• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Počasí, aneb už máte přezuto?

Co koukám na Windy (přímo na tu naší Afriku pod Prahou :joy:) a teď na počasí na ČT24, tak příští týden mi to tam hlásí nejnižší teploty 3-5°C a to jen hodně pozdě v noci kdy spinkám a přes den už od 7:00 mi to tam neskočí níž než 5°C a během dne 8-11°C. Právě jen tenhle víkend a pondělí ráno je takový studený, ale to stejnak neplánuju žádný výlety.
Do toho mě ráno postrašili Novinky.cz, že díky El Ňinu bude teplejší zima. :joy:
Jo to jsem dnes ráno taky četl bylo by fajn kdyby bylo aspoň 10-15 nad nulou stačilo by jen přitápět na dílně to bych si chrochtal ;)
 
Co koukám na Windy (přímo na tu naší Afriku pod Prahou :joy:) a teď na počasí na ČT24, tak příští týden mi to tam hlásí nejnižší teploty 3-5°C a to jen hodně pozdě v noci kdy spinkám a přes den už od 7:00 mi to tam neskočí níž než 5°C a během dne 8-11°C
Tak koukáme holt na jiný předpovědi - já koukám na Wetteronline a tam mám v Po ráno -1 °C, ve St ráno +1 °C a max. teplota přes den 10, obvykle 7-9 °C. No ale přiznám se, že kvůli dešti preferuji skoro nové zimáky oproti letním PS4, kde mám vzorek už jen 2,5 - 3 mm.
 
Ja na predpoved koukam nahodne, a vychazi mi z toho, ze nefunguje ani den dva dopredu. Napr. dneska mely byt podle dva dny stare predpovedi rano 3 stupne a sucho, bylo 7 a dest... Kdyz ma pak clovek velkou zahradu, jako my, a rad by podle predpovedi nejak resil zalevani, sekani, a dalsi udrzbu stromu apod., tak myslim po dvou trech letech (to i ten pomalejsi, jako ja; nekdo driv) zjisti, ze spohelivost predpovedi dele nez den dopredu je na urovni nahody. Takze na ni nespoleham ani kvuli prezouvani, ani kvuli nicemu jinemu.
 
Ja na predpoved koukam nahodne, a vychazi mi z toho, ze nefunguje ani den dva dopredu. Napr. dneska mely byt podle dva dny stare predpovedi rano 3 stupne a sucho, bylo 7 a dest... Kdyz ma pak clovek velkou zahradu, jako my, a rad by podle predpovedi nejak resil zalevani, sekani, a dalsi udrzbu stromu apod., tak myslim po dvou trech letech (to i ten pomalejsi, jako ja; nekdo driv) zjisti, ze spohelivost predpovedi dele nez den dopredu je na urovni nahody. Takze na ni nespoleham ani kvuli prezouvani, ani kvuli nicemu jinemu.
S tím souhlasím. Když si ráno vyložím karty, kouknu na kávovou sedlinu v hrnku nebo zavolám Jolandě (ta už se bohužel uvěštila k smrti), tak mám větší šanci že uhádnu počasí na 3 dny dopředu než když kouknu na klasickou předpověď na PC/televizi.
 
jabudu prezouvat koncem mesice... zatim je to dobry a taky zadny velky vyjizdky neplanuju ...
 
Já přezouval minulý pátek. Ráno už je kolem nuly a někde to může být namrzlé. Zrovna včera byla nehoda 4 aut na D6 u Sokolova, silnice namrzlá a 3 auta na letních. Tak už jen kvůli pojišťovně.
 
Minule som zhliadol reportáž v TV na tému zimné pneumatiky a servisman z pneuservisu povedal že podla DOT 5-6 ročné pneu sú už staré a na výmenu. Tak je to v rozpore z teóriou že 5 ročné pneu podla DOT ak sú správne uskladnené sa považujú ako nové. Každý si hreje svoju polievočku, pneuservis ako aj predajca. Kaučuk stárne a silika mizne a to je jedno či sú správne uskladnené alebo sú používané.
 
