• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Odloupávání povrchu centrálního displeje a samovolné posouvání mapy

smik

nový člen
19
Čau. Setkal jste se někdo s takto vypadajícím displayem? Rv je 2018 a takhle by to snad nemělo být dodrané. Vypadá to jako nějaká vrstva něčeho, ale nafolii to nevypadá.

20220128_123008.jpg
 
Čau. Setkal jste se někdo s takto vypadajícím displayem? Rv je 2018 a takhle by to snad nemělo být dodrané. Vypadá to jako nějaká vrstva něčeho, ale nafolii to nevypadá.

Zobrazit přílohu 38853
Není na tom displeji nalepená ochranná fólie/sklo ? Jako bych jí na tý fotce viděl. Něco podobnýho jsem totiž lepil tátovi do CX5KF
 
Není na tom displeji nalepená ochranná fólie/sklo ? Jako bych jí na tý fotce viděl.
No původně sem si to taky myslel a i to tak vypadá, ale zkusil sem ji v rohu trochu odrbat a vubec to nejde dolu. Tak si pravě uplně nejsem jistej. Jestli do toho nějak drbkat nebo jak to zkusit sundat.
 
Čau. Setkal jste se někdo s takto vypadajícím displayem? Rv je 2018 a takhle by to snad nemělo být dodrané. Vypadá to jako nějaká vrstva něčeho, ale nafolii to nevypadá.

Zobrazit přílohu 38853
Pokud to není fólie a nejde to vyčistit, tak to bude bohužel rozleptané nějakým superhyperultra čističem nebo oddělení vrstev v opravdu velkém měřítku, ale to by spíš postupovalo postupně.
Nějaké info třeba zde: https://www.mazdaklan.cz/threads/mazda-6-gj-gl-obecne.1271/page-99#post-108156
Takto z foto mi to trochu připomíná tohle poškození: https://www.mazdaklan.cz/threads/mazda-6-gj-gl-obecne.1271/page-99#post-108312
 
Pokud to není fólie a nejde to vyčistit, tak to bude bohužel rozleptané nějakým superhyperultra čističem nebo oddělení vrstev v opravdu velkém měřítku, ale to by spíš postupovalo postupně.
Nějaké info třeba zde: https://www.mazdaklan.cz/threads/mazda-6-gj-gl-obecne.1271/page-99#post-108156
Takto z foto mi to trochu připomíná tohle poškození: https://www.mazdaklan.cz/threads/mazda-6-gj-gl-obecne.1271/page-99#post-108312
No při bližším zkoumání si čím dál víc myslím že to není folie. Vypadá to trochu jak lak. Ach jo
 
Nesnažil sa to niekto dezinfikovať nejakým extra agresívnym sajrajtom? Prípadne nemohlo tam byť nalepené nejaké ochranné sklo z číny a toto sú zbytky lepidla?
 
Zdravím všechny. Mám Mazdu CX-5 r.v.2018 a při čištění displeje infotainmentu se na něm udělaly mapy, vypadá to jako bych narušil nějakou ochrannou vrstvu. Není to poprvé co jsem ji čistil od otisků prstů. Žádný agresivním přípravek jsem nepoužil. Při vypnutém stavu a proti světlu to vypadá nehezky. Dá se s tím něco udělat?
 
Poslední úprava:
Do servisu s tím, je na to SI R067/21 CX-5 (KF) – odloupávání povrchu centrálního displeje a samovolné posouvání mapy.
 
Měli jsme to samé. Vyleštil jsem to leštěnkou na lak a pak tam nalepil ochranné sklo z aliexprasu.
Čau, jakou leštěnku si použil? Normálně na laky s abrazivem?

Do servisu s tím, je na to SI R067/21 CX-5 (KF) – odloupávání povrchu centrálního displeje a samovolné posouvání mapy.
Čau. Setkal jste se někdo s takto vypadajícím displayem? Rv je 2018 a takhle by to snad nemělo být dodrané. Vypadá to jako nějaká vrstva něčeho, ale nafolii to nevypadá.

Zobrazit přílohu 38853
Myslíž že je to i tento případ? Že to servis vymění?
 
Zdravím, jelikož jsem byl aktivní a povedlo se mi displej vyčistit isopropylalkoholem a následně doleštit (dočistit) jemnou pastou na vlásečnicové škrábance a až potom se jet zeptat do Kodekaru, kde mi řekli že na displeji nic nevidí a dotyková obrazovka je funkční, tak jsem objednal sklo s Aliexpresu.
Foto nemám ale vypadalo stejně jako poslal foto smik. Nevím co to bylo, lepidlo to nebylo, fólie se tak nechová spíš to byla jen ochranná vrstva displeje. Předtím vypadal více leskle a černěji když byl vypnutý. Byla to moje blbost, vždy jsem čistil isopropylalkoholem ředěným 1:4 destilovanou vodou, kvůli flekům a teď jsem to přejel čistidlem na okna od Sheronu a stalo se.
 
Já jsem to zatím vždycky jen utřel prachovkou, když na to nematlám, tak to stačí a po tom co tady čtu, tak na to snad nikdy žádnou chemii raději nepoužiju...:innocent:
 
Já jsem to zatím vždycky jen utřel prachovkou, když na to nematlám, tak to stačí a po tom co tady čtu, tak na to snad nikdy žádnou chemii raději nepoužiju...:innocent:
Až dorazí můj nový plechový miláček, snad se na ten displej ani nikdy křivě nepodívám. :rolleyes:
 
Zjistil jsem co máme na dotykových infotaimentech a jak je ošetřovat.
Displej je potažen oleofobní vrstvou.Jedná se skutečně o jakýsi povlak odpuzující olejovité látky, který se aplikován přímo na skle displeje. V praxi pak zajišťuje daleko snadnější údržbu displeje, v druhé řadě pak i lepší dotykové ovládání. Právě údržba je však hlavní myšlenkou této vychytávky. Na oleofobním displeji se daleko hůře usazuje mastnota z prstů či různá nečistota. Daleko hůře se též dají zamatlat různými šmouhami či otisky. Pokud se ale přeci jen zadaří a displej se zašpiní, je to právě oleofovní vrstva, kdo zajišťuje snadné čištění za pomoci pouhého hadříku.
Elementárním pravidlem údržby olejofobní vrstvy je nečistit ji prostředky na bázi alkoholu či jinými agresivními čisticími prostředky. Vždy používejte pouze čistou utěrku nebo hadřík v kombinaci s vodou, s tou to ale také moc nepřehánějte.
 
 
Opravit se to nedá jen vyměnit za nový pokud to uzná servis. Já jsem setřel oleofobní vrstvu z displeje a nalepil ochranné sklo z Aliexpresu.
 
Back
Top