• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

@Pavlos12 (snad mě nebude chtít utlouct klackem, že ho tady zmiňuju) si nechal v Břeclavi namontovat u firmy nějakého Číňana s Androidem. Cena byla včetně montáže zhruba na úrovni nového Sinosmartu zde probíraného. Co přesně mu tam dali a kdo to montoval nevím.

Je označen, třeba se vyjádří. Já nad tím taky laboruju, vše ostatní už mám - zesilovač, tlumení, repra, ale jednotku/rádio zatím ne a popravdě 10 000Kč za rádio se mi fakt dát nechce
 
Po výměně jsem řešil ještě s cinanama ovládání Horní lišty, kde nakonec mi jdou jen nastavovat hodiny, popřípadě přepnout z hodin na aktuální spotřebu, tak jako tomu bylo u origo rádia tlačítkem Clock.

Jinak radio při nižší úrovni hlasitosti šumí. Při normálním poslechu není znát šum.

Chtěl jsem to také na navigaci, originál tam nějaká je, ale nepoužil jsem. Google mapy se koušou a Waze sem tam dostal a ten je v pohodě, jen musíš mít tedy hotspot na mobilu alespon zezacatku aby si Waze našel trasu.

Hraní rádia fajn. Složitější import hudby z flash USB, která musí být nejdřív rádiem zformátovaná a následně na ni můžeš nahrávat hudbu. Ekvalizér dobrej.

Problem který mám, je s ovládáním z volantu, kdy se občas stane že se radio resetuje po třeba dvojím kliknutí snížení hlasitosti. Někdy to udělá párkrát přes město a někdy to neudělá za cestu 400 km. Je možný že to je modbus modulem asi spíš. Proto jej taky budu ještě řešit.

Zesilovač mám původní od Bose. V normálním nastavení je trochu přebasováno, ale ekvalizérem se dá doladit pěkně.

Za mě spokojenost. Občas je tedy pomalejší (32/2Gb), ale funkci to splní. Současně spuštěné rádio/hudba + navigace, není problém. GPS poloha je nalezena takřka hned.

Mám junsun 32/2gb a tuším že to bylo cca 3200 Kč a poslané z PL skladu, 4 pracovní dny doručení.
 
Na samospušťanie spotify môžem odporučiť fcc launcher pro, spotify sa spustí samo, ja nemusím nič robiť, občas blblo nespustilo tak som ešte vo vývojárskych možnostiach zvolil aby po vypnutí ukončilo aplikácie a už ide pekne zakaždým
 
Ten junsun je problémovej, pokud to ovládání na volantu nezobrazuje co má, tak vem ovladačku co jsem zmínil nedávno a máš po problému ;)
 
Ten junsun je problémovej, pokud to ovládání na volantu nezobrazuje co má, tak vem ovladačku co jsem zmínil nedávno a máš po problému ;)
Aktuálně řeším brzdy před STK a jsme doma v očekávání nového přírůstku, takže teď nemám ani čas a ani energii na řešení rádia:D ale určitě se na to podívám,díky
 
Já mohu případně do tipů přihodit Xtrons. Už jsem s ním Mazdu koupil a trošku jsem se děsil, co to bude za hrůzu, ale vlastně mu nějak nemám co vytknout. Vše funguje na pohodu, RAM teda 2GB, takže v případě puštěných xx věcí už to nebude nějaká sláva, ale já mám 99% času puštěnou hudbu + waze a to jede v pohodě. Když jsem hledal, co to je zač, tak jsem zjistil, že má i české zastoupení, takže i nějaké řešení problémů bude asi v pohodě. Mám model PSD80M6M, který není jen čistě dispej, jako spoustu jiných, ale vypadá prakticky jako originál s NAV, takže ani nikoho nenapadne, že to originál není a není to v autě jako pěst na oko :) za mě fajn. V ČR stojí 9,5k, ale venku půjde určitě sehnat za lepší peníz.
 
Junsun 32/2GB - Waze + Spotify

Přikládám video funkčnosti Waze se Spotify, kdy se někdo chtěl podívat. Nicméně moc s tím spotify neumím, tak jsem jen zmačkl nějaký Daily mix a začalo to hrát. :D Kvalitu taky nevím jak nahrát na youtube vyšší, snad postačí takto.
 
Teda na to, že mám taky 2GB RAM, tak mi to běhá mnohem svižněji, když přeskočím z apky do apky, tak je to s minimální prodlevou, u tebe to regulérně trvá :eek: Jediné, co u mě trvá delsí dobu je celkové zapnutí po startu, kdy vše naběhne víceméně hned, ale než začne reagovat, tak to trvá tak 10-15 vteřin, poté už běží vše svižně a bez problémů.
 
Teda na to, že mám taky 2GB RAM, tak mi to běhá mnohem svižněji, když přeskočím z apky do apky, tak je to s minimální prodlevou, u tebe to regulérně trvá :eek: Jediné, co u mě trvá delsí dobu je celkové zapnutí po startu, kdy vše naběhne víceméně hned, ale než začne reagovat, tak to trvá tak 10-15 vteřin, poté už běží vše svižně a bez problémů.
Mě to přeběhnutí děla u toho Waze + spotify. Jinak jsem nezpozoroval že by se to kousalo v případě že nemám Spotify. Celé to Spotify je nějaké prapodivné.
 
