• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Asi budete vědět lépe..., 3 roky aktualizace map zdarma úplně nesouvisí s tříletou zárukou na vůz?
Jakože prodloužení záruky na 5 let pro navigaci nic neznamená, anebo?
 
3 roky bezplatna aktualizace map se zacne pocitat az po aktivovani sd-karty, ne automaticky ode dne kdyz vuz koupite. Tudiz to nijak se zarukou na vuz nesovisi (at 3-leta, nebo 5-leta)...
 
3 roky bezplatna aktualizace map se zacne pocitat az po aktivovani sd-karty, ne automaticky ode dne kdyz vuz koupite. Tudiz to nijak se zarukou na vuz nesovisi (at 3-leta, nebo 5-leta)...
Děkuji, M6 byla předváděcí/roční, proto v tom mám trochu "hokej".
 
Tak škoda, už rok čekám, že do map přidají předělání našeho logistického areálu v Kauflandu včetně nového kruháče a už druhá aktualizace tuto změnu ignoruje.
 
Poradí niekto? Tiež som na tom rovnako...po 3r aktualizácia už nie je :-( A čo keď kúpim úplne novú aktuálnu SD kartu, bude počítať zas 3r. od jej aktivovania alebo aj pri novej karte oznámi, že 3r aktualizácia skončila? Alebo ako teda postupovať, ak nechcem aktualizáciu zakúpiť u dealera Mazdy?
 
Co vím já, tak jinou kartu už ti to nevezme. Nové aktualizace se každopádně dají obcházet. Já mám například jednoho "maníka", který mi kartu prodal a až příští rok uplyne 3 letá aktualizace, tak za malý poplatek mohu pravidelně posílat kartu k aktualizaci na něho do nekonečna.
 
Ahoj. A jdou takhle aktualizovat i originál karty koupené s vozem ?
Pokud ano, je možný kontakt ?
Dík za odpověď.
 
PS brání něco používat po 3 letech tu kartu bez aktualizace?
Než dostaví D3 stejně budem všichni prdět do hlíny.
Myslím že ta aktualizace stačí jednou za deset let.
 
PS brání něco používat po 3 letech tu kartu bez aktualizace?
Než dostaví D3 stejně budem všichni prdět do hlíny.
Myslím že ta aktualizace stačí jednou za deset let.
Nebrání, můžeš ji používat i nadále. Akorát, já už jsem se několikrát setkala s tím, že nějaký kus silnice už stojí, což ta neaktuální mapa nevěděla (dnes jsem overovala, a je 2 roky stará) a hnala mě nesmyslnou cestou ? na dovolenou bych ji už nevyužila.. Takže zapínám zatím navi na mobilu, než to pořeším.
 
Buďte rádi že nemáte navigaci od Toyoty. Tam si za docela větší peníze zaplatíte aktualizace map který mají název "2021-2022" a pak když zkoumáte mapový pokrytí,tak zjistíte že je to třeba 4 kvartál 2020.
V tomhle musím říct že opravdu zlatý Google mapy.
 
No já byt tedy mám nárok na aktualizaci pac mám auto rok a půl tak sem se na to zatím vyprdnul - ten SW je šílenej a celej proces byl jak z doby kamenné takže na to nemám nervy a výsledek byl, že mapy jsou stejný nepoznal sem rozdíl.
Jak potrebuju navigaci zapinam si ji přes CarPlay kde mám aktuální info i o provozu a td.
 
Já využívám tu vestavěnou často pač mě vyhovuje svoji grafikou a je promítána do HUD. Navíc mám zajištěné aktualizace i do budoucna. A pokud máš už neaktuální podklady, tak řešení vidím v instalaci AA CP a máš pokoj.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Mna by ani nenapadlo pouzivat v dnesnej dobe vstavanu navigaciu. Mam carplay a na Waze nic nema a uz mi to aj par krat usetrilo na nejakej tej pokute

Osobne si myslim, ze coskoro prestanu vyrobcovia navigacie do aut aj davat, uplne to stratilo vyznam, tak ako zmizli jednoucelove navigacne pristroje.
 
Přesně tak, když už tu navigací chceš tak chceš aktuální a s dopravními informacemi abys nezůstal někde hodinu v koloně místo druhé trasy která byla původně o 3 minuty delší - tohle prostě Mazda neumí a proto ta navigace nemá smysl.

Snad jen ze někde jedu telefon mám v bunde na zadním sedadlu a rozhodnu se jet nejzdvořileji kde to neznám tak v ten moment si to zapnu, ale na plánované navádění je to zaostalé.
 
Upřímně stále nechápu, v čem máte takový problém. Jestliže dávám vestavěné navigaci data pomocí hotspot, tak umí celkem hezky předem nabídnout objetí místa, kde se tvoří zácpa nebo je tam nějaký problém(ukazuje i práce na silnicích a dle barev hustotu provozu).. (samozřejmě neumí to detailní dopravní info, ale pouze základní dopravní info zelené vlny), ale zatím snad nikdy mě nezklamala. Na Prahu zapínám googlemaps (přirozeně lepší pro okamžitý stav aktuální dopravy) a Waze mi vysloveně vadí, ale to je můj názor. Naopak vítám možnost využití integrovaného displeje + HUD a ne se pokaždé camrat s mobilem, jak v dobách 10 let zpět. Samozřejmě jiná písnička je bezdrátová konektivita, kdy vložím telefon po nástupu do auta na dobijecí wireless a současně se automaticky spojí s AA/CP (případně po startu se AA spojí automaticky v kapse v bundě), ale furt existuje možnost, že často mobil zapomenu v autě, pač předpokládám, že ho mám u sebe a ne vždy na to fakt myslím, že ho mám odložený. Jako každý to máme trochu jinak. Za mě ta Mazda navigace není vůbec špatná, ale ani žádné terno, ale použitelnost je vpohodě.
 
Co vím já, tak jinou kartu už ti to nevezme
Môžte mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť?
Mám kartu kúpenú z Ebay, v Mazda servise mi bola ponúknutá a aj spravená aktualizácia, teraz som si ju aktualizoval druhýkrát sám doma cez Mazda update toolbox. Takže ak kúpim niekedy v budúcnosti nejakú novú kartu s aktuálnejšími mapami (zase napr. z Ebay), tak ju už auto nezoberie a musím riešiť aktualizáciu tejto terajšej?
Ďakujem za odpoveď.
 
Môžte mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť?
Mám kartu kúpenú z Ebay, v Mazda servise mi bola ponúknutá a aj spravená aktualizácia, teraz som si ju aktualizoval druhýkrát sám doma cez Mazda update toolbox. Takže ak kúpim niekedy v budúcnosti nejakú novú kartu s aktuálnejšími mapami (zase napr. z Ebay), tak ju už auto nezoberie a musím riešiť aktualizáciu tejto terajšej?
Ďakujem za odpoveď.
Auto tu novou znova vezme a po 100km zamkne k VIN auta, ale aktualizovat půjde jen po zaplacení předplatného, protože to je přiřazené k VIN a ne ke kartě.
 
Takže keď nová karta stojí cca. 30 €, tak sa môžem vykašľať na platenú aktualizáciu tej starej, kúpim novú a mám aj tak nové mapy...
 
Back
Top