• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Stěrače

Ted mam ještě originaly, ale osobně Valea mame vyzkoušene i na jiných autech a musím říct že s poměru výkon/cena mi přijdou určitě lepší než dnešní Bosche....ale podle me zakladní vec co ovlivní výdrž (když pominu používání/ nájezd) je to jak se k nim kdo chová. Takový setření v zimě přes zmrazky ledu,neočištěny sklo plný bordela z cest, mastnota atd. to vše zkrátí životnost o měsíce ne-li o roky. Jednou za čas to chce otiž umýt i sklo i očistit ty gumičky :) :)
 
Podívej na červené máš asi 7 leté oximo pokud si je teda už neměnil a já je neměl důvod měnit ani za čtyři roky na oktávce a potom tři na Mazdě ? takže je asi jedno co vybereš ? na GJ mám ještě po @Reddwarf ovi valeo a stírají perfektně. Ale já nejsem náročný - na tahači měním tak jednou za dva roky /220 tkm a to najezdím v dešti mnohonásobně více než kdy s osobákem a bohatě to stačí abych viděl ?
Na MANu jsou ty origo MAN/SWF docela držáky, ale jednou jsem tam dal i HELLA a vůbec nebyly špatný?
(sorry za off topic)
 
Tak mně vydrží originál na autě tak 2 roky, pak kupuju Bosch aerotwin a ty tam mám 4 roky, než auto prodám.
 
Tak očividně nemá smysl radit, když to máme každý jinak. Já na originály nedám dopustit narozdil od zkušenosti z Aerotwin. A zase jsem celkem slyšel chválu na Denso. Na původním autě jsem kupoval Oximo za pár kaček a bohužel tomu odpovídala i jejich trvanlivost kvalitního stirani. Pak ale některé z nich koupíte znova a fungují třeba dlouho a dobře. Hlavně nenechat stěrače na auto režim. To pak setrou po nastartování zamrzlé okno a jsou z části ko.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak očividně nemá smysl radit, když to máme každý jinak.

Ono je to dosť aj o náhode miestami. Na predošlom aute som kúpil nejaké veľmi chválené stierače a jeden z nich šiel do hája po pár mesiacoch, tak som kúpil iné chválené a zas odišiel ten druhý. Nakoniec som mal každý iný a fungovalo to. Zároveň som ale mal od rovnakých značiek komplet sadu (opačnú kombináciu) v koši.
 
Já mám na BP stále původní originály a na to že tam budou pomalu čtyři roky,tak pořád fungují dobře.Je to jak říká @Reddwarf , záleží jak se kdo o stěrače a i přední okno stará.Pokud je čelní sklo ošetřené,tak na něm zůstává i miň bordelu.Já osobně po umytí okna aplikují hydrofobní ochranu a docela často čistím lišty od prachu.A sem tam je přeběhnu přípravkem na gumu.
 
Update môjho statusu: dnes pri ometaní snehu som urval ten poistný čudlík, takže to tam momentálne drží provizórne (zdá sa že dosť pevne) na sťahovacej páske.. idem objednať také isté.
 
Tak včera jsem nahodil všechny stěrače Denso DUR, tak uvidíme, co vydrží :)
Já je taky používám, stírají dobře, vypadají dobře, jen mám trochu problém s vydrží, víc jak rok nedají, většinou se mi část odtrhne v tom zeslabení nad stíracím břitem..
 
Já je taky používám, stírají dobře, vypadají dobře, jen mám trochu problém s vydrží, víc jak rok nedají, většinou se mi část odtrhne v tom zeslabení nad stíracím břitem..
Tak to si mě moc nepotěšil. Doufal jsem, že stěrače dají aspoň 2 roky :D Možná je to ovlivněné i automatickým stíráním, které někdy není úplně nejšetrnější :) Ten já na GG nemám, takže by mohly dát víc :)
 
Tak to si mě moc nepotěšil. Doufal jsem, že stěrače dají aspoň 2 roky :D Možná je to ovlivněné i automatickým stíráním, které někdy není úplně nejšetrnější :) Ten já na GG nemám, takže by mohly dát víc :)
Trochu péče a uvidíš, že vydrží.??
 
Mazda 3BM / BN jedině Denso DUR. Bosch Aero nepřitlačí dostatečně na koncích zakřiveného skla - jsou vhodné spíš na rovné skla. Vydrž cca 2 páry na rok.
 
Konečně řádný argument. Čtu to tady již nějakou dobu a ve finále dostali všechny typy stěračů jak chválu tak i poplivání a hovno člověk věděl.
Bosch Aero nepřitlačí dostatečně na koncích zakřiveného skla
(6 GJ) A toto je velké mínus oproti životnosti, co mě vydrží Bosch Aerotwin. Aktuálně zvládají třetí rok.
 
Konečně řádný argument. Čtu to tady již nějakou dobu a ve finále dostali všechny typy stěračů jak chválu tak i poplivání a hovno člověk věděl.

(6 GJ) A toto je velké mínus oproti životnosti, co mě vydrží Bosch Aerotwin. Aktuálně zvládají třetí rok.
Jasně stěrače lze používat i 10 let ale vo přes ně vidíš ? Čistý výhled je základ. Jakmile zanechávají šmouhy, je čas na výměnu. Jeden pár Denso na BM výjde na cca 600Kč. Je to pár korun při porovnáni a ostatními náklady.
 
Asi nevím co ti odpověď… Snad jen ano, mám je třetí rok a vidím nádherně když stírám. Nebo nevím o co ti jde… ? Já narážel na to, jak jsou nedokonale přitláčeny na sklo…
 
Ahoj, chci objednat ty Denso Dur, ale mam model 2020, kde neni uchyceni haky, nybrz T3 viz foto, poradite pls?

3741DD62-CDFE-4F7C-A1EC-F77E482B234D.jpeg
 
Ahoj, chci objednat ty Denso Dur, ale mam model 2020, kde neni uchyceni haky, nybrz T3 viz foto, poradite pls?

Zobrazit přílohu 43843
Dle katalogu Densa je pro uchycení T3 pouze stěrač: DF-099

Nebo vyměnit celý ramena stěrače ze starších verzí zpět na hákový - teoreticky by to jít mělo.
 
Back
Top