• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda CX-3

skvělé no tak počítám že to potrvá tak 3-4 měsíce než tu krásku dodaj ale bejt to v externím skladu prej by to mohlo bejt i rychleji :) ;) no sem zvědavej a hlavně na to kolik mi nabídnou za mou nynější M6GY jo a ještě jeden dotaz T10 a T15 má stejnou patici ne ? tam je akorád rozdíl v průměru ledky na koci je to tak ?
 
Poslední úprava:
ahoj Mazďáci tak jsem to našel KONEČNE :-d :-d jakej je rozdíl mezi T10 a T15 a jak se zdá tak je to opravdu jen ve velikosti jinak patice je totožná takže tu kdyby chtěl někdo vyměnit žárovku ve voze kde je T15 tak může koupit klidně i menší T10 a snad to někomu pomůže:);)
jo a jinak nad RZ plánuji led pásek vodě odolný myslím že to pak bude dělat skvělí efekt a bude to perfektně osvětlené a viditelné :)
 
Poslední úprava moderátorem:
No akorat ... kde ten prerusovac originalne je? Neni to prave pod palubni deskou, jak se to zminovalo v patricnem schematu? To neni moc user friendly.
 
ahoj Mazďáci tak jsem to našel KONEČNE :-d :-d jakej je rozdíl mezi T10 a T15 a jak se zdá tak je to opravdu jen ve velikosti jinak patice je totožná takže tu kdyby chtěl někdo vyměnit žárovku ve voze kde je T15 tak může koupit klidně i menší T10 a snad to někomu pomůže:);)

jo a jinak nad RZ plánuji led pásek vodě odolný myslím že to pak bude dělat skvělí efekt a bude to perfektně osvětlené a viditelné :)

Pár příspěvků nad tvou otázkou byly rozměry s hodnotami. Rozdíl je ve výkonu a rozměrech, patice je stejná..
Mám otestováno mnoho typů LED a používám ten, který se osvědčil nejlépe. Kluci, kteří mají zkušenost, určitě potvrdí, jak to svítí napříč různými modely Mazd ;)
T10 určitě nebude svítit tak dobře a navíc vyobrazené foto LED nebude využívat ani trochu parabolu..

LED pásek, jako osvětlení RZ bych přirovnal spíše k tuZingu. Výměna originálních žárovek za LED je elegantnější metoda. Pár fotek LED osvětlení je v tomto tématu i v tématech u dalších modelů :)
 
Poslední úprava moderátorem:
Pár příspěvků nad tvou otázkou byly rozměry s hodnotami. Rozdíl je ve výkonu a rozměrech, patice je stejná..
Mám otestováno mnoho typů LED a používám ten, který se osvědčil nejlépe. Kluci, kteří mají zkušenost, určitě potvrdí, jak to svítí napříč různými modely Mazd ;)
T10 určitě nebude svítit tak dobře a navíc vyobrazené foto LED nebude využívat ani trochu parabolu..

LED pásek, jako osvětlení RZ bych přirovnal spíše k tuZingu. Výměna originálních žárovek za LED je elegantnější metoda. Pár fotek LED osvětlení je v tomto tématu i v tématech u dalších modelů :)
také je to foto jen orientační pro přehled rozměrů neříkám že si chci pořizovat tyto led je mi jasný že je lepší si pořídit led které svítí jak přímo přes rozptylovací čočku tak má čipy i po stranách pro využití paraboly
 
@Flexo90 : nad RZ mám LEDky a myslím, že to je osvětlené a viditelné víc než dost ;) ( foto ještě před nalepením klanové samolepky, teď už tam je :D )
 

Přílohy

  • IMG_20160227_194751.jpg
    IMG_20160227_194751.jpg
    27,7 KB · Zobrazení: 43
už mám i vybrané - použité LED 5630SMD (50Lm, 0,3-0,5W, 2,8-3,3V, 150mA)
- odběr proudu 150 mA
- rozměry: průměr 12 mm, délka 35 mm
led-autozarovky-t10-6led-5630smd-3-tn2.jpg
 
@Flexo90 - aby ti neroztavili SPZ-ku ;)
V každom prípade ledky sú povinnosťou a kde ich vymeníš, všade to svieti a vyzerá lepšie.
 
@vladas75 díky za označení a foto ;)

@Flexo90 můžeš mi opravdu věřit, LEDky máme s mazďákama vyladěny v nejlepším poměru cena/výkon/výdrž ;)
Ohledně těch, cos vybral. Budou svítit pěkně, ale dlouho nevydrží..
 
mé nynější M6GY mám šity za 100Kč 2Ks a mám je téměř 2 roky jako osvětlení SPZ a nejsou s nima problémy a svítí perfektně konkrétně tyto
led-zarovky-new-077.jpg a v parkovačkách ve předu tyto a v interiéru tyto stualarm-2013-074.jpg a tyhle sta-2014-045.jpg
a jak říkám téměř 2 roky a stále svítí luxusně nejsou s nima žádné problémy takže zkušenosti dobré na to že jsou laciné :) ;)
 
V pohodě, já se jen snažím poradit a popřípadě ušetřit zbytečně vyhozené peníze. Dej si do auta ty, které uznáš za vhodné a se kterými máš dobré zkušenosti. Ty cos dával nahoře opravdu moc dlouho nevydrží (konkrétně testováno v parkovačkách na GH - výdrž cca 2 měsíce).
A jinak 100,-Kč je celkem hodně ;)
 
V pohodě, já se jen snažím poradit a popřípadě ušetřit zbytečně vyhozené peníze. Dej si do auta ty, které uznáš za vhodné a se kterými máš dobré zkušenosti. Ty cos dával nahoře opravdu moc dlouho nevydrží (konkrétně testováno v parkovačkách na GH - výdrž cca 2 měsíce).
A jinak 100,-Kč je celkem hodně ;)

jasně každá rada dobrá jinak nebylo to tím teplem co vyzařuje potkávací ?
 
Jasná věc, jsem taky moc rád za každé nové info ;) Jiné LED svítí bez problémů, teplo neteplo :)
 
Back
Top