Já v Praze budu prezouvat příští neděli. Dojíždím letní a pak jdou rovnou do 🪦


Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Já přezouval minulý pátek. Ráno už je kolem nuly a někde to může být namrzlé. Zrovna včera byla nehoda 4 aut na D6 u Sokolova, silnice namrzlá a 3 auta na letních. Tak už jen kvůli pojišťovně.
Nejsem si uplne jisty, zda ti na namrzle silnici pomuzou zimaky. Spis jsem presvedceny o tom, ze ne.
 
Nepomůžou, ale jak jsem psal, je to lepší mít kvůli pojišťovně. Už vidím jak ti řeknou, že bylo 9.11. na silnici byla souvislá vrstva ledu, ty si měl obuté letní pneu a tím pádem nic platit nebudou.
 
Samozrejme pomuzou, neni to temer nikdy cistej cernej led na dlouhe souvisle plose. Pri rychlostech, jakyma se jezdi, obvykle nepomuzou pred prekazkou zcela zastavit, ale brzdi vyrazne lepe, nez letni, ale co hlavne - pokud je pak potreba uhybny manevr, aspon trochu to drzi a zataci. Nejvetsi problem jsou pak spis okolni auta neprezuta na kvalitni zimni... kdyz to zastavite nebo uhnete vy nekam na krajnici, napali to do vas nekdo jinej (a to jsem taky zazil).

Tohle je 14 let stary video, ale krasne navodny, dneska ten rozdil bude jeste vyraznejsi (jsou novy typy drazek, novy smesi, apod... dobre videt i na beznych testech pneu, jak se zkracuji brzdne drahy apod.):

PS: A znova pripominam, ze v praxi to ma obvykle o neco lepsi adhezi, nez bruslak. Zaprvy nerovnosti nebo kaminky povrchu tu vrstvicku ledu obvykle propichujou (kdyz jde o tyhle necekany namrazy), zadruhy jsou teplejsi nebo uz probrzdeny mista s vodou nebo i bez ledu, nerovnosti, a bordel v tom lede. Parkrat jsem takhle - samozrejme i diky stesti a andelickovi straznickovi - necim proletel bez zavineni nehody, at uz ja jako ridic, nebo treba s tatou, a vzdycky se nejvic bojim tech ostatnich. S CX5 jsem ale takhle na lede, ktery byl pod snehem, sklouzl z prudkeho kopce nazad do kamenne zidky... led byl takovy, ze nepomohla ani vrstva snehu, ani mesic stary Bridgestone LM005, ani to, ze jsem puvodne mel trakci smerem dopredu a AWD pohon. Ale to byl fakt extrem, ktery jsem nikdy predtim, ani potom, nezazil... tata taky jen parkrat v zivote (a myslim ze bude mit najeto snadno 3 mil km).
 
Poslední úprava:
Mám přehozeno, ale loňskou zimu jsem nejel po sněhu ani jednou🙄(když byla trochu zima, tak jsem se válel v nemocnici)
 
No v Praze zjevně zase vánoce na blátě jako obvykle a to ještě měsíc zpět vyhrožovali tuhou zimou.. A přitom je tak hezké jet tou bílou krajinou za suchého mrazu

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Dneska jsem obcházel parkoviště a nějak mě trklo že jsem souseda co má Suzuki Jimmyho nikdy neviděl přezouvat. Tak jsem kouknul co tam má za speciální pneu a nestačil se divit. Ty jeho Yokohamy Geolander nejen že jsou celoroční, ale zřejmě i celoživotní viz. foto
IMG_20231112_110520_hdr.jpg

Jinak já jsem stále na letních = venku teplo.
 
Ako je to s tou Vysočinou, robia sa tam nejaké kontroly pre povinnosť mať obuté zimáky či je teplo alebo sneh od 1.11 - 31.3,?
 
Dneska jsem obcházel parkoviště a nějak mě trklo že jsem souseda co má Suzuki Jimmyho nikdy neviděl přezouvat. Tak jsem kouknul co tam má za speciální pneu a nestačil se divit. Ty jeho Yokohamy Geolander nejen že jsou celoroční, ale zřejmě i celoživotní viz. foto


Jinak já jsem stále na letních = venku teplo.
Samurai alias Jimny je samo o sobě nesmrtelný auto, tak proč by měnil gumy? :D Je to úplně nejvíc boží auto v terénu ( s pořádnýma gumama)
 
Back
Top