• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

@rudi omluva, to jsem minul cíl... ty katalogy ND jsem pro starší vozy (třeba M3 BN 2016, cat. number: AEBAM2) našel kdysi zde
Pro ty novější jsem vždy poptal jen konkrétní náhled přes soukromou zprávu (SZ) od místních expertů, dtto pro nějaký náhled do dílenského manuálu.
Celek jsem nikdy nesháněl, tak nějak z respektu k jistému know-how, resp. nečekám u toho "volný režim"...
:) ok, ja som sa exakne nevyjadril

Poradite, jak hlasove vytocit kontakt, kdyz je pripojene Android Auto? Tlacitkem sluchatka na volantu se pak pousti nejaka gugli vec...
Mne sa nepodarilo androidauto rozbehat a pripojit. Skusil som cez USB kabel aj bluetooth. V mobile mi pri spusteni bluetooth automaticky spusti aplikaciu androidauto.
Zatial pouzivam iba bluetooth na telefonovanie. Tlacitkom na volante ovladam vsetko, autoradio, navigaciu, telefonovanie, .....
Predpokladam ak mas aktivne pripojenie androidauto, tak sa pohybujes priamo vo svojom telefone. Ovladas svoj mobil a spustas vo svojom mobile google asistent.
 
Když se připojí Android Auto (kabelem) a stisknu na volantu sluchátko (tzn. normálně by se ozvalo jen Mazdí zadejte příkaz), tak běží nějaké Google rozpoznání řeči. Ale jak říct "zavolej milenku", to teda nevím.
 
Apple Car Play sa mi podarilo spárovať s telefónom iPhone 11 na prvú dobrú len mi blbne bezdotykové nabíjanie. Treba ho mať nasmerovaný naozaj presne na tom krúžku voči poličke na nabíjanie. Stačí milimeter a už je nefunkčné. Možno to je aj obalom, zatial som to nepreveroval.

himself: iphone ma na hlasovú komunikáciu Siri. Syn mi to zaktivoval nejakými príkazmi v anglickom jazyku a už to funguje.
 
Když se připojí Android Auto (kabelem) a stisknu na volantu sluchátko (tzn. normálně by se ozvalo jen Mazdí zadejte příkaz), tak běží nějaké Google rozpoznání řeči. Ale jak říct "zavolej milenku", to teda nevím.
Aj mne sa už podarilo pripojit prostredníctvom androidauto. V ľavej časti sa mi zobrazilo MENU v podobe ikoniek pod sebou a jedna z nich je sluchadlo. Zvoľ ikonu a môžeš telefonovať. Máš pod sebou ikonky pre ovládanie telefónu?
 
rudi: sympatické meno :) Neviem čo tam mám, týždeň sa k tomu autu nedostanem ale cez víkend budem laborovať ďalej. Bol som len na dvoch cestách. Mám najazdených iba 353 km.
 
Aj mne sa už podarilo pripojit prostredníctvom androidauto. V ľavej časti sa mi zobrazilo MENU v podobe ikoniek pod sebou a jedna z nich je sluchadlo. Zvoľ ikonu a môžeš telefonovať. Máš pod sebou ikonky pre ovládanie telefónu?
Vyzkouším to, chtěl bych ale jedním tlačítkem zmáčknout a pak hlasově vytočit, ne něco hledat...

4k.jpg
 
Taky se mi v tomhle Android Auto blbě ovládá. A myslím že to je i nešťastně navržené celkově. Mám na volantu ovládací prvky a AA musím ovládat na kolečku a koukat na displej vedle. Navigace z AA nefunguje na HUD displeji ani značky a další nedodělky. Kolikrát se naštvu a přepnu na Mazda infotainment.
 
Navigace z telefonu na HUD fungovat zatím nemá, to je pravda a to mi asi nevadí. Ale po diskuzi s kamarádem, který má Corollu, chci zkusit nějaká nastavení v telefonu v AA. Údajně se dají povolit nějaké ovládací fráze a tím se to (vytáčení) zpřístupní.
 
Tak dvě zjištění:

1) Zamykání z aplikace mi funguje. Jsem idiot, nevěděl jsem, že se má ikonka přidržet... pak proběhne takové to čekací kolečko, jestli opravdu chci, a pak se to za pár vteřin zamkne.

