• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Vaše oblíbené večerní aditivum

No měl jsem letos 40 tak jsem dostal 40 vzorků rumů + nějaké větší lahvinky co doma byly ....vypadá to nějak takhle. Něco už je vypité, něco teprve budu koštovat. Jsem zvědavý na tu rumbox krabici s 20ti vzorky, co tam bude za kousky.....

rumy.jpg
 
To je tedy nálož! Než bych vyzkoušel poslední vzorek, tak zapomenu, jak chutnal ten první :D
 
Já právě koštuju domácí ořechovku, rok naloženou, a je vynikající. Málokteré kupované pití se jí vyrovná, je jemnější než dvanáctihvězdičková metaxa, a to už je co říct. Takže jen zlehka ochutnávám, a Mazda ví, že už dnes nikam nepojedeme.
 
koukám tady samej odborník :)
Tak mi třeba někdo poradí. Rumy mi nikdy nic moc...
Ale nedávno jsem jel hromadně autobusem(to mělo svůj důvod) na dodavatelskou "exkurzi" k obchodnímu partneru do Německa. Autobus byl kvůli tomu aby se daly utužit vzájemné vztahy :cool: takže se cestou koštovalo...a taky tam byl k ochutnaní Diplomatico Exclusiva Reserva. No a u něj jsem změnil svůj vztah k rumům;) Takže nemáte tip co zkusit dál? Co ta Republica od Božkova? Je to odpad nebo to má smysl zkusit?
 
Republica je odpad, alespoň pro mě. Třeba zkus ElDorado 12y, 15y nebo třeba Dictador 12y apod. Pak už je to podle financí a chuťových preferencí. Např. výše uvedený Oliver a další rumy z jeho produkce rovněž stojí za ochutnání. :)
 
to uz jsem taky slysel nebo ze je to piti pro zensky ,ale me to celkem sedlo. Tak zkusim uvidim jestli me to oslovi :)
 
Republika se dá vypít za předpokladu, že od toho čekáš jenom to, že to bude motat... rozhodně nic, kde tě čeká nějakej chuťovej zážitek. Ale nic proti, na chalupě u ohně si ji klidně dám.
Kvalitní a tudíž i dražší rumy se většinou pijou proto, aby si to člověk přechutnal, udělal si na to názor a pak třeba zkusil něco jinýho nebo si ten který rum zařadil mezi oblíbené. Osobně si o nových rumech, které se chystám přechutnávat nejdřív něco zjistím, načtu historii, zjistím si něco o blenderovi, původu sudů ve kterých se staří... nejenom si to nalít zepředu do hlavy a čekat co se stane :)
 
Republika nicmoc, takovy cesky Morgan :)
Ted tu mam Malteco a rozdil je sakra poznat:cool:
 
koukám tady samej odborník :)
Tak mi třeba někdo poradí. Rumy mi nikdy nic moc...
Ale nedávno jsem jel hromadně autobusem(to mělo svůj důvod) na dodavatelskou "exkurzi" k obchodnímu partneru do Německa. Autobus byl kvůli tomu aby se daly utužit vzájemné vztahy :cool: takže se cestou koštovalo...a taky tam byl k ochutnaní Diplomatico Exclusiva Reserva. No a u něj jsem změnil svůj vztah k rumům;) Takže nemáte tip co zkusit dál? Co ta Republica od Božkova? Je to odpad nebo to má smysl zkusit?

Diplomatico je podobně jako DonPapa jednou z nejčastějších vstupenek do světa "lepších" rumů :)
Jsou dost uměle doslazovaný, ale k těm sušším se můžeš propít vždycky a alespoň si to (tedy prozatím) může říkat RUM (btw řeší se nová směrnice, kdy při překročení určitého množství gramů cukru na litr už si výsledný produkt nebude moct říkat rum; podobné je to s tzv "elixíry" typu Legendario nebo Bucanero, které jsou sladké jak cumel a mají voltáž jen kolem 34 % -> nesmí si to říkat rum).
Jinak mě osobně Republica neuráží - nedělám z ní modlu ani něco, co Republica není a být ani nemůže. Ale rum to je a poměr cena/výkon se dá přežít. Ale jak @Vitus dobře podotkl, je to spíš na ožrání, než že by si to člověk nalil večer na chuť.
Pokud chceš tedy pokračovat v rozkoukávání se ve světě rumů, zkus něco od A.H.Riise (Dánsko, obecně sladší rumy), již zmíněného Don Papa (Filipíny, hodně sladký), Blue Mauricius (Mauricius, český majitel, dřevitá chuť) nebo třeba Dos Maderas (Guyana/Španělsko, 5+5 nebo o něco málo dražší Seleccion) popř. obligátní Pyrat (Guyana, sladší, lehký nádech citrusů). Doslazované, ikdyž méně než Diplo, jsou pak třeba Plantation XO (Barbados, super rum, jemný), Cihuatán Nahual nebo Nikté (El Salvador, jemný, ikdyž sušší, ostřejší, ale hodně zajímavá chuť), "vyšší" verze Zacapy (XO, Etiqueta Negra). Chybu neuděláš ani s Abuelo Tawny (Panama, zrálo v sudech po portském a na chuti je to znát - pro milovníky portského povinnost ochutnat :) ) nebo El Doradem 12y (Guyana) a zajímavý spiced rum za fér cenu je třeba Marama (Fiji). A pak stovky dalších a dalších :)
Určitě se na začátek vyhni čemukoli s přívlastkem Agricole :)

IMG_20200505_090352.jpg
 
Zdravím odborníky,
já se životem propil do latinské ameriky a stejně mi na patře zůstaly je 3 - 4 rumy. Ostatní jsou jen degustačka na kterou jsem si nazvyknul. Přesto se mi líbí vyhled od @Jarred.
Je to pěkné cestování. :p
 
Super,dik za seznam rumu. To mam do konce zivota;)
Asi vyrazim do Makra tam maji docela fajn vyber takhle na start
 
Back
Top