• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vrzganie niekde od prednej napravy

Je to horní uložení ,taky s tím mám problém a když se dají tužší pružiny který mají menší dosedací plochu na ložisko,tak dochází k jeho nerovnoměrnýmu dosedání na horní gumu uložení a pak vznikají ty rány. Buď to chce koupit už vylepšený horní uložení nebo jak jsi napsal to vymazat hodně hustou vazelínou mezi držák/gumu a ložisko. Občas se tohle taky stane špatnou montáží, protože nový Mazdy umožňujou uchytit horní uložení do misky v různých polohách a pokud je tam to horní uložení X let a pak se tam dá jinak tak to taky začne bouchat.
Problém je prostě ve špatný dosedací ploše mezi číslama 34-381B a 34-390 (viz obrázek)
Zobrazit přílohu 15657
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je problém s uložením jen předních pružin, nebo i zadních. Já na CX-3 slyším klepnutí někdy zezadu a někdy zepředu. A týká se to všech CX-3, nebo to bylo od nějakého ročníku opraveno?
 
Chtěl bych přidat svůj poznatek k danému tématu. Problém vrzání přední nápravy, pouze ze strany řidiče jsem po ujetí asi 6000 km na CX-3 řešil se servisem IVOS Fryšták, kde ten samý problém shodou okolností pár dní přede mnou také řešili, a tak jsem se objednal, dali mi naobě pružiny gumové návleky a je po problému, zatím. doufám že trvale. Zatím najeto 9000 km a ticho.Paráda. Nejprve mi tvrdili sice že ty návleky tam dávají už ve výrobě, potom až je tam dali tak zase že je tam nedávají, tak trochu zamtené informace,nevadí. V rámci záruky a reklamace bezplatně vyřízeno. ještě tam prý zrovna preventivně měnili i nějaké manžety v brzdových třmenech, prý se to také začíná často objevovat.
 
Tak vrzání už neslyším, ale ozývá se mi klepání od pravého předního kola, na příští týden objednaný servis jsem zvědavý co zjistí. Zároveň proběhne další oprava zrcátek, které po roce opět stávkují. Auto bude v servisu čtvrtek - pátek a samozřejmostí je náhradní vůz zdarma ( CarStar Praha )
 
Poslední úprava:
Tak vrzání už neslyším, ale ozývá se mi klepání od pravého předního kola, na příští týden objednaný servis jsem zvědavý co zjistí. Zároveň proběhne další oprava zrcátek, které po roce opět stávkují. Auto bude v servisu čtvrtek - pátek a samozřejmostí je náhradní vůz zdarma ( CarStar Praha )
Ty zrcátka to už je snad potřetí, to už máš nárok na nový auto ne? :D
 
Caute,

problem s buchanim som konecne vyriesil:

long story short: V mazde som bol 3x, dali na pruziny tie plastove navleky + vymenili horne ulozenie tlmicov. Nic nepomohlo. Nakoniec chceli vymenit tlmice, ale tam som ich stopol, lebo som nebol ochotny menit tlmice, kedze auto ma iba 60k km.

Nakontaktoval som mojho stareho mechanika a po hodke sme dosli na to kde je problem. Medzi napravami je rozpera a ta drzi 4 srobami na kadzej strane. Jeden je viditelny a dalsie 3 su pod tym plastovym krytom. Poriadne sme dotiahli sroby a cuduj sa svete, buchanie a vsetky pazvuky od prednej napravy su prec.

motor.jpg

Neuveritelne ze kvoli zopar srobom chceli v Mazde pomaly menit komplet napravu... Skuste to podotahovat, mozno to pomoze aj vam.
 
Caute,

problem s buchanim som konecne vyriesil:

long story short: V mazde som bol 3x, dali na pruziny tie plastove navleky + vymenili horne ulozenie tlmicov. Nic nepomohlo. Nakoniec chceli vymenit tlmice, ale tam som ich stopol, lebo som nebol ochotny menit tlmice, kedze auto ma iba 60k km.

Nakontaktoval som mojho stareho mechanika a po hodke sme dosli na to kde je problem. Medzi napravami je rozpera a ta drzi 4 srobami na kadzej strane. Jeden je viditelny a dalsie 3 su pod tym plastovym krytom. Poriadne sme dotiahli sroby a cuduj sa svete, buchanie a vsetky pazvuky od prednej napravy su prec.

Zobrazit přílohu 24003

Neuveritelne ze kvoli zopar srobom chceli v Mazde pomaly menit komplet napravu... Skuste to podotahovat, mozno to pomoze aj vam.

