• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Jak pečovat o automobil

Pomohly Vám tyto rady?


  • Celkem voličů
    38
Zdravím, máte někdo zkušenosti se značkou Meguiar's? Konkrétně přípravek Ultimate Wax Liquid. Je to kvalitní ochrana laku, nebo se jen platí za značku? Děkuji moc za váš čas.
Tekuté Meguiar's se snadno nanášejí a snadno leští (používal jsem dřív hodně Gold Class), samozřejmě výdrž nebude jako u Meguiar's Ultimate Wax Paste. Ale kdybych měl kupovat Ultimate Wax Paste, radši půjdu do Soft99 Fusso.
 
Nejlepší řešení ochrany laku je podle mě "nano" povlak. Mám ho na své M6 už přes 2 roky a je stále funkční. Hydrofobní vlastnost se sice zhoršila, ale chemickým čištěním se to dá zase zlepšit. Povlak odolává i mytí aktivní mírně alkalickou pěnou a netřeba ho stále obnovovat jako klasický vosk.
 
Za ten batoh penez, co stoji kvalitni nanopovlak (nemyslim pičatek, apod.), si to radeji 2x do roka navoskuji superkvalitnim voskem. I kdyz....Fusso bylo na aute funkcni i po roce ;).

P.S.: nanopovlak jsem mel (MOHS).
 
A ještě mě k té nano technologii napadlo, že co se týče mechanického poškození (např. odlétající kamínky, opření hrany dveří o zídku při vystupování apod.), tak tady bude z hlediska ochrany laku vítězit polyuretanová fólie.
 
ahoj mazdaci stale sa rozkukavam co mojej novej mazde bude treba, a pece o lak je dalsia vec ktoru riesim nemam priestory ani garaz aby som si to mohol spravit sam a kvalitne tak vas prosim o radu kde v zline by som mohol ist dat spravit kompletnu pracu zvnutra aj zvonka vcetne vosku? ked mam povedat pravdu aj casovo na to nemam kedy pracovna vytazenost byvam v ujezde tak zlin asi najblissie dik za kazdu radu kvalitneho servisu v zline
 
Za ten batoh penez, co stoji kvalitni nanopovlak (nemyslim pičatek, apod.), si to radeji 2x do roka navoskuji superkvalitnim voskem. I kdyz....Fusso bylo na aute funkcni i po roce ;).

P.S.: nanopovlak jsem mel (MOHS).
Když už jsem dal třičtvrtě mega za auto, tak mi nějakých 15tis. za kvalitní povlak nepřijde mnoho. Nikomu to nenutím a koho baví voskovat ať voskuje. S fólií bych to taky neviděl tak růžově. Větší kamínek ji stejně prosekne a pak bude poškození možná i viditelnější. Proti šutrům se toho moc dělat nedá, tak maximálně nejezdit nikomu za zadkem.
 
Zdravím, máte někdo zkušenosti se značkou Meguiar's? Konkrétně přípravek Ultimate Wax Liquid. Je to kvalitní ochrana laku, nebo se jen platí za značku? Děkuji moc za váš čas.
Na Meguiars jsem zacinal s tzv. domacim detailingem. Neni to spatna znacka, ale dle meho nazoru by pomer cena vykon mohl byt lepsi. Postupne jsem presel k Autofinesse a to je o level jinde, opravdu perfektni autokosmetika. Jinak pokud chces opravdu kvalitni "vosk" na zimu, ktery ji prezije, rozhodne sahni po Fusso Coat od Soft99
 
