• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Repase ALU disků (pískování, lakování)

Tak jsem nenašel jinou lepší firmu na rozumný dojezd z Prahy, než renovace-alu.cz v Mostě. Nechal jsem udělat letní 19" přes Vánoce. Trvalo to celkem dlouho, ale nebylo proč spěchat, hlavně aby to udělali kvalitně. S výsledkem jsem spokojen, žádné vady na povrchu jsem nenašel. Jen titanový odstín mohl být o fous světlejší. Zdá se, že nemají volbu mezi šedostříbrnou a titanovou, což je dost velký rozdíl odstínů. Podrobnější popis je u mé mazdy. Zde nějaké fotky z mé galerie.
 
OK, špatně jsem hledal, což nemám ve zvyku, tak třeba příště. Nějak jsem na Rogi zapomněl, teď si vzpomínám, že jsem o nich četl. Jsou známé jejich ceny? Já v Mostě pořídil všechny 4 disky za 6100 i s rovnánám dvou disků. Tedy nebyly nijak moc orvané. Mají ostatně veřejný ceník.
 
OK, špatně jsem hledal, což nemám ve zvyku, tak třeba příště. Nějak jsem na Rogi zapomněl, teď si vzpomínám, že jsem o nich četl. Jsou známé jejich ceny? Já v Mostě pořídil všechny 4 disky za 6100 i s rovnánám dvou disků. Tedy nebyly nijak moc orvané. Mají ostatně veřejný ceník.
ja v 2017 platil 3400 za vsechny 4 disky, ted nevim kolik chteji za disk
 
ja v 2017 platil 3400 za vsechny 4 disky, ted nevim kolik chteji za disk
Tak to vychází zhruba stejně, pokud mezitím moc nezdražili, v Mostě platí takové ceny teď. To mi přijde jako vynikající cena. Navíc jsem měl to rovnání a sundání a zase nasazení a vyvážení pneu. Zkoumal jsem další asi 2 servisy v Praze, které renovaci nabízejí, a ceny vycházely o hodně hůř, i několikrát víc!
 
OK, špatně jsem hledal, což nemám ve zvyku, tak třeba příště. Nějak jsem na Rogi zapomněl, teď si vzpomínám, že jsem o nich četl. Jsou známé jejich ceny? Já v Mostě pořídil všechny 4 disky za 6100 i s rovnánám dvou disků. Tedy nebyly nijak moc orvané. Mají ostatně veřejný ceník.
Buď rád, že si špatně hledal :D Rogi nevěnují takovou pozornost detailům a nebyl bys tolik spokojen. I oni sami si na puntičkáře nehrají viz. například: https://www.mazdaklan.cz/threads/repase-alu-disku-piskovani-lakovani.133/page-3#post-68226 ;)
Tak vítej v repasovaném klubu, a ať to pěkně jezdí. Taky už mám zuté loupající se 19'' a připravené na repas :)
 
Tak to je dobrá zpráva. Každopádně je vidět, že v Mostě jim to frčí, ve skladu měli spoustu sad a při přebírání zrovna nakládali hafo disků do dodávky na odvoz do dílny či lakovny. A mimochodem, vezl jsem kola z Rokycan a zpět, kde je mám uskladněná, a užil jsem si cestu mezi Břasy a Kralovicemi, pěkné zatáčky i rovinky, malý provoz, výhledy na Berounku a Křivoklátsko :blush:
 
Ahoj Chtěl jsem se zeptat na doporučení ohledně renovace disku nebo aspoň odstranění barvy a srovnání v Ostravě a okolí.
 
Kdo má cesty na jih Čech, tak ohledně komplet repasu ALU kol vřele doporučuji goodlack v Blatné... Dělali my 4ks v 18", rovnání, pískování, lakování a 2ks pneu nové, včetně přezutí ahd. za 10.000,-
 
V okoli Ostravy mam skvele reference na firmu Properlak z Terlicka, sam tam budu davat na podzim letni sadu na renovaci ?
 
Ahoj,potřeboval bych poradit,jestli existuje nějaký odstraňovač nátěrů na staré alu disky.Nechce se mě to brousit ručně.Má někdo nějaké zkušenosti?Díky za případné info.
 
