• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Repase ALU disků (pískování, lakování)

Teď už jen objednat pořádnou zásobu černidla na gumy, ať to trochu vypadá a bude to fajn :) :D
 
Když už tu máme to černé téma, tak já vlastně taky řešil renovaci originálních stříbrných 16“ disků pro naši M3.
Po pěti zimách pod Krušnými horami byla barva disků na mnoha místech zduřelá (bubliny) až opadávala :confused:

Chtěl jsem prodat, koupit něco non-Mazda lépe ošetřené, ale nakonec jsem se v servisu při řešení letního / zimního obutí nechal přemluvit na renovaci černou barvou. Ne ryzí lesklou, ale takové ty metalické tečky v tom.
Za fotky se omlouvám, bylo to přes WhatsApp, „kuk...tady to máš…“. Na krásu (bez prachu) to nafotím při výměně na zimu třeba.
Snad to chvilku vydrží :rolleyes:

4_black_.jpg 1_black_.jpg BR_black_.jpg
 
Já když to řešil v okolí Prahy, tak jsem poslal poptávku na všechno co jsem našel na webu a nabídky nesmysl. Všichni za to chtěli nejmíň 3000 za kus. Spíš víc.

Nakonec jsem to posílal do nějaký firmy v Mostě - jsou dost známí. Vyšlo to tuším komplet přes 4000 s dopravou. Ale spokojený jsem nebyl. Měli disky narovnat před lakováním a neudělali to. Házeli jak sviňa. Takže jsem to musel nechat rovnat až nalakovaný jinde.
Taky vůbec nezalepili dosedací plochy disku a nalakovali všechno. Tvrdili mě do telefonu, že to vůbec nevadí, ale je to imho blbost.
Středovou dírou to nešlo na auto ani nasadit kvůli vrstvě laku. Takže jsem na tom strávil asi hodinu broušením a to nemluvím o tom čase a penězích co me stálo rovnání.
 
Jj... není to přímočará cesta. Novou sadu 16" Borbet odhaduji na 10-12kCZK a od toho se odvíjí zbytek. Zmíněný Most jsem plánoval taky, ale zachytil jsem podobné řeči o zhoršení... můj servis u Chomutova si vzal 5kKč, a zimní čas ukáže ?‍♂️
 
Btw kdybyste nekdo chteli sadu idealni k renovaci, vali se mi tu zbyle orig. 17” na CX5 KF (stejny rozmer i KE). Nekde ve skupine prodeje mam inzerat… trpi na bublinky, zatim to leze jen kolem hran ze zadni strany, ale asi ideal je nechat nekde udelat treba cerny. Byval bych to nechal udelat, ted uz jsem na to liny, kdyz je auto pryc…
 
Back
Top