• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

@LuboSk - 3GB RAM je na hraně ale pro míň náročnýho uživatele by to mohlo stačit.
- Ty máš facelift, na předfaceliftu tlačítka zvlášť na hodiny nejsou a jsou jiný (méně) tlačítka na ovládání toho displeje ;)

@Goopedy - 2GB RAM je na Android málo, chce to aspoň 4 (resp 3 pro míň náročný když zavřu obě oči). Máš ten odkaz na Mallu?

@jirka87 nejde mazat spotřeba, průměrná rychlost a nastavit upozornění na překročení rychlosti. Já to vyřešil ovladačkou od nás z Ahifi , která to vše umí (vymění se ta část mezi rádiem a autem), máme před i po facelift , i verzi na Bose je cca o 1000kč dražší - i když tam bych doporučil použít klasickou verzi a udělat si vlastní redukci , která vyjde na 150 max 200 kč a získá se tím i kvalitnější zdroj zvuku (z RCA výstupů)

Já čekám až Kenwood vydá cenově dostupnější rádio s bezdrátovým AndroidAuto. Pioneer ho před chvílí vydal - SPH-DA360DAB - 10990Kč - starší modely EVO64DAB, EVO82DAB a Z9200DAB nebo u Kenwoodu (moje oblívený) DMX-8020DABS stojí cca 19000Kč což je skoro dvojnásobek. Vzhledem k zástavbě audia co mám potřebuju kvalitnější zvukovej výstup, ty čínský rádia prostě nemají dynamiku. Pak bych svoje i se SIMkartou prodal za férovou cenu podobně jako ten zes od Audisonu ;)
 
Poslední úprava:
@LuboSk - 3GB RAM je na hraně ale pro míň náročnýho uživatele by to mohlo stačit.
- Ty máš facelift, na předfaceliftu tlačítka zvlášť na hodiny nejsou a jsou jiný (méně) tlačítka na ovládání toho displeje ;)

@Goopedy - 2GB RAM je na Android málo, chce to aspoň 4 (resp 3 pro míň náročný když zavřu obě oči). Máš ten odkaz na Mallu?

@jirka87 nejde mazat spotřeba, průměrná rychlost a nastavit upozornění na překročení rychlosti. Já to vyřešil ovladačkou od nás z Ahifi , která to vše umí (vymění se ta část mezi rádiem a autem), máme před i po facelift , i verzi na Bose je cca o 1000kč dražší - i když tam bych doporučil použít klasickou verzi a udělat si vlastní redukci , která vyjde na 150 max 200 kč a získá se tím i kvalitnější zdroj zvuku (z RCA výstupů)

Já čekám až Kenwood vydá cenově dostupnější rádio s bezdrátovým AndroidAuto. Pioneer ho před chvílí vydal - SPH-DA360DAB - 10990Kč - starší modely EVO64DAB, EVO82DAB a Z9200DAB nebo u Kenwoodu (moje oblívený) DMX-8020DABS stojí cca 19000Kč což je skoro dvojnásobek. Vzhledem k zástavbě audia co mám potřebuju kvalitnější zvukovej výstup, ty čínský rádia prostě nemají dynamiku. Pak bych svoje i se SIMkartou prodal za férovou cenu podobně jako ten zes od Audisonu ;)
Asi jsem se zmýlil, bude nejspíš potřeba starý bose zesilovač.

Odkaz zde: https://www.mall.cz/autoradia/junsun-2gb-ram-android-autoradio-100084656040

Uvidím jak to bude fungovat no:D
 
A je tam
Zobrazit přílohu 29258 Zobrazit přílohu 29259

Co všechny zajímá nejvíc :
- ovládání na volantu funguje
- funguje i HF tlačítko na volantu !!!!
- funguje info displej
- hodiny JDOU nastavit pomocí aplikace v menu
- zvuk podstatně lepší než s origo rádiem (mám BOSE)
- indikace prvků ventilace a klimy
- rádio podporuje RDS

Odkaz na rádio Sinosmart 4G/64G LTE zde

Parkovací kameru s Birdview a LTE zprovozním o víkendu
Ahoj vracím se zpětně k tvému zapojení a instalaci rádia.

Já namontoval rádio Junsun, vše ok. Jako píšeš ty, hodiny jdou nastavit v menu rádia.

Mám dotaz na informační lištu a to na přepínání spotřeby a dojezdu atd., zda ti tato možnost funguje?

Komunikuji na Aliexpressu s Junsun přímo prodejcem a radí mi abych zapojil KEY1 a KEY2. Nicméně volant mi funguje s Raise Canbus modulem, ale nefunguje tlačítko na volání - což by mě netrápilo. Spíše mi jde o to že tlačítkem SET vybírám NAVI, RADIO, MUSIC a další přednastavené aplikace. Dlouhým podržením, jako tomu bylo u origo rádia, se do menu a ovládání celé horní stavové lišty nedostanu.

Pořešil jsi to nějak také tím KEY1 a KEY2? Ve schématu jsem našel, že ovládání tlačítek je rozdělené na vlevo, vpravo, nahoru, dolů, set a další lajna je pro calling a hlasové ovládání.

Pátral jsem na fóru, ale buď sem to přehlédl a nebo to tu není nikde.

V menu rádia mám také obrazovku s řádky jako průměrná spotřeba, dojezd a další věci, které nefungují na té liště, nicméně žádné informace se u toho nezobrazují a nelze se ani nějak proklikat na další možnosti.
 
