufr :) takze na to ze to otevru jednou za tyden kvuli kontrole oleje a nebo doplneni kapalin...je to super :)
Tak uz som ich namontoval aj ja.
Ale mam pocit ze trosku kapota na strane spolujazdca nesadla dole uplne ako predtym, ale nie je to az taky markantny rozdiel. :D
1622914529754.jpg
 
na BK uz mam vic nez rok ty za 600 z alika...v lete, v zime, zadny problem
uzitecnost nehodnotim :cool:
 
Tak ja nechápem kto za to môže chcieť ťažké prachy a ešte viac nechápem kto tie prachy je ochotný za to dat. Ved to je taka obyčajná vec, ze to mam aj v kuchyni na skrinky ?
 
Back
Top