• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pískání gum

Jasně, že je to normální, když jedeš hranu. Ale předpokládám, že to @hozim6 ví, a ptá se proto, že mu pískají, aniž by jel opravdu hranu. Jezdím zatáčky taky rychle, ale ne tak, aby mi pískaly. Chci, aby mi gumy trochu vydržely. Ale onehdy mi pískaly moc brzo a viníkem byla geometrie. Jednou mi pískaly proto, že jsem měl podhuštěno. Na to jsem přišel hned.
Občas člověk slyší pískat gumy u kolem projíždějícího auta v zatáčce ve městě, i když nejede moc rychle. Tak je něco opravdu špatně - viz možnosti výše.
Tak kazde pneu maji hranu nekde jinde. Nektere ji maji prekvapive brzo plus jeste hraje roli stari. Take zalezi na teplote asfaltu. Me treba ty kooky piskaji kdyz je teplo, ale kdyz se vecer vracim, tak na tom samem miste ticho. U tech projizdejich aut to muze byt prave i starim pneu. Proste 8 let stara guma uz neni dobra. A jestli nekdo sere na udrzbu, tak kdyz je podvozek v <>, tak je v prdeli i geo. A jeste hromada lidi jezdi cely rok na zimakach, takze v teple muzes jet jak duchodce a piskas. Kdyz jdu se psem kolem rady aut, tak takovych 30-40% aut vidim na zimakach. A nekteri evidentne maji v cervenci nasazene nove zimaky. To bych zakazal, jako jezdit v zime na letnich.
 
Já se s pískáním setkal u letních pneu lassa se kterýma jsem auto koupil, gumy moc nedržely, na mokru to hrabalo i na 3ku, to samý starý savy, otec co měl na autě nějaký eco gumy tak taky... Landsail je podobnej odpad. Ta guma prostě nefunguje, klouže.

Nepamatuju si, že by mně michelin (a to už s ním nejsem spokojen), Goodyear, hankook nebo i čínský federal někdy pískaly (kromě kritickýho brždění)
 
Back
Top