• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Jak pečovat o automobil

Pomohly Vám tyto rady?


  • Celkem voličů
    38
Můžu se zeptat jak myjete podvozek? Do myčky nejezdím tak jestli tam je program jen mytí podvozku někde?
 
Já jen na ruční myčce, prostě se musím ohnout a vystříkat wapkou. Ptal jsem se u kartáčových myček, jestli lze zapnout pouze program na ostříkání podvozku a bohužel. U nás to nejde, ale možná i takové myčky jsou.
 
Nekoukal jsem na cele, ale pustup pri na te CX-3 mi prijde malinko zvlastni.

Myti vozidla - tu predni cast, kde je nejvice bordelu, myje jako prvni?

Clay/lesteni - clayuje lak, ktery nebyl predtim chemicky zbaven poletave rzi, asfaltu, apod.? Lesti vozidlo, na kterem je evidentne jeste nanos vosku, aniz by ho predtim odstranil?
 
Nejlepší řešení ochrany laku je podle mě "nano" povlak. Mám ho na své M6 už přes 2 roky a je stále funkční. Hydrofobní vlastnost se sice zhoršila, ale chemickým čištěním se to dá zase zlepšit. Povlak odolává i mytí aktivní mírně alkalickou pěnou a netřeba ho stále obnovovat jako klasický vosk.

ahoj, jaky máš nano nástřik, značku?
 
Dnes vosk Doris :). Na streche som našiel 3 kvietky priemeru 1cm okolo malých ale hlbších rán laku.
Auto má necelé 4 roky, negarážované. Strecha teda pozink nie je :(. Ostatné diely napriek obitiu bez korózie.
Čo s tým ?


upload_2019-4-7_19-18-35.jpeg IMG_1725.jpg upload_2019-4-7_19-19-4.png
 
Dnes vosk Doris :). Na streche som našiel 3 kvietky priemeru 1cm okolo malých ale hlbších rán laku.
Auto má necelé 4 roky, negarážované. Strecha teda pozink nie je :(. Ostatné diely napriek obitiu bez korózie.
Čo s tým ?

Já bych zkusil ještě záruku na kastli, ne? Ta je přece delší? Je sice pravdou, že tě asi odmítnou, ale za pokus to stojí. Jejich argument bude, že záruka na prorezavění je, že to musí být zevnitř ven. Tak to, myslím, stojí v papírech. Schválně se na to podívej.
A taky, že to vzniklo mechanickým poškozením...

Každopádně tohle není normální stav. Hádal bych, že plech nebyl pečlivě opracovaný a zůstal na něm rez už při aplikaci původního laku. A pak při té drobné rance se to proto takhle rozjelo. Protože hádám, že tři roky to tam mít nebudeš? Je škoda, že se stále vymýšlejí nějaké tenké eko laky, zavrhuje klasická syntetická barva a pak to takhle vypadá...
 
Uf, jsem docela rád, že budu mít fólii, celo-polep... neb se zdá, že u těch moderních aut už asi jiná cesta ani není. Známý má CX-3, asi 3 nebo 4 roky... a reznou mu páté dveře, v té oblasti kde je výřez na zámek. Moje stará GG 2013 sice kvete na podvozku + podběhy kde může, ale spoustu vyseknutých ďolíčků na kapotě a střeše má taky, ale ty rozhodně nekvetou.

EDIT: GG 2003 samozřejmě, díky Vitus!
 
Poslední úprava:
Docela by men zajímalo jak to s tím rezavěním kastlí u nových Mazdiček je. Zjiš'toval jsem nástřit podvozku a dutin a dozvěděl jsem se, že s tím Mazda problém nemá a že dokonce Mazda CZ od roku 2012 požaduje u vozidel, které se v ČR prodávají nadstandardní nástřik právě podvozku a dutin....prý se to dělá po jejich dovozu právě u importéra...
 
Tak to ťa pekne ojebabrali. Mám novú CX5 2018 a podvozok a dutiny niekde (hlavne na miestach, ktoré nie sú vidieť) ani nie sú nijak ošetrené. Možno len nejakou priehľadnou blbosťou, ktorá vydrží možno pol roka. Ale tak je to aj napr. na VW. Každopádne odporúčam urobiť nástrek aj podvozku aj dutín a po cca. 5 rokoch (záleží od nájazdu km) to skontrolovať a naniesť novú vrstvu.

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
Můžu se zeptat jak myjete podvozek? Do myčky nejezdím tak jestli tam je program jen mytí podvozku někde?
V Praze (Jeremiasova) a Pisku (pod okruhem na Budejice) je bezkartacova laserova mycka. Ta vam auto neposkrabe. Jsou jedinne v republice, Moravakum neumim poradit.
 
V Praze (Jeremiasova) a Pisku (pod okruhem na Budejice) je bezkartacova laserova mycka. Ta vam auto neposkrabe. Jsou jedinne v republice, Moravakum neumim poradit.

K ty mycce v Praze. Nevíš zda tam používají PH přípravky? Nebo je to stejný jako na jiných, tzn co nejagresivnejsi chemie a veškerou ochranu co na autě máš ti sundá? Osobně si auta myju rucne ale ne vždy na to mám náladu a chuť.
 
Back
Top