• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Ahoj vespolek!
Z testu na netu jsem pochopil, ze rozpoznavani dopravnich znacek je u mazdy castecne vazano na mazdi navigaci.
Jak vam to funguje po ukonceni 3-leteho predplatneho?
Diky
 
Mě také, i když občas ukazuje nesmyslné rychlosti, třeba 130 v obci. Ale to dělala i v tom záručním období.
 
Bohužel ten systém čtení značek lze vnímat tak na 50%. Často to čte rychlost z kamiónů nebo v omezení velmi brzo zobrazuje původní rychlost. Ignoruje to konec omezeného úseku apod. Nelze se tím nějak moc řídit. Super jsou navigační pokyny v HUD, na to se zvyká velmi dobře.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Neeee :eek: 50% je krutopřísné... funguje to jistě rozuměji a o nic hůře než na Superb, které jsem lítal dříve.
Sem tam si zakoktá, ale já dám klidně 90% i lehce přes ;)
 
Tak když už se tady hlasuje :joy: tak já dám 85% a víc ani ťuk :cool: jak píšete, často to ignoruje konec omezení rychlosti - to je u mě naprosto nejvíc a jednu obec, která je obcí na silnici asi rok to ignoruje permanentně značka neznačka, furt píše 90
 
Tak když už se tady hlasuje :joy: tak já dám 85% a víc ani ťuk :cool: jak píšete, často to ignoruje konec omezení rychlosti - to je u mě naprosto nejvíc a jednu obec, která je obcí na silnici asi rok to ignoruje permanentně značka neznačka, furt píše 90
Tohle je jedna z věcí (a možná jsem stará škola) kde prostě nemám zájem o tuto technologii, ani si nemyslím, že nějak výrazně přispívá bezpečnosti (právě díky výše zmíněné chybovosti). Buď jezdím a dávám pozor...nebo pokud potřebuji takový nástroj neustále, tak asi bych se měl více věnovat řízení nebo neřídit. ?
 
Jako jo, já taky neříkám, že to nějak potřebuju, jen právě když to funguje blbě, tak je to kontraproduktivní a spíš to může udělat někdy problém, než pomoct...ale zase jako, když vidím značku obec, tak nejedu 90 jen proto, že mi to svítí na čelní skle :grinning:
 
Nepsalo se někde, že z toho taky (nejenom) berou logiku adaptivní světlomety? ?
Speciálně Superb byl dost zmatený, když mi zhavaroval update map a jezdil chvilku bez SD karty :innocent:
U M6 jsem „netestoval“.
 
Jako jo, já taky neříkám, že to nějak potřebuju, jen právě když to funguje blbě, tak je to kontraproduktivní a spíš to může udělat někdy problém, než pomoct...ale zase jako, když vidím značku obec, tak nejedu 90 jen proto, že mi to svítí na čelní skle :grinning:
To bych ani u pana foxe nepředpokládal. Je ale nemalá část ne-řidičů, co právě pojede takhle, protože mu to auto říká. ?
 
Myslím, že u Mazdy dopravní značky nabírá kamera, nikoliv navigace. Spolehnout se na to samo sebou nelze. To byste museli mít super kamery na autonomní provoz a navíc 100% online dopravní situaci v navigaci. A ne aktualizaci dvakrát (NNG) nebo čtyřikrát (TomTom) ročně. Navigace nezná ani dlouhodobé uzavírky, i když si je může nabrat z JSDI. RDS-TMC vezme jen něco aktuálních událostí.
V jednom případě mi to přijde užitečné, když jedu po pražském okruhu, radarů naseto, nikde žádná značka a já nevím, jestli jsem ji neprošvihnul a kolik je vlastně limit...;)
 
Poslední úprava:
Myslím, že u Mazdy dopravní značky nabírá kamera, nikoliv navigace....
Není tomu tak (alespoň u mojí Magdy), když jsem dělal update v lednu, tak jsem si potřeboval někam zajet (SD zůstala v compu) a značky to načetlo minimálně jen - nevím přesně kolik, ale řekl bych, že tak max třetinu, takže bych řekl, že je to kombinace navi + kamera
 
Je to tak. Kdysi jsem se o tom více informoval a je to opravdu jakási kombinace kamery a navigace..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Po aktuální poslední aktualizaci map mám dojem, že zobrazování značek funguje lépe. Respektive to více drží informace z navigace.
Příkladem na některých usecích silnic nebo třeba jižní spojka mi to ukázalo rychlostní limit, ale po nějaké chvíli bez značení při silnici to zmizelo a načetlo až další značení. Teď tam ten rychlostní limit drží celou dobu průjezdu.
 
A je tohle fakt navigací? Není to výhradně podle rychlosti? U koncernu se tomu říká dálniční světla tuším, u Passatu mi to zvedlo xenony, když jsem jel nějak 120+
 
Tak normálně když jedu 120, tak to světla nezvedne, ale na dálnici to zvedne cca od 100. Jsem si toho všiml až teď, když jsem jel po dálnicích do Itálie. U nás je z Varů dvouproudovka (jezdím tam 120 stále), tam jsem to nikdy nezaregistroval a teď na dálnici v Rakousku, jakmile byla prázdná dálnice, tak bylo krásně vidět, jak se to najednou rozsvítilo hrozně do dálky. Ale možná to je jen tím, že nás tak dlouhé roviny nejsou.
 
Poslední úprava:
Možný to je, já to tady u Mazdy nemám vyzkoušený, jen jsem uvažoval nahlas :)
 
Back
Top