• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Stěrače

Presne take cca stierace mam, len hladam variantu, kde vymenim len gumicku, v tom tvare kde presahuje aj nad stierac. Mi to pride jednoduchsie, lacnejsie, ekologickejsie a pre mna racionalnejsie :D
 
Páni, nechal som zapnutý dažďový senzor a po naštartovaní sa mi automaticky zapli stierače a prešli po námraze. Odvtedy robia samé šmuhy. Máte niekto overené stierače pre Mazdu 6 GH? Spomínalo sa tu Denso Hybrid, Sheron... Ideálne model, ktorý vydrží viac ako 2-3 týždne :)
 
Mam tie Denso rok aj pol a vzdy stieraju dobre. Musim povedat ze ich nesetrim ( namraza, prach...) Ale mam nano ochranu skla, takze pripadne defekty stieraca nebudem tak vnimat.
 
Pro mne jsou nejlepší stěrače VALEO SILENCIO X-TRM. Bohužel na GJ/GL se nedělají. Mám rok BOSCH AEROTWIN a žádná hitparáda, možná lepší průměr.
 
Bosch aerotwin byly dřív top a nevadila jim ani lehčí námraza, momentálně stojí za prd. Teď jsem zkusil standartní Sheron, po 2 mesicich to tak patlalo vodu po skle, že bylo lepší stěrače nepouštět a to mam na skle tekutý stěrače. Nyní mám Denso Hybrid co se davaly i v originále, tak jsem zvědavej
 
Ty hybridní Densa anebo hybridní Valea Silencio jsou moje příští volba. Tak se pak poděl o zkušenosti:)
 
Tie Denso Hybrid sa ťažšie zháňajú na SR, tak budem sa musieť popozerať po inom modeli. Škody tých Bosch Aerotwin - už viacerí sa tu na ne sťažovali.
 
Pokud by někdo uvažoval o pořízení stěračů Continental, tak za mě nebrat. Alespoň na CX-3 fungujou příšerně. Neskutečně skáčou po skle.To používám kvalitní tekuté sterače, sklo udržuju stále v dobrém stavu a pořád skáčou a skáčou.Tohle se mi nestalo u žádnych jiných stěračů. Pomohlo, ale jen dočasně je otočit. Na zimu vracím lehce použité Denza a už u nich zůstanu.
 
Mozna skacou prave proto, ze pouzivas tekute sterace. S tim ma sklo jinej koeficient treni, a jelikoz s tim sterace nepocitaji, nesedi tam pritlak. Ja sem pouzival Aerotwin-y a nemuzu si stezovat. Menil sem je po roku spis proto, ze guma uz byla trochu tvrdsi. A vzdycky sem vyhazoval jen jeden kus, ten delsi sem prelozil jeste dozadu (na liftbacku to slo)...
 
Btw maximum na GH co dopředu vlezou jsou 65+43cm a dozadu 60cm u Densa je to
- DUR-063L
- DUR-043L
- DUR-060L

V originále jsou tam 60+40 a vzadu 50
 
Mne tie Aerotwin vrzgali asi po 3 dňoch, robia šmuhy a rozmazavaju akurát vodu, za tú cenu slabota, radšej kúpiť z Lidlu. Inak gumička samotná sa dá kúpiť, aj z tých kvalitnejších za cca 4 euro kus, lacné okolo 1 euro kus, kto má zverák a kliešte dá sa to po zime docela rýchlo vymeniť.
 
no_hits: nemá byť ten 65 cm stierač označený DUR-065L namiesto DUR-063L? Pýtam sa preto, že model DUR-063L som nenašiel.
 
Já používám na GJ hybrid flat od Heyner a zatím mě nezklamaly, používám je zhruba rok.
 
No po měsícu užívání nejsou zlý ale pri nižších teplotách a rychlostech nebo na místě sem šmouhu nechají. Zatím jsem nenašel plnohodnotnou náhradu někdejších aerotwinu se kterýma šlo párkrát omylem setřít námrazu a přesto vydržely 2 roky
 
Back
Top