• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Počasí, aneb už máte přezuto?

U nás je celkem bílo, ale zpět na zimní kvůli tomu určitě přezouvat nebudu. Když si vezmu na jakých gumách jezdím celou zimu v práci, tak jednu cestu na letních po sněhu, kdyby náhodou ráno byl, snad přežiju ?
 
Já je schválně testoval i na horách a úplně v pohodě, chovají se jak prémiové zimaky - neříkám že nejlepší ale prostě regulérní kvalitní zimák na sněhu. Na vodě jsou bez konkurence a to je to co v zimních a přechodných obdobích převládá.
Do kufru jsem nahodil řetězy kdyby něco, ale krom toho, že jsem si je testnul díky příkazové značce tak jsem je nemusel použít.

Teď mám tyhle:

Jsem zvědav jestli bude během roku uveden nějaký model který bude ještě lepší. Tedy v rozměru 215/45 R18

Ještě mě zajímá co letní 35°C ale ve 20-25°C se chovali úplně v pohodě jak letní Bridgestone co sem měl nazuté z fabriky.
Super, díky za zkušenost. ?

Nejen tenhle, ten test jsem viděl a hlavní teda co mně přesvědčilo i z jiných zdrojů je kvalita a chování na vodě. Zajímavé bude jak píšeš u těch 35+ teplot v létě. ?

Váhal jsem, okolo Vánoc, jak s tímhle naložit a tak jsem se od ledna pozorně díval a sledoval stav na silnici. Snažil jsem se zapamatovat jak to tu vypadá (Příbram a cesty do Prahy jsou v drtivé většině náplň cest poslední tři roky), málokdy jsem jezdil na sněhu. V drtivé většině je to mokrá břečka. S ohledem i na to, že nelyžuji, v zimě do hor nejezdím (v létě je to jiná, třeba takové Livigno v létě se mi dost líbilo) a když už dovolená, tak za posledních 6 let to byl jih. Takže na sněhu nejezdím a ani to nevypadá, že v brzké době budu.

Ale na mokru jezdím neustále, ve velkém teplotním rozsahu. ? No, asi jsem cílová skupina pro celoroční pneu, taky jsem duchem zestárl a mám prcka, nejedu eko ralye ani na duchnu, ale jsem klidný řidič. Ani mi nejde o úsporu peněz nebo času z přezouvání, jsem na to zvyklý celý život. Ale zrovna teď řeším, že už mám pneu moc staré a stále se vzorkem. ? Takže bych celoroční sjel výrazně dříve. ?

U nás je celkem bílo, ale zpět na zimní kvůli tomu určitě přezouvat nebudu. Když si vezmu na jakých gumách jezdím celou zimu v práci, tak jednu cestu na letních po sněhu, kdyby náhodou ráno byl, snad přežiju ?
No pevně doufám, že to nebudou ta slavná slova před smrtí... ?
 
No tady už je pekne nasnezeno na autě drželo cca 10 cm na silnicích ve městě to celkem taje ale za městem se to i drželo.
 
tady cajk ... zima ale sucho ... najezdil jsem uz pres 100km a neni to vubec znat ... mozna je to tim ze nejezdim na doraz ale na pohodu .. a ted uz bude jen teplo
 
Trošku opožděně, ale dnes už konečně dostala GG nové papuče :) Zimáky jsou vypucované, uskladněné a čekají na další sezónu. Teda jenom polovina z nich :D Přední pneu to mají za sebou :D

IMG_20220426_153513.jpg IMG_20220426_153521.jpg IMG_20220426_163830.jpg
 
Trošku opožděně, ale dnes už konečně dostala GG nové papuče :) Zimáky jsou vypucované, uskladněné a čekají na další sezónu. Teda jenom polovina z nich :D Přední pneu to mají za sebou :D

Zobrazit přílohu 40306 Zobrazit přílohu 40307 Zobrazit přílohu 40308
Pěkná kola jsi sehnal ? sluší jí to. Ty zimáky bych možná radši koupil všechny, přeci jen mají rok výroby 2015 a já na nich odjel tři zimy. Uvidíš no ? velká výhoda je, že mají stejný rozměr jak na oktávce takže jsou docela levné ?
 
Pěkná kola jsi sehnal ? sluší jí to. Ty zimáky bych možná radši koupil všechny, přeci jen mají rok výroby 2015 a já na nich odjel tři zimy. Uvidíš no ? velká výhoda je, že mají stejný rozměr jak na oktávce takže jsou docela levné ?
To není špatný postřeh, když už to budu nechávat přezout, tak to můžu udělat šupem všechno :)
 
Taky už přezuju, ve čtvrtek mám objednáno přezutí. Na sníh to sice nevypadá, ale kdoví. Navíc jezdím denně po dálnici, tak hlavně kvůli zákonu.
 
My v nížinách máme čas.?Počkám až jak to bude vypadat s předpovědí.Kola mám doma tak mě na to stačí hodinka.?
Já měla nové zimáky, takže jsem musela do pneuservisu. Nakonec jsem ráda, že už to mám za sebou. Jaké jsou tam teď denně řady, na to bych si musela vzít dovolenou ??
 
Já měla nové zimáky, takže jsem musela do pneuservisu. Nakonec jsem ráda, že už to mám za sebou. Jaké jsou tam teď denně řady, na to bych si musela vzít dovolenou ??
To jo,teď to bude peklo.A nedej bože kdyby napadlo trochu sněhu.To by teprve byla panika.?
 
Back
Top