• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Ahojte,
pokud tu už je vlákno, kde se o tom pojednává, tak se moc omlouvám.
Mám ale dotaz:
Dnes mi do mailu přišlo toto:
Mapy Mazda3.jpg

Vůbec netuším, jak to mám stáhnout a jak potom aktualizovat v autě.
Odkaz na stránku mě vedl sem, ale ani tam netuším, co s tím.

V autě (mimo AndroidAuto, které používám) je i oficiální navigace od Mazdy na SD kartě, tak nevím, jestli ji mám vyjmout a nechat "aktualizovat" na PC, nebo jestli s tím musím do servisu Mazdy.
Poradí někdo? Máte s tím někdo zkušenost?
Předem děkuji za odpověď.
 
Ahojte,
pokud tu už je vlákno, kde se o tom pojednává, tak se moc omlouvám.
Mám ale dotaz:
Dnes mi do mailu přišlo toto:
Zobrazit přílohu 41405

Vůbec netuším, jak to mám stáhnout a jak potom aktualizovat v autě.
Odkaz na stránku mě vedl sem, ale ani tam netuším, co s tím.

V autě (mimo AndroidAuto, které používám) je i oficiální navigace od Mazdy na SD kartě, tak nevím, jestli ji mám vyjmout a nechat "aktualizovat" na PC, nebo jestli s tím musím do servisu Mazdy.
Poradí někdo? Máte s tím někdo zkušenost?
Předem děkuji za odpověď.
Stáhneš ze stránek mazdy Toolbox - naistaluješ. Pak dáš do PC SD kartu - registrace - aktualizace. Tolik asi ve zkratce. A´t se zdaří.
 
Více zde:

Ahoj, záleží jak dlouho máš auto, nebo spíš Mazdu navigaci v autě. U těchto starších jsou aktualizace zdarma 3 roky po prvním vložení karty navigace.

Po vyjmutí karty z auta a vložení do PC si budeš muset stáhnout aplikaci Mazda Toolbox (vpravo nahoře v tvěm odkazu). Tam si vytvoříš účet a pak ti to nabídne aktualizace zdarma nebo placené. Jestli si ale auto od někoho kupoval a ten si již kartu přihlásil, tak máš asi smůlu (nebo kontaktovat majitele o přihlašovacích údajích).

Edit: teď koukám, že si auto od někoho kupoval a je to ročník 2016, tak jestli tam měl navigaci od začátku, tak to ani zkoušet nemusíš (hlavně když ji ani nepoužíváš), pokud tedy nechceš dát za aktualizaci 113 euro.
 
Více zde:

Ahoj, záleží jak dlouho máš auto, nebo spíš Mazdu navigaci v autě. U těchto starších jsou aktualizace zdarma 3 roky po prvním vložení karty navigace.

Po vyjmutí karty z auta a vložení do PC si budeš muset stáhnout aplikaci Mazda Toolbox (vpravo nahoře v tvěm odkazu). Tam si vytvoříš účet a pak ti to nabídne aktualizace zdarma nebo placené. Jestli si ale auto od někoho kupoval a ten si již kartu přihlásil, tak máš asi smůlu (nebo kontaktovat majitele o přihlašovacích údajích).
Auto jsem kupoval loni ke konci roku a první majitel (předpokládám) tu navigaci tam měl od počátku (od roku 2016). Takže mám asi smůlu co se týká aktualizace zdarma. Sice používám hlavně AndroidAuto a navigaci v mobilu - Sygic, ale asi není na škodu mít aktualizovanou navigaci i v Mazdě pro případ, že by AndroidAuto nefungovalo.
Zkusím kontaktovat prvního majitele a zeptat se ho, jak to měl.
Každopádně moc děkuju za rady a odpovědi.
 
Tak se mi objevil problém. Mám kartu, která doteď fungovala bez chyby. Náhle mi začala občas SD karta odpojovat s hlášením, že SD karta nebyla rozpoznána nebo je požkozena. Po znovuvložení se navigace opět načte a za nějakou chvíli se situace opakuje. Dotáhl jsem jí domů a v Mazda Toolboxu se načte i rozpozná a diagnostika hlásí, že karta je platná a vpořádku. Tak buď odchází ten slot v modulu auta nebo pravděpodobně není příliš kvalitní ta SD karta. Soubory jsem zkopíroval do PC a ptám se: mohu koupit novou kartu a soubory překopírovat? Bude to fungovat? Jakou velikost a formát karty ideálně? Doporučíte přímo nějakou? Četl jsem, že z kvalitnějších karet navigace i rychleji načítá...
 