2) Zavolání kontaktu při připojeném AA je taky snadné, zmáčknu na volantu sluchátko, nebo řeknu ok google, a pak "call jméno". Funguje to slušněm ale ještě mám otázku (a ta souvisí asi spíš s telefonem). Umí to rozpoznávat češtinu? Tzn "jaké je dnes počasí na Rhodosu ve stupních celsia"?
 
@himself To jde asi přes Google Asistenta a ten v ČR zatím češtinu podporovanou nemá. Teda alespoň u mýho čistýho androidu 12 to nechce klábosit česky a ani ve výběru tam čeština není.
 
Poslední úprava:
Dík, to bude ten důvod. Ale jestli to jde sloučit s Gemini, tak to bude asi dost legrace!
 
Dík, to bude ten důvod. Ale jestli to jde sloučit s Gemini, tak to bude asi dost legrace!
Promiň, ten EDIT s Gemini jsem smazal, aby to nemátlo ostatní. Ta umělá inteligence zatím zvládá jen psanou češtinu a ne diktovanou.
Občas bych ty články opravdu měl dočítat až do konce :skull:
 
Já jsem na to nekoukal, ale jestli jde mluvit v autě s gemini, byť anglicky, tak mi to přijde dobré.
 
Vyzkouším to, chtěl bych ale jedním tlačítkem zmáčknout a pak hlasově vytočit, ne něco hledat...

Zobrazit přílohu 50385
Dnes som pripojil mobil USB káblom pre pripojenie autoandroid. Potom som v aute ako prvé na volante iba stlačil tlačidlo zdvihnúť hovor a hneď mi otvorilo "telefón" a povedal som "volat znovu" a postup ďalej poznáte ako cez bluetooth. Nemusel som najskorej vybrať žiadnu voľbu. Mne to funguje tak isto ako cez bluetooth. Ale asi určite je dôležité ako je nastavený telefón. V telefóne nepoužívam google hlas na ovládanie telefónu, zatiaľ som neaktivoval. Preto mi volanie funguje aj cez autoandroid ihneď. Ak by som si aktivoval v mobile hlas, tak by som potom tiež potreboval pomoc.

Autoandroid používam iba keď potrebujem nabíjať telefón. Je to pre mňa otravné pripájať telefón na kábel, tak používam denne iba pripojenie bluetooth a som spokojný. USB kábel mám iba ako zálohu na nabíjanie vybitého telefónu pri dlhšej jazde, viacej ako hodinu. Zatiaľ z telefónu využívam hlavne iba telefonovanie. Zatiaľ neviem čo by som ešte vedel v telefóne využiť pri jazde. V mobile mám nastavené, po pripojení aplikácie autoandroid, ihneď spustiť mapy. A po pripojení káblom sa mi zobrazí mapa z mobilu na celú obrazovku. Ale po stlačení tlačidla na volante "volať " aktivujem hlasové príkazy v mazde, tak ako to poznáte, keďže v mobile hlas aktivovaný nemám. Prípadne prosím napíšte čo využívate v mobile cez autoandroid.

Doteraz som mal iba mechanickú ručnú brzdu. Ja mám teraz novú skúsenosť s elektronickou brzdou. Ak som potreboval popotlačiť 10cm auto od obrubníka alebo na parkovisku, aby som bol takmer na stred vyznačeného parkovacieho miesta a nechcel som mať zaparkované na obryse auto vpredu alebo vzadu, tak som auto potlačil s nohou na spojke. Teraz musím sadnúť do auta a iba naštartovať a posunúť sa. Alebo je možné auto dajako posunúť? Ďakujem za akúkoľvek radu.
 
Ja mam automat, ale neda se vypnout motor s nezatazenim rucky (pridrzet P) a zaradit rychlost?
 
to děla vždy. Proč bys u automatu v poloze p nechával odbržděno?
Prepáč mi, zabudol som napísať. Ja mám manuálnu prevodovku. Pri naštartovanom motore, musím najskorej zošliapnuť brzdový pedál a potom stlačím tlačidlo brzdy vedľa kruhového ovladača na odbrzdenie elektronickej brzdy. Ak iba stlačím tlačidlo elektronickej brzdy na odbrzdenie, tak mi zobrazí upozornenie, že musím zošliapnuť pedál brzdy.

Zastav, dej neutral a na 3-4 sekundy stiskni ručku dolů (pípne to), vypni motor a ručka se nekativuje.
Ďakujem, vyskúšam.
 
Back
Top