• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Stěrače

Dají se koupit samostatné gumičky do stěračů? Univerzální na Mazdu nepasují, které by pasovaly, marně sháním.
Dostal jsem radu koupit gumičky od Sheronu a ty pasují. Co se týče výdrže, žádná velká sláva to není, ale stírají slušně. Na druhou stranu, sada stojí 65 Kč, takže za stovku si vyměníte celé auto, takže můžete měnit klidně 2x do roka.
 
Dostal jsem radu koupit gumičky od Sheronu a ty pasují. Co se týče výdrže, žádná velká sláva to není, ale stírají slušně. Na druhou stranu, sada stojí 65 Kč, takže za stovku si vyměníte celé auto, takže můžete měnit klidně 2x do roka.
Díky za radu. Sicejsem již koupil celé stěrače, ale ty nevydrží věčně. Takže až budu objednávat olej a filtry, přidám i gumičky. Pro jisttotu (nepoznám, jestli to jsou ty se širší patkou) jsou to tyto?
 
Díky za radu. Sicejsem již koupil celé stěrače, ale ty nevydrží věčně. Takže až budu objednávat olej a filtry, přidám i gumičky. Pro jisttotu (nepoznám, jestli to jsou ty se širší patkou) jsou to tyto?
Ano, to jsou ony. Stačí je zkrátit na potřebnou délku a zbytek vyhodit.
 
tak dneska dorazily, zadní hned nasazený, přední jsou zatim v pohodě, tak budou nové asi po zimě ( nebo před )

IMG_20191002_101432.jpg
 
Tak nakonec objednány Bosch Aerotwin, jen dopředu a dozadu dám 65cm místo klasických 60 - u spolujezdce mě štve uprostřed ten nesetřenej pruh :D , bohuže Bosch nedělá délku 43 cm takže vepředu u spolujezdce bude zase 40.
 
Na MX-5 NC bez rozmýšlení padla volba opět na hybridní Denso a naprostá spokojenost (na gumičkách WRC2, stejně jako na 060L u GH) ;)
Odložím si tu rozměr na NC - 2x 045L , abych příště nemusel měřit :cool:
 
já měl probém s bosch zadním stěračem na M5, a to takový že ten bošácký tam měl 2 přítlačná ramínka, origo má jen 1, no a ty 2udělali to že to krajní nedoléhalo na sklo a tak byl nahoře kus nesetřený, takže řešení bylo že jsem z bosháckýho vytáhl gumičku a dal ji na ten origo a vše je cajk ... :)
přední jsem dal nějaký nevím značku, ale je to napytel, že jak tam je u řidiče na konci takový plastový caplík tak ten ulítnul protože se dotýtal toho spolujezdovýho prostě asi tak 3 mm tam bylo navíc ...
 
Dnes bosche dorazily a zjistil jsem jednu věc - na M6 GH Liftback není dobrý dát na zadní okno Bosch Aerotwin - uprostřed je lišta vydutá a nestírá. Když prstem přitlačím tak se vytvaruje správně, nicméně je lepší pořešit jinou lištu. Funkční a estetickou alternativou je hybridní varianta Denso.

Přední okna 65+40cm - Bosch Aerotwin sada 3 397 118 911
Zadní okno liftback 60cm - Denso DUR-060L
 
Bral jsem sadu 65/40 cm , protože mě štval ten nesetřenej trojúhelník před spolujezdcem do čtvrtiny skla, ale pokud to člověku nevadí tak standartní rozměry budou taky OK ;)
 
Zdravím všechny,

Tak už došlo i na mne s koupi nových stěračů a tak jsem se chtěl zeptat, zda-li se vyskytla nějaká stránka kde s dají objednat staré dobré Denso, či se vyskytly nějaký vhodný nástupce :)

A ještě jaké rozměry stěračů bych měl koupit :)
 
Stále platí tento výše uvedený obchod za prověřený co se kvality stěračů Denso týká?
Budu taky objednávat.
Díky
 
Já beru stále na https://eshop.dimid.cz/kategorie/sterace/hybridni/ a spokojenost.
Naposledy jsem bral v lednu 2020 a přišel originál (na gumičkách WRC2) jak pro GJ (450+600), pro NC (450+450), tak pro GH (600).
Jenom krátkej na GH 400 je NWB, ale to už jsem vzdal, jelikož se nedá sehnat vůbec nikde. Alespoň je vidět rozdíl v rychlosti a rozdílu degradace gumičky s nápisem NWB oproti WRC na jednom skle :)
 
díky, akorát ta cena je oproti tomu druhému eshopu o dost vyšší....
 
Jak často meníte komplet stierače? Ja posledné tri roky mením len gumičky po lete a po zime, gumička stojí 1,5 euro :D
 
Back
Top