Mě to normálně fungovalo přes canbus modul s volantem. Akorát spotřeba atd nešlo mazat. Pokud ti jede volant tak to zapojený je. Tlačítko volání se zapojuje před KEY1 na BT modulu růžovej drát
 
Mě to normálně fungovalo přes canbus modul s volantem. Akorát spotřeba atd nešlo mazat. Pokud ti jede volant tak to zapojený je. Tlačítko volání se zapojuje před KEY1 na BT modulu růžovej drát
Díky díky. A tlačítko volání ti nějak pomohlo k ovládání stavového řádku? Myslím to tak, že jestli to má nějaký význam pro mě, když nepotřebuji ovládání telefonu či přidružené funkce.
 
Na junsun nebude pred fl fungovať ovladanie displeja, číňan mi neporadil tak som z ruska objednal upravený canbus ktorý vie zobraziť kopu veci




IMG-20220222-WA0002.jpeg

 
Na junsun nebude pred fl fungovať ovladanie displeja, číňan mi neporadil tak som z ruska objednal upravený canbus ktorý vie zobraziť kopu veci




Zobrazit přílohu 42123

Mě taky nejsou schopní poradit. Furt abych něco přepojil a přenastavil, ale většinou bez úspěchu. Neměl bys odkaz na ten canbus? Vypadá to parádně, asi bych to také zkusil.
 
Neskoro, ale mal som pozitívnu skúsenosť predtým s junsun, nevadí už všetko funguje a ešte aj navyše, a dokopy teda 270e aj rádio aj canbus
 
Neskoro, ale mal som pozitívnu skúsenosť predtým s junsun, nevadí už všetko funguje a ešte aj navyše, a dokopy teda 270e aj rádio aj canbus
Ještě jednou dotaz na odkaz, jestli by si neposkytl tam kde jsi to koupil ten CANBUS modul? Popřípadě typ?
 
Můžeš koupit ovladačku od nás z ahifi, funguje s ní vše jak s origo radiem ;)
 
Canbus som po polroku hľadaní našiel na youtube, volá sa to Gcan, robí to chalan z ruska na mazdu, vyšiel ma 60e, dokáže to zobrazovať aj rýchlosť, teplotu, tlak pneu, otáčky, napätie na vrchnom displeji. Kontakt určite dať môžem akurát neviem ako je to momentálne s dopravou z ruska, ja som to našťastie stihol v januári.
+7 965 539-79-31 na WhatsApp. Nevedel som že na ahifi je niečo také, škoda, toto on robí priamo na daný typ radia/vyrobcu

 
Ovladačka z Ahifi má funkce co originální rádio + má přepínání skladeb na volantu ( v podmenu). Taky jde na toto přepínání nastavit funkce jiná, podle toho co si v rádiu nastavíte. Využívá se vstup KEY 1 na rádiu a původní ovladačka dodána s rádiem se samozřejmě vyřadí
 
Ovladačky (CANboxy) pro ovládání na volantu a menu na info displeji jsou verze pro Bose a bez Bose, rozdíl je cca 1500Kč což je podle mě nesmysl za to připlácet.

Osobně jsem vzal variantu bez Bose a asi za 150 Kč si udělal redukci na Bose - jeden pár RCA ( stačí 0,5m) rozstřihnout a napojit na OEM konektor (všechny 4 kanály), původní propojení mezi rádiem a konektorem přerušit.

Stejným způsobem se upravuje i kabeláž Android rádií pro Bose systém.

Signál z RCA je daleko kvalitnější, než použít pasivní převodník na výkonové čási radia (varianty ovladaček pro Bose)

GH 2007-2010:
Ovladačka bez Bose 990 Kč
Ovladačka Bose 2490 Kč

GH 2010-2012 Facelift:
Ovladačka bez Bose 990 Kč
Ovladačka Bose 2490 Kč

K tomu je potřeba přidat propojovací káblík z ovladačky do rádia - jednotlivý tipy podle rádia - kenwood, pioneer alpine.
Pro čínský rádio nebo všechny ostatní existuje univerzal - podle přiloženýho návodu se pro konkrétního výrobce přeruší potřebná smyčka viz příloha- pro čínu zůstávají všechny smyčky a zapojí se jen KEY1 do OEM konektoru ze strany rádia na pin KEY


Pokud máte BT modul a na volantu máte tlačítko hlasového ovládání, připojíte KEY2 na růžový vodič v konektoru BT modulu

V rádiu spustíte aplikaci / najedete do menu nastavení tlačítek a přiřadíte funkce

Zapojení redukce a popis konektoru zde:
M6 GH Radio výstupy.png

Princip zapojení ovladačky
schema_67.jpg
 

Přílohy

  • CTMULTILEAD.2_v2.pdf
    3 MB · Zobrazení: 15
Poslední úprava:
Nazdar páni.

Máte niekto z poslednej doby skúsenosť z nákupu android rádia z číny do čr (clo+dph)? V EU skladoch je len konfigurácia 1+16GB, čo som teda pochopil že je málo. Prípadne osobná skúsenosť ak to niekto má v aute ;). Pozeral som aj prepredaje na malle a aukre. Na tom aukre neuvádza výrobcu ani kompatibilitu s Bose (uvidíme čo odpíše).

BT modul sa odporúčal, tak by som už vymenil celé rádio. Chcel by som po ňom waze, spotify a rádio. Takže buď by som to pripojil cez hotspot na internet, alebo ideálne adroid auto prípadne miror link.
 
Back
Top