• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

Tak jsem nahodile Eonon tady od Stan_86 a musím říct že kvalita zvuku je znát, teď přemýšlím že ještě vyměním zadní repro, přední dveře mám vytlumene a dal jsem tam Hertz K165 a zajímá mě jestli mám použít koaxi od stejný firmy a nebo bych tam dal nějaký třeba Blam???
 
Když dáš x165 bude to vyrovnaný, když dáš blamy (předpokládám R2C) tak je to vyšší řada a víc basují - může se stát, že zvuk bude vzadu dominantnější
 
Aha ok, no mám představu že do budoucna zruším i ten Bosse wofer a pak zas aby mi basy nechyběli úplně, ale asi zas nějaký experimentování není dobrej plán. Koupím ty X
 
K165, K170, X165 a X170 jsou reproduktory Základní řady Uno, hrají na svou cenu sice docela čistě ale nebasují, takže při odstranění wooferu z kufru bude reprodukce bez basů, pokud můžu doporučit nízkorozpočtovej set repro tak rozhodně Gladen M165 G2+ Alpha coax 165 , které hrají a basují na svou cenu neskutečně (je potřeba pár hodin vydrže než se rozehrají) a v tomto zvýhodněným setu předek + zadek vyjdou na 3990Kč ;)
 
Že jsou to základní řady jsem věděl ale stím Bassem si mě překvapil, hm tak to ještě něco vymyslím, počítám že pak zapojení přímo na rádio nebude problém ne? A nebo zrovna přemýšlet i o výměně zesilovače?
 
Pokud budeš uvažovat o výměně zesilovače, vzal bych určitě tu sadu od gladenu, ty hrajou bez zesu slušně a se zesem parádně
 
Nešel by použít vestavnej mikrofon, co je už původně? Po FL by měl být umístěn u zrcátka. Vědět, jaké kabely k němu vedou, tak se nemusí tahat nové a nový mikrofon..
 
Perfekt, děkuji za odpověď! Experimentovat jsem nechtěl a myslím, že i výsledná cena po všech slevách (bez případné daně/cla), ovšem vč. zadní kamery a DAB+ příjimače za verzi 4/32GB, QLED - 6.340 Kč není vůbec špatná. Tak ještě jednou děkuji a přeji vše dobré!

Zobrazit přílohu 39014
Ahoj, pěkný den všem. Po zhruba půl roce používání přístroje bych se rád podělil o zkušenosti. Z mého pohledu funguje vše dle představ, oceňuji zejména vyladěnost a svižnost prostředí a také kvalitní display (QLED varianta), čitelnost je velmi dobrá i během letních slunečných dnů. Instalace byla poměrně jednoduchá, nicméně potrápilo mě bzučení do repro. V jednu chvíli jsem už chtěl přístroj vrátit, nicméně díky perfektní komunikaci s lidmi od Sinosmartu jsem/jsme problém zdárně eliminovali. Došlo totiž k tomu, že při propojení hlavního socketu byl tlustý černý krajní drát/pin (zemnění) vytlačen a nedostatečně se propojil s protikusem. Objevení teda trvalo poměrně dlouho, ale nakonec jsem si toho naštěstí všimnul; pin jsem narovnal a zajistil proti vytlačení a následně došlo ke správnému propojení v socketu. Od té doby jenom spokojenost. Přístroj tedy mohu jen doporučit. Přeji pěkný zbytek léta a ať se daří, B.
 
Záhadně se něco děje. Sinosmart, který zde mnozí kupovali za bratru 6000Kč ještě nedávno stál skoro 11 000Kč. Teď vidím, že ta nejvyšší řada pro GH (tedy nejvíc RAM, nejlepší displej) stojí 278,81Dolarů. (4GB RAM, 32GB ROM a 8 jádro s QLED displejem) Více zde :


A teď má otázka - asi na tebe @no_hits - já mám aktuálně funkční a ničím nezasažený BOSE systém. V šuplíku nachystaný neorigo pětikanálový zesilovač a také reproduktory a tlumení. Na to teď nemám čas to řešit, ale rádio bych tam cvaknul klidně.

Když vezmu tu GH + BOSE variantu, tak mi to teď to rádio bude fungovat a bude i fungovat, až to BOSE nahradím ? Předpokládám, že ano, ale znáte to. Moc se mi nechce dát 8000kč (hádám, že tam bude i DPH a clo :( ) za něco, co koupím špatně a nepoužiju.

