• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Možná má "nevypnutí" radia souvislost s vestavěnou navigací. Někde jsem četl, že navigace chytá dopravní informace (uzavírky atd.) také z rádia - u nás ze stanice "Radiožurnál" - pokud není auto připojeno na Wifi. Jestli to tak ale opravdu je nevím, ono v Čechách tam moc těch informací stejně neni.
Zabudovaná navigace určitě přijímá informace vysílané radiovým datovým přenosem RDS-TMC, a to i v ČR. Já na mobilních datech a wifi nejezdím, a občas u nás nějaká aktuální informace do navigace přijde, ale řekl bych, že jen na dálnicích. Dlouhodobé uzavírky i na silnicích nižších tříd se patrně vysílají - http://portal.dopravniinfo.cz/rds-tmc/podminky-prijmu-sluzby-rds-tmc. V Německu či Rakousku i ve Francii je pokrytí lepší. Mělo by být normální, že přijímač TMC navigace je nezávislý na rádiu audiosystému, ale těžko říct.
 
Tohle mi dělalo dokud jsem používal původní (pomalou) kartu s navigací. Poté co jsem přesunul navigaci na rychlejší kartu problikávání navigace přestalo.

Já si přehrál také navigaci ve své mazde 6 GL 2018 na rychlejší SD kartu (neměl jsem s původní žádné problémy) a pozoruji celkové zrychlení systému při náběhu systému i reakce samotné navigace.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Já si přehrál také navigaci ve své mazde 6 GL 2018 na rychlejší SD kartu (neměl jsem s původní žádné problémy) a pozoruji celkové zrychlení systému při náběhu systému i reakce samotné navigace.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na SD, nebo SDXC?

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Na SD, nebo SDXC?

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Nahrál jsem to na sdhc 32gb class 10, microsd v adaptéru (abych kartu případně později kdyztak využil i jinde - mobil atd.). Karta stála asi 200kc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nahrál jsem to na sdhc 32gb class 10, microsd v adaptéru (abych kartu případně později kdyztak využil i jinde - mobil atd.). Karta stála asi 200kc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Já teď udělal to samé a nic - nefachá. Jak a čím jsi to kopíroval? Já zkusil jak prosté překopírování v průzkumníkovi, tak i přenos image souboru přes utilitku u Windows (vestavěnou).
Mohl bys prosím tvůj úspěšný postup popsat, nebo mne odkázat na návod. Díky moc!

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Přesně tak, jak se píše nade mnou nyní ve fóru, použil jsem nějaký klonovaci software (freeware), nevím přesný název. Nemám dva sloty na SD kartu v notebooku, tak jsem si udělal img soubor z origo mazda karty a ten pak nahrál na prázdnou novou kartu.
Prvně po zastrceni naklonovane karty auto kartu nepřijalo, tak jsem tým hodil origo, tu zas vyndal a dal tu naklonovanou a už to jelo. Ještě jednou mi to snad pak v průběhu týdne napsalo jednou sd karta nebyla rozpoznána, ale to jsem ji jen vyndal a zandal a auto ji akceptovalo... Možná ale nějaký blbý kontakt v adaptéru z mikroSD na normální sd velký format.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Já si v Total Commanderu zkopíroval soubory z karty na disk a z disku je pak nakopíroval na novou kartu. Vůbec nevím, co tu řešíte s nějakým klonováním. Akorát jsem pak musel počkat nějaký kilometry až se na tu novou kartu zapsal VIN a pak teprve mohl aktualizovat mapy.
 
Já to dělal (3x) tak že jsem otevřel tento počítač, otevřel SD kartu, všechno označil (bacha, znám CTRL+A :D), zkopíroval to kamkoliv do počítače (tím jsem si udělal vlastně i zálohu), vložil novou kartu a všechno na ní nakopírovat zpátky. :D
 
Já to dělal (3x) tak že jsem otevřel tento počítač, otevřel SD kartu, všechno označil (bacha, znám CTRL+A :D), zkopíroval to kamkoliv do počítače (tím jsem si udělal vlastně i zálohu), vložil novou kartu a všechno na ní nakopírovat zpátky. :D
Takhle jsem to včera udělal taky a měl jsem místo navigace jen kompas. Shodou okolností jsem po napsání dotazu hledal na internetu a zkoušel Mazda toolboxu podvrhnout jinou kartu a asi to klaplo - na novou kartu mi to nakopírovalo navigaci. Ráno zkusím, zda funguje.
Díky za rady! :happy:
 
Mazda toolbox mi v pc na novou SD kartu odmítl zálohovat, že není origo od mazda... Koukám, každý to má jaksi jinak
Jinak to počítání trasy v navigaci je u mě také rychlejší. A nevím proč, ale po výměně za rychlejší kartu mi rychleji naběhne třeba po nastartování kamera a infotainment, dřív tam byla trochu prodleva po startu "studeného" auta, to se teď zlepšilo.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ono je hlavní podmínkou s tím autem najet alespoň 100km. Potom auto přestane ověřovat SD kartu podle "výrobního čísla" CID a začne jí ověřovat podle VINka co se zapíše do složky "license". Zároveň s tím začne fungovat i Toolbox na aktualizace. A v tenhle moment jde regulérně kopírat karta CTRL+C/CTRL+V. Já jí teda po zkopírování vždy projedu ještě přes Toolbox jako ověření že je všechno v pořádku.
 
Aha,to s těmi 100km jsem také slyšel. Zálohoval jsem na rychlejší kartu ve 12tis km a auto že začátku moc nechtělo a nějak si to ověřovalo tu kartu a odmítlo ji to cca ještě asi jednou. Nyní už v autě nezlobí (klepu).
Tak pak vyzkousim, jestli už veme novou kartu I mazda toolbox a spustí I nějakou tu aktualizaci. Kdyžtak prostě použiji zas origo.
Mimochodem, jakou máte poslední verzi map? Mně to zatím nenabidlo nic novějšího než únor 2019.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aha,to s těmi 100km jsem také slyšel. Zálohoval jsem na rychlejší kartu ve 12tis km a auto že začátku moc nechtělo a nějak si to ověřovalo tu kartu a odmítlo ji to cca ještě asi jednou. Nyní už v autě nezlobí (klepu).
Tak pak vyzkousim, jestli už veme novou kartu I mazda toolbox a spustí I nějakou tu aktualizaci. Kdyžtak prostě použiji zas origo.
Mimochodem, jakou máte poslední verzi map? Mně to zatím nenabidlo nic novějšího než únor 2019.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Únor 2019 je zatím poslední.
 
Mám poslední verzi Toolboxu a ta je možná opatrnější. Jakmile nemám ve čtečce origo kartu, tak se se mnou vůbec nebaví. Zálohu z disku tedy nemůžu nahrát na prázdnou kartu. Proto jsem radši kartu kopíroval pečlivě. Teď už tam tedy můžu mít i tu naklonovanou. Ale věřím, že lze kopírovat jednoduše. Je samozřejmě otázka, jestli nový Toolbox není opatrnější při čtení takové karty, oproti starším verzím.
 
Back
Top