Kup nějakou Samsung Evo nebo Sandisk Ultra alespoň 16 GB. Kartu zkopíruj a máš klid. Bude ti vše fungovat. Já mám nejlepší zkušenosti právě s kartami Samsung nebo Sandisk. Mám jich několik a fungují stále na 100%. Na běžné použití postačí, do kamery doporučuji od obou firem nějakou endurance kartu.
 
Díky za tip. Každopádně jsem z toho adaptéru vyndal tu microSD kartu Samsung a očistil kontakty (bylo tam nějaké drobné smetí)..vyfoukal slot a zatím to drží, tak uvidím, ale nic nezkazím tím, že koupím novou kartu a tam nakopíruji soubory pro sychra.
 
Pánové mám dotaz. Setkal se někdo s podobným problémem?
Našel jsem v Mazdě kartu s mapama /asi origo to vypadá/ strčil jsem ji do slotu na kartu, navigace se při druhý jízdě, asi hodinu po zastrčení karty, zmátořila, ale infotainment se začal cca co dvě minuty jakoby restartovat. Naskočí logo Mazdy, pod nim se točí kolečko, odpojí se mi telefon, ale rádio při tom stále hraje.

Šestka, GL 2017.
 
Ja bych mel taky jeden dotaz: Da se do Mazdi navigace (konkretne tenhle typ) nejak automaticky "naladovat" vetsi mnozstvi vlastnich "zajmovych bodu" (treba aktualni databaze stacionarnich radaru)? Nemam ted na myslim manualne (z toho bych zesilel), ale jestli se to nejak da navigaci "podstrcit", treba na te SD-karte...

Taky opacna situace muze byti zajimava: jestli je mozne ty POI ktere v navigaci mam nejak "exportovat", pro pripad ze bych menil auto a nechtel o ne prijit...
 
Pánové mám dotaz. Setkal se někdo s podobným problémem?
Našel jsem v Mazdě kartu s mapama /asi origo to vypadá/ strčil jsem ji do slotu na kartu, navigace se při druhý jízdě, asi hodinu po zastrčení karty, zmátořila, ale infotainment se začal cca co dvě minuty jakoby restartovat. Naskočí logo Mazdy, pod nim se točí kolečko, odpojí se mi telefon, ale rádio při tom stále hraje.

Šestka, GL 2017.
Zdar a dělá to pak ještě, když jí vyjmeš? Nenmí poškozená?
 
Taky jsem si toho už všiml, ale říkal jsem si, že třeba admin tohle slovo nesnáší :grinning:
 
Maji Mazdy nake vlastni pripojeni na internet, o kterem nevim? Protoze vestavena navigace mi bezne zobrazuje i dopravni zacpy, a to dynamicky (tam kde vcera byla, dnes uz neni). To neni mozne bez nakeho pristupu k informacim. Nebo se pletu?
 
Maji Mazdy nake vlastni pripojeni na internet, o kterem nevim? Protoze vestavena navigace mi bezne zobrazuje i dopravni zacpy, a to dynamicky (tam kde vcera byla, dnes uz neni). To neni mozne bez nakeho pristupu k informacim. Nebo se pletu?
Nemají, je to jen pomocí RDS.
 
Takže aj ja by som rád obnovil mapy po skončení 3r predplatného, poradí niekto nejakú alternatívu k oficiálnemu zakúpeniu u Mazdy? ?
 
Zdravím, nevíte někdo proč když vložím SD navigace kartu do Mazdy,tak se pouze stále načítá,ale nerozjede se. Poprvé se mi rozjela,ale pak už se jenom načítá a načítá,ale to je vše. Děkuji za rady. Hafan
 
Tak sem dostal email ze je k dispozici update pro navigaci. Celej natesenej beru kartu a startuju toolbox jen abych se dovedel, ze predplatne mi skoncilo nekdy v lete. Tak nic. Tech ~180€ na 3 roky za to opravdu nedam. Ne ze bych jim nedopral, jen se ptam: Za co? Vzdyt pouzivaji mapy Here, a ty jsou treba na smartfounu zdarma. Ze se v Mazde nestydi...
 
Chápu dobře, že vyšla aktuálně aktualizace map? Poslední byla někdy z léta...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top