Dělali my 4ks v 18", rovnání, pískování, lakování a 2ks pneu nové, včetně přezutí ahd. za 10.000,-
Tedy to mi přijde jako docela pálka. V Mostě - viz třeba moje reference zde z jara výše - jsem totéž v 19" pořídil o třetinu levněji.
Ahoj,potřeboval bych poradit,jestli existuje nějaký odstraňovač nátěrů na staré alu disky.Nechce se mě to brousit ručně.Má někdo nějaké zkušenosti?Díky za případné info.
Tedy do takové práce a starostí s chemií bych nešel...
 
Tedy to mi přijde jako docela pálka. V Mostě - viz třeba moje reference zde z jara výše - jsem totéž v 19" pořídil o třetinu levněji.

Tedy do takové práce a starostí s chemií bych nešel...
A taky si mel v cene 2ks novych pneu? ?
 
Neměl. Bohužel trochu matoucí informace o nových pneu, asi lepší kdybys jejich cenu odečetl. Jejich cena může být 1200/kus ale i 4 tis./kus. Takže jsi mohl mít repasi skoro zadarmo, člověk prostě netuší, kolik stála repase. Samozřejmě závisí i na kvalitě lakování.
 
Hlavně u laku si vybereš odstín. Já zvolil hrubozrnou stříbrnou. Koupeno v CYAN Kbely. Lakoval jsem je já, mám v práci kompresor a skvělou pistol mini gun od St-finish. Není to na fotce dobře vidět, ale jsou krásně metalický..Jen to broušeníčko je dost na pendrek, tři hodiny růčo jeden disk....Blbý je, že při použití destiček Hawk hp+ jsou zralý na další lakování. Desky, nebo spíš části kotouče se tak rozžhavily,že lítaly jiskry a vypálily se do laku. Ani iron cut je nedokázal sundat
2018-04-22 10.13.01.jpg
 
Poslední úprava:
Zde na fóru jsem koupil jeté disky. Jeden byl koplej, to mi srovnaly za litr ve Zdibech a šly na renovaci do Mostu, no jsem z toho trochu na rozpacích co se týče odstínu bronz. Byl to docela risk jen podle fotky na jejich stránkách...Práce odvedená moc pěkně a cenově přijatelně. Odvoz a přívoz DPD po 500kč, 3400kč 4ks disk plus 100 kč za extra perleť do vrchního laku a 400kč za kartonove krabice = celkem 5200kč.
Počkám jestli se mi to nebude líbit na slunci a kdyžtak to přelíznu smirkem a nastříkám do sříbrný. Šlo mi hlavně zbavit se loupajícího se laku a mít kvalitní základ pro eventuální lakování. Testoval jsem odstraňovač nátěru a bylo to na pikaču....
Co vy na to?

20211201_130758.jpg 20211201_130744.jpg 20211201_130727.jpg
 
Zde na fóru jsem koupil jeté disky. Jeden byl koplej, to mi srovnaly za litr ve Zdibech a šly na renovaci do Mostu, no jsem z toho trochu na rozpacích co se týče odstínu bronz. Byl to docela risk jen podle fotky na jejich stránkách...Práce odvedená moc pěkně a cenově přijatelně. Odvoz a přívoz DPD po 500kč, 3400kč 4ks disk plus 100 kč za extra perleť do vrchního laku a 400kč za kartonove krabice = celkem 5200kč.
Počkám jestli se mi to nebude líbit na slunci a kdyžtak to přelíznu smirkem a nastříkám do sříbrný. Šlo mi hlavně zbavit se loupajícího se laku a mít kvalitní základ pro eventuální lakování. Testoval jsem odstraňovač nátěru a bylo to na pikaču....
Co vy na to?

Zobrazit přílohu 38077 Zobrazit přílohu 38078 Zobrazit přílohu 38079
Mě se to docela líbí, klidně bych to nechal.Kdybys potřeboval odzkoušený odstraňovač nátěrů,tak tenhle je super.Natřeš silnou vrstvou,necháš den,dva zakryté igelitem a pak to zpláchneš wapkou.Pokud to nešlo na po prvé,tak opakovat.Dělal jsem to v létě a na discích nezbylo vůbec nic.


IMG20210723062159.jpg IMG20210723074014.jpg IMG-20210731-WA0001.jpg
 
Poslední úprava:
Back
Top