• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pískání gum

hozim6

nový člen
7
Zdravím,
mám tak trochu blbej dotaz,
když říznu zatáčku ve větší rychlosti, tak mi hvízdaj gumy.
Myslíte že to je pneumatikama (jsou tam nějaký Chiny), anebo špatná geometrie?
Rozměr mám standart 225/45/18, tlak 2,5.
 
Musíš běhoun pořádně promazat silikonovým olejem...pak to přestane


:p
Óóó to bude jízda, díky za radu... ?

... Značka pneu jsou Landsail.
Nechci je zatím dávat pryč, protože jsou skoro nový. Byly na autě když jsem ho kupoval.
 
Zkus ještě nafoukat podle štítku na dveřích.

Ale také sázím na pneu. Zažil jsem něco podobného s Barumkama (ještě teď mě poleje pot, když si na ně vzpomenu :D ) a ty pískaly taky neustále (cca v rychlostech o 40 km/h nižších oproti jiným gumám) viz

Pokud je nechceš dávat pryč, tak není nic jednoduššího než si na geometrii zajet v rámci pravidelného servisu. Budeš vědět, že máš auto v pohodě a bude znám 100% viník pískání :)
 
Óóó to bude jízda, díky za radu... ?

... Značka pneu jsou Landsail.
Nechci je zatím dávat pryč, protože jsou skoro nový. Byly na autě když jsem ho kupoval.
Landsail používám už na třetím autě a přesně s tímhle rozměrem mám i na GH 2,5 a jsou v pohodě ani nepísknou a drží pěkně.
 
Zdravím,
mám tak trochu blbej dotaz,
když říznu zatáčku ve větší rychlosti, tak mi hvízdaj gumy.
Myslíte že to je pneumatikama (jsou tam nějaký Chiny), anebo špatná geometrie?
Rozměr mám standart 225/45/18, tlak 2,5.
Kdyz rezes zatacky, tak je bezny, ze v urcite chvili pneu piskaji.. Samozrejme, kazda jindy (podle kvality).. Je to proste hrana, kdy pneu pomalu ztraci adhezi - kdyz to prezenes moc, letis ven.. Geometrii to urcite nebude-to piskani
 
Geometrii to urcite nebude-to piskani
To nevím, z čeho tak usuzuješ, pískání gum v zatáčce běžně způsobuje špatná geometrie, jak ostatně říkají i další tady. Já jsem to v minulosti zažil, byť ne na Mazdě. Předpokládám, že @hozim6 nezačal řezat zatáčky nově a má s tím nějakou zkušenost. Může to být i blbá guma, podhuštění aj., ale vyloučit bez zkoumání geometrii je značně odvážné až nepodložené.
 
To nevím, z čeho tak usuzuješ, pískání gum v zatáčce běžně způsobuje špatná geometrie, jak ostatně říkají i další tady. Já jsem to v minulosti zažil, byť ne na Mazdě. Předpokládám, že @hozim6 nezačal řezat zatáčky nově a má s tím nějakou zkušenost. Může to být i blbá guma, podhuštění aj., ale vyloučit bez zkoumání geometrii je značně odvážné až nepodložené.
Usuzuji tak ze svych zkusenosti.. Nejezdim nijak pomalu a vzdy, kdyz mi na jakemkoliv aute piskaly pneu, bylo to stylem jizdy-ztracely adhezi, coz je ciste o vlastnostech a kvalitach pneu.. Spatna geometrie se projevuje pri brzdeni, tahnuti vozidla do strany a nakonec spatnym sjizdenim pneumatik.. Cili ano, ciste teoreticky muze spatna geo znicit pneu a ta pak zacne “neprimerene brzy” piskat v zatacce.. Muj koment predtim byl mysleny tak, ze kdyz je napr. spatny odklon, nebudou tim piskat pneu..
 
To ze pneu piskaji je normalni, kdyz jim nalozis. Staci se kouknout na videa z okruhu. Zalezi jak kdo naklada a jaka je pneu. Me piskaji i Hankooky vepredu, protoze jsou kategorie touring jen. Hlavne na kruhaci a vlastne to delam uz i schvalne. Vzorek maji porad krasny cca 5.5 obe. Porad se nemuzu rozhodnout, jakymi je nahradim, tak jsem je jeste letos nechal. Take jsem je mel pri koupi na aute. Nejradsi bych je na podzim pred prezutim jel delat nekam na okruh. Na ex mi pri teple piskaly treba zimaky. Geo mam samozrejme v poradku. Muzes je zkusit trochu ufouknout, aby mely vetsi kontakni plochu na prenos bocní sily. Ale zase to bude mit jina negativa. Prefoukana guma take piska. Zkus otestovat ruzne tlaky na kuhaci. Je na tobe jestli si je nechas a budes piskat dal:grinning: nebo na pristi sezonu poridis neco vic blizsimu tvemu stylu jezdeni?
 
