• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Tohle jsem nevěděl, hodně zajímavé:

Navigační systém Mazda Eunos Cosmo (1990) – První automobilová navigace s GPS

Revoluce v automobilové navigaci dorazila v roce 1990. Tehdy Mazda uvedla na japonském a poté i na trzích v Asii, Novém Zélandu a Austrálii luxusní kupé Eunos Cosmo. Když opomeneme, že se jedná o jediný sériově vyráběný vůz s třírotorovým motorem typu Wankel, pak další prvenství najdete v kabině.

Eunos Cosmo se stalo prvním autem na světě, které nabídlo satelitní navigační systém. Poprvé tak navigace v autě pracovala v reálném čase na základě signálu ze čtyř družic.


Zdroj:
http://www.auto.cz/automobilova-navigace-pred-gps-valecky-s-mapou-nebo-kazety-122917
 
Jinak sem si vsiml , ze po aktualizaci navigace pekne ukazuje , zda jedu pod mostem nebo nadjizdim cestu ori krizeni..dela tam stin pod mostem..toho sem si drive nevsiml, tak je to mozna novinka
 
Super, tak si to nechali na poslední lednový den :) Koukal jsem na stránky dneska kolem 16h a nic tam nebylo, tak to muselo být až někdy teď večer.
 
Ahoj, mám Mazdu 6 GL 2017 a SD kartu RUS/TUR/EUR BJM7 66 EZ1F - maps by Navteq. Made in the USA.

Dal jsem jí do auta, kde normálně chodí. Zatím není uzamknutá. Když ji v PC chci zaktualizovat přes Mazda Toolbox, tak mi to hlásí, abych vložil kartu. To udělám, ale nic dalšího se neděje. Nevíte proč? Je to zrovna ta verze, co se nedá aktualizovat?

Na ofiko Mazda stránkách píšou tohle: “Spoločnosť Mazda bude poskytovať bezplatné aktualizácie máp počas trojročného obdobia, ktoré začína po najazdení 100 km.” Takže zřejmě dokud nenajedu 100 km, tak to nejde??? :eek:
 
Přesně tak, je potřeba zamknout kartu na VIN. 100 km je tam kvůli manipulaci s autem, když tam náhodou technici tu kartu zastrčí před prodejem.
 
Jj. Parada. Tak najedu 100 km a uvidim. Je to nekde ze SW seznatelne, ze se to zamkne?

BTW mam pocit, ze nekde jsem cetl, ze na karte musi byt HERE a ne Navteq, pokud chci aktualizovat mapy. Ja to vlakno ale tady nemuzu najit. Tusite, zda s aktualizaci bude problem, pokud je na karte Navteq a Made in USA? Je to samozrejme karta z Ebaye. :D
 
V Mazda Toolbox uvidíš VIN kód auta, jakmile ujedeš těch 100 km. Jestli bude problém s aktualizací netuším. Já mám jednu kartu oficiálně od Mazdy za 12 500 Kč a druhou přes eBay za 7 stovek. Obě se mi hlásí úplně stejně a jsou určeny pro Evropu. A obě se aktualizují úplně stejně.
 
V létě při druhé garančce jsem si nechal nahrát poslední verzi MZD a teď mi začalo blbnout přehrávání z usb. Po nastartování mi začne přehrávat od začátku, místo toho aby pokračoval kde skončil. Asi to budu muset zase nechat aktualizovat, nebo mi s toho jebne, protože poslouchat 8x denně za sebou Rehab od Amy už nedávám.:confused:
 
Prihodim svy polinko, protoze audiosystem v mem aute taky nechapu: jak se proboha da za jizdy vypnout audio? Nemyslim tim ztlumit zvuk ("mute", nebo takovej ten proskrtlej reproduktor), jednoduse vypnout. Hraje mi trebas hudba z radia (nebo usb, cd, atd). A chci aby uz nic nehralo, ani na pozadi. Kvuli takove pitomosti sem koukal do navodu, a nenasel sem to!

Predtim sem mel M6/GG, tam sem mohl radio vypnout na volantu, nebo na stredovem panelu stisknout knoflik hlasitosti (otacenim se regulovala hlasitost). Ted na M6/GL je na volantu jen tlacitko pro stlumeni, a ovladac hlasitosti na strednim tunelu pri stlaceni taky jenom stlumi zvuk, ale radio nevypne. Tak jak tedy???
 
@SimSon jednoduchá odpověď, nedá se vypnout. Nebo alespoň já jsem na to nepřišel a holt to řeším buďto tlačítkem mute na volantu anebo stáhnutím volume úplně na minimum. Pak se ještě přes nastavení dá vypnout display a je to pseudo vypnuto. To je ovšem, ale divné a hlavně složité řešení. Nevím proč tam není někde jednoduchý tlačítko na vypnutí :(
 
Možná má "nevypnutí" radia souvislost s vestavěnou navigací. Někde jsem četl, že navigace chytá dopravní informace (uzavírky atd.) také z rádia - u nás ze stanice "Radiožurnál" - pokud není auto připojeno na Wifi. Jestli to tak ale opravdu je nevím, ono v Čechách tam moc těch informací stejně neni.
 
Prihodim svy polinko, protoze audiosystem v mem aute taky nechapu: jak se proboha da za jizdy vypnout audio? Nemyslim tim ztlumit zvuk ("mute", nebo takovej ten proskrtlej reproduktor), jednoduse vypnout. Hraje mi trebas hudba z radia (nebo usb, cd, atd). A chci aby uz nic nehralo, ani na pozadi. Kvuli takove pitomosti sem koukal do navodu, a nenasel sem to!

Nedá se vypnout. Alespoň ne v originálním stavu. Existují ale úpravy do infotainmentu Mazda AIO Tweaks, které by to měly umožnit.
 
Přišel mi email tvrdilo to že je dostupná aktualizace ale i po aktualizaci mi to ukazuje taky únor 2019 tak nevim.
 
Dear Mazda Toolbox User,
Kindly note that there will be server downtime due to scheduled maintenance work on 25 November, 2019 between 9:00-11:00 AM (CET).
During this time, the Mazda Toolbox will be unavailable.
We appreciate your patience and understanding.
Kind regards,
Your Mazda Toolbox Team
 
Back
Top