• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Stěrače

Jak často meníte komplet stierače?
Originály (ještě z německa) vydržely funkční necelé dva roky, hybridní Densa už po roku dělaly šmouhy.
Momentálně jsem nahodil na zkoušku hybridní "od číňana" provedením jsou stejné jako Densa, po měsíci fungujou OK ale jak dlouho vydrží nedokážu říct. :):):)
https://www.aliexpress.com/item/32430832832.html?spm
cena všech tří přibližně 400Kč
 
Jinak hlavně prosím nikdo nekupujte stěrače OXIMO...měl jsme je na starém autě a čmouhy začaly dělat už za měsíc.....:(
 
Dřív po 5 letech kdy zacaly bosch hůř stírat. Teď stojí za hovno z výroby, hledam stále náhradu. Měněné Gumičky na stejným autě vydrzely max 2 týdny
 
Jinak hlavně prosím nikdo nekupujte stěrače OXIMO...měl jsme je na starém autě a čmouhy začaly dělat už za měsíc.....:(
Asi mě ukamenujete, ale já je koupil asi před čtyřmi lety na octavii a když jsem koupil mazdu tak jsem je přehodil na ní a mám je doteď :grinning: a stírají velmi dobře, je ale pravda, že mám v plánu je už kvůli stáří vyměnit a taky toho v dešti moc nenajezdím neboť jsem stále v práci :)
 
Ja som kúpil Oximo na bývalé auto (pred 2 rokmi) a po pár jazdách som jeden nahradil predošlým Sharon ktorý ešte stieral pekne (takže zo 4 kusov 2 značiek som vyskladal pár, ktorý ako tak fungoval).

Tiež som na ne našiel nejakú staršiu chválu, ale asi časom kvalita dosť klesla.
 
Ahoj, prosím jaký typ náhradní zadní gumičky stěrače pasuje na Mazda 6 GJ 2013? Nechci kvůli gumičce kupovat celý zadní díl. Díky moc za pomoc.
 
Tak zkušenost s Bosch Aerotwin nic moc. Po cca 4 měsících začaly poskakovat po skle. Pokud ostříknu sklo je to v pohodě, ale za deště skáčou, nevím jestli to může mít souvisloslost s tekutými stěrači (Rain-X) na skle, ale ty by měly spíš pomoct. Takhle to vypadá, jako by gumičky po skle moc nejely. Stěrače jsem rozebral a schválně gumičky otočil. Kdyžtak koupím jen nějaké gumičky a vyměním je
 
Keď si dal tekuté stierače, tak si dal aj na gumičky?

Odoslané z S61 pomocou Tapatalku
 
Preco casto stierace skacu je, ze ludia pri cisteni skla/auta "ocistia" aj gumicku stieraca. Cize ju prejdu handrickou. Takto sa zotrie grafitova vrstva a stierac, nech je aj za 100€, zacne skakat po skle, lebo sa nesmyka a je vysoke trenie. Tekute stierace, alebo nano vrstva tento efekt mozu zosilnit, kedze je sklo hladsie a este lepsie sa guma "chyta" skla. Preto nikdy netreba zotierat gumicku. Maximalne ju bezdotykovo oplachnut vodov/wapkou. Mne takto vydrzia stierace relativne dlho. Pouzivam nano ochranu skla (isokor polisher, 2x rocne aplikacia, funguje vyborne) a stierace mam aktualne Denso hybrid. Su asi rok, stieraju dobre, neskacu akurat sem tam smuha kvoli tomu, ze som ich v zime par krat presiel po zamrznutom skle...
 
Keď si dal tekuté stierače, tak si dal aj na gumičky?

Odoslané z S61 pomocou Tapatalku
Ne, na gumičky nic nedávám. Mám ještě jednu sadu SWF, tak to nijak nehrotim, jen mne to zaskočilo. V Autokelly mají grafitovou gumičku za 30 kč :joy:
 
Treba dať tekuté stierače aj na gumičky stieračov a nebudú skákať

Odoslané z S61 pomocou Tapatalku
 
Taky jsem dal tekutý stěrače Sheron rain-off a bosche poskakují. Gumičky jsem necistil
 
Já sklo vyčistil vším možným a dal jsem jiné stěrače. Uvidím třeba tekuté zas někdy zkusím i s aplikací na gumičky, ale o tom v žádném postupu aplikace není ani zmínka
 
Poslední úprava:
Ja som dával tekuté stierače len na okno (sklo) a zadrhavali. Odkedy dávam aj na gumičky stieračov, tak je to super. Nič viac, nič menej

Odoslané z S61 pomocou Tapatalku
 
Asi zalezi aky druh tekutych stieracov. Ja co davam ten isokor, tak to je nanotechnologia, ktora by na gumu nechytila. Ked to je na baze vosku, tak to asi chyti, kedze tam su hrubsie vrstvy a "vyrovna" to aj povrch gumy. Na druhej strane, nie je nano, ako nano. Mal som viacere druhy, toto je naj, co som skusil.
 
Dnes jsem koupil na přední okno úplně základní ramínkový Sherony dohromady za 178 Kč a stírají parádně. Nemají problém ani s tekutými stěrači od Sheronu. Uvidíme co v dešti a výdrž. Jen škoda že nevypadají pěkně jako hybridy od Densa nebo Oximo. Bosch Aerotwin letěly do popelnice
 
Back
Top