Skusim sa aj ja na to zamerat, diky za zdielanie skusenosti :)
 
@greenko,díky za tip. Dneska jsem šrouby dotáhl. Spolujezdcova strana byla volná. Jsem velice zvědav na zítřejší jízdu do práce. Snad už bude konečně klid. Měnili mi v záruce horní uložení,dávali návleky na pružiny a stejně klepání neodstranili. Jestli bude klid,máš u mě pivo! ;)
 
@greenko,díky za tip. Dneska jsem šrouby dotáhl. Spolujezdcova strana byla volná. Jsem velice zvědav na zítřejší jízdu do práce. Snad už bude konečně klid. Měnili mi v záruce horní uložení,dávali návleky na pružiny a stejně klepání neodstranili. Jestli bude klid,máš u mě pivo! ;)

Servus, tak ako, pomohlo?
 
@greenko,já jel autem naposledy před týdnem a to ještě velice krátkou trasu,takže z toho nic moc nejde poznat. Příští týden už začnu jezdit,tak dám vědět.
 
Caute,

problem s buchanim som konecne vyriesil:

long story short: V mazde som bol 3x, dali na pruziny tie plastove navleky + vymenili horne ulozenie tlmicov. Nic nepomohlo. Nakoniec chceli vymenit tlmice, ale tam som ich stopol, lebo som nebol ochotny menit tlmice, kedze auto ma iba 60k km.

Nakontaktoval som mojho stareho mechanika a po hodke sme dosli na to kde je problem. Medzi napravami je rozpera a ta drzi 4 srobami na kadzej strane. Jeden je viditelny a dalsie 3 su pod tym plastovym krytom. Poriadne sme dotiahli sroby a cuduj sa svete, buchanie a vsetky pazvuky od prednej napravy su prec.

Zobrazit přílohu 24003

Neuveritelne ze kvoli zopar srobom chceli v Mazde pomaly menit komplet napravu... Skuste to podotahovat, mozno to pomoze aj vam.
Dík za tip. Pravá strana byla dosažená hodně a levá málo. Ale našel jsem na každé straně jen dva šrouby. Co ty to máš za auto?
 
@greenko,tak bohužel,mně datáhnutí nepomohlo. Dnes řádně otestováno a pořád přední náprava bouchá.
 
Dík za tip. Pravá strana byla dosažená hodně a levá málo. Ale našel jsem na každé straně jen dva šrouby. Co ty to máš za auto?
Na každé straně je ještě jeden šroub pod plastem.
Já je měl dotažený dost a přesto to občas klepne :mad:
 
Na každé straně je ještě jeden šroub pod plastem.
Já je měl dotažený dost a přesto to občas klepne :mad:
Jo, už jsem je našel. Jsou dost daleko a hluboko. A ještě jeden asi v úrovni středu bloku motoru. Tak jsem je taky dotáhl, ale taky slyším občas klepnutí. Tak jednou za pár dní a zní to spíš jako zezadu.
 
Ahoj, chtěl bych se vás zeptat na vaše zkušenosti se záruční opravou klepání přední nápravy. Mě to občas klepe od nového auta, při každém pravidelném servisu jsem to reklamoval, ale v Auto Palace o takovém problému prý neví. Dokonce jsem se je snažil navést, že u Balvina dávali návleky na pružiny, ale pan Dobrý byl neoblomný: o ničem neví a nic opravovat nebudou. Až v roce 2020 řekli, že se o tom právě dozvěděli, a že to zkusí spravit nastříkáním něčeho na pružinu. Jestli to pomůže, pak prý dají návleky. Moc to sice nepomohlo, asi to nastříkali špatně, ale byl to krok správným směrem, protože jsem si všiml, že za mokra je to potichu. Teď by tady mohli dát ty návleky. Ale přemýšlím, jestli je to opravdu k něčemu. Aby nevrtali do auta zbytečně. Jaké s tím máte zkušenosti, pomohlo vám to? Je potom auto tiché?
 
Tak sice už cca půl roku CX-3 nevlatním,teď mám M3 BP, ale kupoval jsem CX-3 06/2018 a cca po měsíci mi to začalo klepat. Reklamoval jsem, v té době sice měli nějaký servisní info,ale tvrdili že se to vztahuje na první vyrobená auta a že co mám já tak tam už je problém vyřešen z výroby. Nicméně aniž bych na ně tlačil tak mi tam dali ty návleky v rámci reklamace bezplatně a co jsem auto měl ještě další 2,5 roku tak bylo ticho,takže u mně pomohlo. Chce to asi být víc důrazný, případně objet jiné servisy, ne všechny jsou bohužel vstřícné. No jestli jsi Prahy, tak dle zkušeností tady z fóra, docela bez problémů řeší cokoliv v Carstaru.
 
Dík za zkušenost. Když ti to pomohlo, tak to zkusím. Jsem z Brna, a v Auto palace už opravu slibovali, snad to dopadne.
 
Doufám že Ti to taky pomůže. Sice některým to nepomohlo jak jsem se tu dočetl, ale mně jo. Možná servisem ? :)
 
Back
Top