Letošek je u nás tak trošku ve znamení hor, takže po Dolomitech tentokrát výjezd směr k sousedům do Tater. S cestou si Mazda hravě poradila, i když musela někdy čelit i nástrahám jako jsou popadané stromy....jooo bylo to zábavné :)

Zobrazit přílohu 42576

Tatry jako takové jsme dali v takovém poklidném režimu, jelikož jsme s sebou měli naše dva chlupáče, které nějakým extra šlapáním po šutrech už trápit nechceme. Stačilo, že hned první den jsme měli překvapení v podobě sněhové nadílky :)

Zobrazit přílohu 42580Zobrazit přílohu 42577Zobrazit přílohu 42575Zobrazit přílohu 42574Zobrazit přílohu 42578

Vrcholy budou někdy příště, až vyrazíme sami.
Vidím, že máš neorigo navigaci. Jak jsi s ní spokojený? To jsi dělal sám? Kolik stála a jak to hraje proti origu?
 
@Nabster Zrovna týden zpět jsem o tom radiu psal v jiném vlákně, tak přidávám link. Už jsem s tím Mazdu koupil, ale našel jsem co to je přesně. Za mě dobré, vše funguje jak má, nastavení hudby je hodně obsáhlé, takže pak i hraje pěkně s Bose. Proti origu porovnat nedokážu, když jsem ho neměl, ale jsem s tím celkově spokojený.

Příspěvek ve vláknu 'Navigace, rádio, zesilovač BOSE a montáž Android rádia'
https://www.mazdaklan.cz/threads/na...c-bose-a-montaz-android-radia.241/post-127806
 
@Nabster Zrovna týden zpět jsem o tom radiu psal v jiném vlákně, tak přidávám link. Už jsem s tím Mazdu koupil, ale našel jsem co to je přesně. Za mě dobré, vše funguje jak má, nastavení hudby je hodně obsáhlé, takže pak i hraje pěkně s Bose. Proti origu porovnat nedokážu, když jsem ho neměl, ale jsem s tím celkově spokojený.

Příspěvek ve vláknu 'Navigace, rádio, zesilovač BOSE a montáž Android rádia'
https://www.mazdaklan.cz/threads/na...c-bose-a-montaz-android-radia.241/post-127806
Super, díky přečtu si. Jsem rád, že jsi spokojený.
 
@Nabster Kdyby cokoliv, klidně se ptej, nějak extra jsem to zase nerozepisoval...jen asi spíš tam, to je přece jen příslušné vlákno :) Myslím, že audiofil jsem celkem slušný vzhledem ke všemu ostatnímu, z čeho jinak poslouchám.
 
@Nabster Kdyby cokoliv, klidně se ptej, nějak extra jsem to zase nerozepisoval...jen asi spíš tam, to je přece jen příslušné vlákno :) Myslím, že audiofil jsem celkem slušný vzhledem ke všemu ostatnímu, z čeho jinak poslouchám.
Jasný chápu. Já jsem právě taky docela audiofil, takže si na kvalitě hudby potrpím. Proto ani nepoužívám Spotify apod, jelikož kvalita hudby tam je nic moc. Většinu, co mám v telefonu je konverze z FLAC souborů. A jelikož zatím jsem slyšel, že kvalita hudby z těch čínských rádií je nic moc, tak jsem se do toho nehrnul.
 
@Nabster problém u spotify není úplně kvalita (když je v Premium účtu aktivována nejvyšší kvalita), ale většinou ta kvalita padne na bezdrátovým přenosu přes BT kde je ta kvalita znatelně zhoršená, proto doporučuju zákazníkům použít kabel a to i v případě že auto má bezdrátovej CarPlay / AndroidAuto
 
@Nabster problém u spotify není úplně kvalita (když je v Premium účtu aktivována nejvyšší kvalita), ale většinou ta kvalita padne na bezdrátovým přenosu přes BT kde je ta kvalita znatelně zhoršená, proto doporučuju zákazníkům použít kabel a to i v případě že auto má bezdrátovej CarPlay / AndroidAuto
Ono záleží jaký typ Bluetooth to má. Verze 5.0 je naprosto dostatečná pro přehrávání ve vysoké kvalitě. Zvládá až 50 Mb/s. Což je už dostatečné. U nižších verzích s tím už je problém.
 
Otázka je jestli zařízení na obou stranách tuto technologii umí plně využít
 
Ja měl na mysli originální radia např v mercedesu kde i u nových aut je rozdíl mezi BT a kabelem je znát
 
No dobrá, když ta konverzace pokrčuje zde, tak Ok :) Já jsem jablečný, tedy na hudbu Apple music, který má možnosti kvality a samozřejmě mám zapnuto na full, což je 24bit/192 kHz (v případě nestažené hudby to moc hezky sosá data :) ). Rádio má BT5, takže taky v pohodě. Jak říkám, hraje to pěkně, samozřejmě to nikdy nebude Kenwood apod., ale špatné to fakt není. Když mi bylo 20 a měl jsem ve svém Nissanu 240 zástavbu Alpine + Rockford, tak to byla samozřejmě úplně jiná liga, ale kdybych porovnával s posledním autem před Mazdou, když nemohu přímo s originální zástavbou Mazdy, tak tam byla hudba na podobné brdo (7 nebo 9 + 1 jestli si to dobře pamatuju od Beats) a jak hraje Mazda mi vyhovuje víc. Jediné co mi vadí, respektive to je čistě můj problém, že jsem si hrozně navyknul na zvukový projev toho, co mám doma za repro + i jako sluchátka a tomu se těžko něčím jiným blížím. Holt můj oblíbený Klipsch má fakt specifický zvuk, který mi strašně vyhovuje, ale mám to pak s čímkoliv jiným dost těžké :)
 
Back
Top