Děkuju za znalostní obohacení.
 
Dívám se že varianta 4/32gb stojí 6900+dph+clo. To za 3300 má 1/16GB paměť a to je fakt málo
A ano fungovat to bude v obou případech
 
JJ není to láce. Několik z vás to tady kupovalo kolem 6000Kč jako takřka finální cenu. Pak se zavedlo to DPH+clo, nato se začalo zdražovat a držela se cena okolo těch cca 10,5tis + následné poplatky co fakt nedávalo logiku to kupovat.

Popřemýšlím no...Ale 6,9 + DPH 21% = cca 8400Kč + ještě clo, které ani netuším kolik je. Ty sazebníky Celní správy jsou brutálně nepřehledné. Odhaduji to bude tak 10%, ale předpokládám, že až z částky na kterou je už přidané DPH ? Náš stát na to jde chytře. Takže odhadem je to rádio někde okolo 9300-9500Kč.
 
Zdravím. Trochu se vetřu do diskuze. Jsem nucen také měnit rádio, zatím jsem tedy jen objednal. Po hledání na mall jsem zjistil, že tam chlápek prodává prostřednictvím jejich stránek rádia z Ali. Našel jsem toto rádio, které by mělo sedět místo systému BOSE.


Zatím přesně nevím jak se bude co propojovat. Pravděpodobně asi nebude fungovat již subwoffer v kufru. Beru verzi, která je dostupná z PL skladu, tudíž by snad neměl být problém ohledně CLO poplatku a dodání se udává do týdne. Beru tedy verzi 2GB/32GB WiFi. Není to se SIM-card slotem, ale tuto možnost bych ani nevyužil.

Máte někdo zkušenosti s podobným zařízením?
 
LuboSK - když tam zadáš "Czech Republic", vyběhne na tebe cena 319,99Eur - při přepočtu na koruny (kurzem 25Kč za 1 Euro) částka 8000Kč.

Takže budeš mít za 8000Kč rádio Eonon, které zde sice už pár lidí má, ale méně, než Sinosmart. Dostaneš o 1Gb RAM méně. Nevím...Z hlediska zde popisované kvality komunikace podpory Sinosmart bych asi ten Eonon při takřka stejné ceně raději vynechal.

Edit : a ještě 10Eur poštovné
 
Niekomu tu Eonon poslali nové rádio, keď mu nefungoval dobre mikrofón. U mňa to vyzerá, že pomohol update software. To len na margo podpory.. :)
Ale tak je to na tebe samozrejme. Ja som ti len navrhol alternatívu ;)
Mimochodom, neviem ako so Sinosmartom, ale pri mojom Eonone (mám R98) funguje horný displej rovnako ako doteraz a nebolo s ním treba nič robiť. Samozrejme telefón pripojený cez BT nezobrazí, to by šlo len so starou BT jednotkou.
 
Sinosmart uvádí, že nejde po instalaci jejich rádia resetovat průměrná spotřeba a ještě cosi. V zásadě to chápu tak, že do toho stavového řádku se nedostaneš a taky teda nepůjde (asi) například ladit rádio. Volume by fungovat mělo.

On by to asi nejlépe zodpověděl nějaký majitel tohoto rádia.
 
Sinosmart uvádí, že nejde po instalaci jejich rádia resetovat průměrná spotřeba a ještě cosi. V zásadě to chápu tak, že do toho stavového řádku se nedostaneš a taky teda nepůjde (asi) například ladit rádio. Volume by fungovat mělo.

On by to asi nejlépe zodpověděl nějaký majitel tohoto rádia.
Eonon R98 - pri FM rádiu sa na hornom displeji síce nezobrazí názov stanice, ale MHz áno.
Pri štarte pekne vypíše NAVI atď. Nepamätám si teraz, že čo tam je pri Android Auto.
Priemerná spotreba sa dá normálne resetovať, hodiny nastavím tlačidlami vedľa displeja ako doteraz a zobrazenie klímy je tiež rovnaké.
Ak chceš, tak ti to môžem aj pofotiť.
Za mňa po 2 mesiacoch spokojnosť. :)
Tlačidlá na volante fungujú tiež bez problémov.
 
Back
Top