• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Počasí, aneb už máte přezuto?

Období zimních pneu se pomalu blíží, tak zase otevřu tohle téma.

Jelikož moje zimáky na MPS se svejma 3,5mm už nesplňovaly moc status zimáků, tak jsem přemejšlel, co koupit novýho.
IMG_20190322_163339.jpg


Nakonec jsem se, vzhledem k velmi omezenému výběru pneumatik v rozměru 215/45R18, rozhodl pro novinku na trhu
Bridgestone Blizzak LM005, které mají na štítku pro vlastnosti na vodě třídu A.

Kupoval jsem na eshopu oponeo.cz kde to vzhledem k poštovnému zdarma vyšlo nejlevněji (3353,-/ks)
(objednával jsem v pátek odpoledne a balík dorazil přes GLS ve čtvrtek ráno)

DOT na všech pneu je 3319 a vyrobeny jsou v továrně Bridgestonu ve francii.
Hloubka nového vzorku je cca 8,5mm a mají FR boční ochranu ráfku.

IMG_20191025_183316.jpg IMG_20191025_183223.jpg IMG_20191025_183301.jpg
 
Já už taky dneska přehodil na autě zimní gumy za letní, příští týden má chcát a nerad bych si nasvinil v autě cestou z pneuservisu. Přece jenom ten sedan není na převoz 4 obutejch kol jaksi stavěnej.....:confused: Zajímavý je, že už jsem s nima najel asi 60 km a ještě jsem nemusel nastavit hlídání tlaku v pneu.
 
Já se chystám přezout asi v pondělí. Zítra chci zimní disky pěkně navoskovat pokud budu mít čas a náladu
 
Dnes som objednal zimné pneu. Senzory tlaku sú už kúpené doma. Tak už len čakať na balik a objednať sa do servisu na prezutie.
 
Dnešní pěkné počasí mě vytáhlo do garáže.Tam už tři kolegové přezouvali, tak jsem se do toho dal taky.
Takže jsem na zimu připraven.
 
Já jsem přehodil kola před týdnem. A zjistil jsem, že zadní se mi přes léto sjely o 2 mm víc než přední - to je rána :eek: Zbyly tam 3 mm, takže prakticky na výměnu. To jsem přišel nejméně o 3 tácy :mad:, mám tam původní Bridgestony. V červnu mi dělali v CARSTARu geometrii, tak to přičítám tomu. Zkusím reklamovat.
 
Mám za to, že u M6 lze nastavit geometrii obou náprav zvlášť, de facto každého kola zvlášť. Tedy když mi budou obě kola oproti předku např. "plužit", tak mohou přece obě dopadnout stejně blbě. Ale počítám, že lze zvorat i geometrii jen jednoho kola.
Nebo máš jiné vysvětlení? Snad jedině že bych těžce přefukoval zadní nápravu? Což jsem nedělal.
 
Je to divny, moje 6 z 2017 pneu skoro neojizdela, pri prodeji zbyval jeste docela pekny kus vzorku na letnich Bridgestone, ktere pritom mely tak kolem 40tkm... rozdil predek a zadek vicemene zadny. A to se vzdy v pneuservisu vracely tam, odkud prisly, jakoze jsem to - jak se uz dnes dela bezne - netocil. Tak asi fakt ta geometrie...

Ja tedy prezouvam co nejpozdeji, obvykle az v druhe pulce listopadu, protoze ziju v nizine, na hory na podzim nejezdim, a mam pocit, ze na letnich to proste jede lip i na studeny silnici (nedavny srovnani letnich a zimnich mi dava zapravdu, zimni byly lepsi az ja opravdu hodne podmrazene silnici, ledu a snehu). Zpatky naopak prezouvam taky pozdeji, casto jezdime na jare do hor, at uz lyzovat, nebo chodit, a mockrat jsme chytili snih i led i na konci dubna, a to na zcela normalnich silnicich, zadny Stelvia :).

Letos to bude asi stejny, planuju prezout tak kolem 15. listopadu nebo pozdeji, podle pocasi.
 
Poslední úprava moderátorem:
Já jel přezutý zimní gumy Kleber krisalp vyzkoušet včera na D6, jestli jsou dobře vyvážený a jelikož se na mě lepil nějakej Mercedes, jeli jsme chvílema 180 a ty gumy držej jak přibitý. Dokonce se mi zdá, že líp než ty origo letní micheliny. :cool:
 
Mám za barákem ceduli zimní výbava, takže musím jít po neděli na zimáky ať je počasí jaké chce. Kromě mojí M6 na mě čekají ještě další 3 rodinná vozidla. Všechna mají 2 sady kol, takže si to přehazuju pěkně poctivě sám.
 
Tak už jsem přezul taky. Hned v sobotu potom co jsem poprve v životě navoskoval alu, tak jsem zvědav jestli jsem si nehrál zbytečně a trošku to vydrží. Přeci jen už ty disky mají 13 let a od předchozího majitele auta i dost škrábanců :) ale on je používal jako letní takže jinak naštěstí moc zničené nejsou. Jinak nové zimní pneu (Nokian WR D4) jsem zkoušel na včerejším výletě na Praděd a jezdí se na nich pěkně
 
Popravdě? Parkrat jsem kola navoskoval, ale ten efekt mi neprisel umerny vynalozene praci. Dneska vsechny ty desky strasne prasi a ten prach se do disku zazere s voskem ci bez. Jako chvilku to funguje, to ne ze ne, ale....

Treba vsak nekdo bude mit jine a lepsi zkusenosti. :D
 
Já od toho taky bůhví co nečekám, ale ten vosk jsem si přál od ženy k narozeninám (chemical guys wheel guard max coat) takže by bylo blbé kdybych ho nakonec nepoužil :D
 
Tak nový Bridgestouny nasazený.
První dojmy z projížďky po horách kolem 0 až -2 stupňů docela ok, hlučnost na zimáky odpovídající, v zatáčkách to drží i při ostřejší jízdě.

IMG_20191029_122958.jpg IMG_20191029_163647.jpg IMG_20191029_163833.jpg
 
Dnes taky přezuto... Zvolil jsem na zimu "ekonomické" pneu a disky v 16". Nokian WR D4 a disky od CMS + k tomu pár blbinek z Aliexpressu, zástěrky, čepičky a černé gumové krytky na matice :)
IMG_20191029_095009.jpg IMG_20191029_095041.jpg IMG_20191029_095102.jpg
 
Back
Top