:))) No..pokud bych to měl shrnout, tak mne má poslední Mazdička (po stránce laku) opravdu kardinálně zklamala..jediné co mne dokáže uklidnit je občasný pohled na auta jiných a dokonce i "prémiovějších" značek...opravdu to asi nemá řešení..
Jak jsem tu už někde popisoval, do 14ti dnů od koupě (květen 2018) jsem zaregistroval na kapotě ťukance od kamínků...následná reklamace, která sice neuznána, ale v rámci goodwill:) (jasně..reklamace by figurovala ve statistikách) kapota v 10/2018 přestříkána a jako krycí použit dle slov lakovny nějaký echt tvrdý lak (nevím - o vodou ředitelných barvách asi není třeba nějak zvlášť polemizovat a docela mne rozesmála cena 1kg 46V laku - 43.000,- Kč). Následně jsem to měl nechat cca měsíc potvrdnout a pak si dát transparentní fólii kvůli ochraně..myslíte si, že to ten měsíc vydrželo? Je to ještě horší než to bylo předtím. A opravná sada na 46V v nedohlednu:)) Takže asi tak.
Vzhledem k faktu, že jsem na té kapotě objevil ne zcela povedená místa (chyba lakovny) tak jsem to reklamoval a dozvěděl se, že ano...ale oťukaná místa jsou mechanika a na to se reklamace nevzahuje - dobrá...opravte tedy jen chyby a oťukaná místa nechejte tak...no..to prý dost dobře nejde:) Uvidíme - jak si s tím poradí...nějak si na to začínám zvykat - auto naštěstí jezdí...
 
:))) No..pokud bych to měl shrnout, tak mne má poslední Mazdička (po stránce laku) opravdu kardinálně zklamala..jediné co mne dokáže uklidnit je občasný pohled na auta jiných a dokonce i "prémiovějších" značek...opravdu to asi nemá řešení..
Jak jsem tu už někde popisoval, do 14ti dnů od koupě (květen 2018) jsem zaregistroval na kapotě ťukance od kamínků...následná reklamace, která sice neuznána, ale v rámci goodwill:) (jasně..reklamace by figurovala ve statistikách) kapota v 10/2018 přestříkána a jako krycí použit dle slov lakovny nějaký echt tvrdý lak (nevím - o vodou ředitelných barvách asi není třeba nějak zvlášť polemizovat a docela mne rozesmála cena 1kg 46V laku - 43.000,- Kč). Následně jsem to měl nechat cca měsíc potvrdnout a pak si dát transparentní fólii kvůli ochraně..myslíte si, že to ten měsíc vydrželo? Je to ještě horší než to bylo předtím. A opravná sada na 46V v nedohlednu:)) Takže asi tak.
Vzhledem k faktu, že jsem na té kapotě objevil ne zcela povedená místa (chyba lakovny) tak jsem to reklamoval a dozvěděl se, že ano...ale oťukaná místa jsou mechanika a na to se reklamace nevzahuje - dobrá...opravte tedy jen chyby a oťukaná místa nechejte tak...no..to prý dost dobře nejde:) Uvidíme - jak si s tím poradí...nějak si na to začínám zvykat - auto naštěstí jezdí...
Fotka by nebyla? Pro představu.....o_O
 
Jak se staráte o Mazdu aby co nejlépe přežila zimu ? Někde jsem četl že karoserie je v porovnání s ostatními značkami o něco slabší. Minule jsem zastihnul souseda co taxikaří jak matlá lak (u nové Škodovky) nějakým přípravkem s tím že je to na zimu třeba. Jaké s tím máte zkušenosti ?

edit Vitus: sloučeno do existujícího tématu.
 
Poslední úprava moderátorem:
Jak se staráte o Mazdu aby co nejlépe přežila zimu ? Někde jsem četl že karoserie je v porovnání s ostatními značkami o něco slabší. Minule jsem zastihnul souseda co taxikaří jak matlá lak (u nové Škodovky) nějakým přípravkem s tím že je to na zimu třeba. Jaké s tím máte zkušenosti ?

Už tady bylo napsáno dost příspěvků na toto téma. Prostě umývej auto i v zimě, aby nebylo zasolené. Hlavně opláchnout podvozek, to je podle mě to podstatné. Čím kratší dobu tam bude sůl působit, tím lépe. Před zimou a po zimě se určitě vyplatí navoskovat karoserii, což zvládneš i sám, nebo si na to zavolej profíka. @Natural určitě rád přijede a poradí.

Na podvozek si lidi často dávají svépomocí mazivo Seilfett. Celkem levná investice a opravdu to funguje. Mazda má ale na podvozku slušně odolný voskový nástřik, který dělá totéž. Po pomalu dvou letech mohu konstatovat, že tam ten vosk pořád mám, takže to není záležitost na pár měsíců, jak jsem si původně myslel. Pokud by se Ti to zdálo málo, pak už musíš volit jen profesionální nástřik podvozku něčím odolnějším.
 
Back
Top