To ze pneu piskaji je normalni, kdyz jim nalozis.
Jasně, že je to normální, když jedeš hranu. Ale předpokládám, že to @hozim6 ví, a ptá se proto, že mu pískají, aniž by jel opravdu hranu. Jezdím zatáčky taky rychle, ale ne tak, aby mi pískaly. Chci, aby mi gumy trochu vydržely. Ale onehdy mi pískaly moc brzo a viníkem byla geometrie. Jednou mi pískaly proto, že jsem měl podhuštěno. Na to jsem přišel hned.
Občas člověk slyší pískat gumy u kolem projíždějícího auta v zatáčce ve městě, i když nejede moc rychle. Tak je něco opravdu špatně - viz možnosti výše.
 
ve městě, i když nejede moc rychle.
To snad ani nejde..... snad někde na jihu na nestandartním asfaltu jsem to zažil. Landsail (215/50R17) jsem odjezdil na GH (ctyři sezony) ... za 1000kč za kus perfektní guma, možná trochu měkčí bočnice.... samozřejmě s prémiovými pneu to srovnávat nelze. teď jezdím pilot sport a nepísknou i když jede auto málem bokem...;) ...ale asi daleko rychleji zmizí vzorek... protože se do nich víc opírám, když tak krásně drží....:p:p:p
 
To snad ani nejde..... snad někde na jihu na nestandartním asfaltu jsem to zažil. Landsail (215/50R17) jsem odjezdil na GH (ctyři sezony) ... za 1000kč za kus perfektní guma, možná trochu měkčí bočnice.... samozřejmě s prémiovými pneu to srovnávat nelze. teď jezdím pilot sport a nepísknou i když jede auto málem bokem...;) ...ale asi daleko rychleji zmizí vzorek... protože se do nich víc opírám, když tak krásně drží....:p:p:p
Já jsem s těma gumama taky spokojenej, mám na nich najeto 11000 km a myslím si, že jsou v pohodě. Ale těch bočnic jsem si všimnul, že jsou víc sjetý.
Akorát občas písknou, tak aspoň to vypadá, že jede nějakej pilot. ?

Já jsem s těma gumama taky spokojenej, mám na nich najeto 11000 km a myslím si, že jsou v pohodě. Ale těch bočnic jsem si všimnul, že jsou víc sjetý.
Akorát občas písknou, tak aspoň to vypadá, že jede nějakej pilot. ?
... A na kolik hustíte ty osmnáctky?
 
Uz to je tu napísané, guma píska, keď sa blíži k limitu. To, že má noname guma za tretinu ceny prémiovej gumy limit pri bežnom jazdení tak blízko, je docela hazard :D Nesprávna geometria sa prejaví buď neustálou nutnosťou upravovať smer auta aj na rovnej ceste, alebo teda pri zlom odklone alebo zbiehavosto silnejšie opotrebenie vnútornej strany pneu (pri zlých záklonoch sa zase volant nevraca sám dostredu). Vacsi odklon na kolese by veľmi neovplyvnil (nezmensil) dotykovú plochu kolesa s cestou v zatacke, stačí si predstavit, ako sa prenáša odstrediva sila auta ako celku na vonkajšie koleso, ktoré pri ostrejsom zatoceni nesie väčšinu gripu, víz. lowrideri drifteri s 20percent odklonom. Plus na GH to ešte čiastočne neguje viacprvkova predná náprava napríklad.

... A na kolik hustíte ty osmnáctky?
Na dverách je štítok, do 3 pasažierov bez batožiny 2,2 baru, nad 3 myslím 2,5 baru. Ale na FB komentároch si prečítaš bežne 2,7bar atď. Chorvátsko raz ročne stačí dať 2,5 na dialnicu
 
Foukám na 2.5

Jinak s mejma atlasama jsem si upiskl jednou když jsem víc říznul zatáčku a mala rychlost to nebyla... každopádně mají měkkou bočnici takže se fest sjíždí(za ty prachy ?)
 
Back
Top