• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Počasí, aneb už máte přezuto?

Levá - napravo, pravá - nalevo, přední - dozadu, zadní - dopředu. Ale důležité, že tam nějaké máš:D
Tentokrát jsem si dávala pozor a mám to správně ! a bohužel opět i s fotodokumentací

Odesláno z mého HM NOTE 1W pomocí Tapatalk
 
Hlásím nepřezuto. Přední zimní mají cca 4mm zadní 5mm. Maximálně přehodím předek-zadek a nechám dohoblovat. Letní nazuju tak někdy kolem srpna. Pak půjdou zbytky zimních do koše a disky před sezónou na repas/přelak.
 
Sice se trochu ochladilo, ale přezuto mám už od 1.4. Teď mě nečeká žádná delší cesta. Ke konci března jsem jel přes naše kotáry, bylo kolem 15st a na zimních gumách auto pěkně plavalo. Není zrovna moc bezpečné dojíždět zimáky v létě.:rolleyes:
 

Přílohy

  • IMG_6284.JPG
    IMG_6284.JPG
    797,3 KB · Zobrazení: 20
Ke konci března jsem jel přes naše kotáry, bylo kolem 15st a na zimních gumách auto pěkně plavalo.
Jak bylo predminuly tyden teplo, tak auto ukazovalo pres 20 stupnu, pomalou jizdou po dalnici jsem to zrovna nesetril. Ale ze by to nejak extremne plavalo, to bych nerekl. Ano, bylo citit, ze to neni uplne to prave, ale ... Jake mas ty zimni pneumatiky?

Ja jedu prezouvat zitra. Tento tyden zrovna moc nelituju, ze jezdim na zimnich.
 
Sice se trochu ochladilo, ale přezuto mám už od 1.4. Teď mě nečeká žádná delší cesta. Ke konci března jsem jel přes naše kotáry, bylo kolem 15st a na zimních gumách auto pěkně plavalo. Není zrovna moc bezpečné dojíždět zimáky v létě.:rolleyes:

Největší rozdíl je že letní jsou většinou šiřší a nižší než zimní kola.
Tohle je zase velká masírka z médií stejně jako že když je míň jak 7 stůpňů tak letní nebrzdí... To byla palebná příprava na zákon o zákazu používání zimních v létě, proto ty zprávy a reportáže s rozhovory... Naštěstí jim počasí udělalo čáru přes plán. Takže se to bude opakovat až příští rok a bude zákon...

Na předminulém autě ještě bez ABS jsem dělal test, měl jsem letní i zimní stejné a rozdíly byly v rámci chyby měření (+/- 1 metr). A to bylo brždění z cca 80km/h. Je tedy pravda že obě sady byly ojeté a měly cca 3 milimetry vzorku.

Samozřejmě věřím že když se udělá test na hladkým letištním betonu a porovnávají se nový zimní a nový letní tak tam asi rozdíl je ale to je i třeba ve výšce vzorku (8 versus 10 mm). Ale to snad nikdo soudnej takhle nepoužívá...
 
Jo, mám přezuto, víc než týden. Zpátky na zimní, protože na tomhle se jezdit nedá :(
26971995122_31773bccf4_o.jpg
 
To je uz nekolikaty clanek na tom autoforum.cz, co na me pusobi tak nejak smisene. Vzdy si ke clanku procitam diskuzi, kdyz nejaka je. A zrovna na tom autoforu je to jiz nekolikaty takovy podobny osvetovy clanek, ktery je v diskuzi pomerne rozcupovan. Jasne, to je tak trosku nas narodni sport, kritizovat cokoliv. Ale beztak si z toho vzdy odnesu, ze ten clanek neni uplne v poradku.

Mimochodem, nejak nechapu, co to je vlastne za URL, proc to redirectuje skrz seznam.cz? :eek:
 
Tak přichází opět pomalu, ale jistě období na rozvíření tohoto topicu :)
Počasí provokovalo, a tak jsem minulý týden už přehodil na letní a mazdička zase vypadá trochu k světu :happy:
2017-03-16-9476.jpg 2017-03-16-9485.jpg

Alu bylo potřeba samozřejmě lehce vypucovat a nachystat na sezónu, což díky předchozí konzervaci nebyl problém ;)
2017-03-16-9455.jpg 2017-03-16-9469.jpg 2017-03-16-9467.jpg

Více info o pneu: Pneumatiky
 
To ja byl v pneuservisu v sobotu pred srazem a nechal prehodit. Taky vypada hned lip na tech letnich. Ale do pucovani jsem se nepoustel, nebyl cas, budu muset jindy. :D
 
já přezul už 2.3.2017 . Originál Bridgestone Turanza jsou pro mě celkem zklamáním, po najetí 13000km mají vzorek cca 5mm :( to budou takhle dobrý tak na dvě sezony :(
 
Poslední úprava:
Back
Top