• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Náhodné samovoľné spustenie alarmu

Oživím tady trošku téma... Poslušně hlásím, že moje GHčko vypadá taky trpí náhodnými alarmy...

Na zahraničních fórech jsem našel to co Butchi + závadné kontakty na dveřích, ty jsou snad součástí "západky" přímo ve dveřích (náhradní díl cca tisíc korun)...

Pokud vyloučím ty jednodušší věci - dojde na dveře a zde by mohla pomoci diagnostika kdy by mělo být možno vyčíst něco z "vehicle security module" který by se měl v autě nacházet... Na fórech se psalo, že bylo možno přímo vyčíst ze kterých dveří "to přišlo", takže se dal vyměnit jen jeden kus. Otázka je jestli tohle vyčtu skrz obyč ELM OBD2 nebo je třeba sehnat OBDlink...

Jakékoli dodatky od všech přispivatelů ocením :)

Díky, Legoš
 
Ja som minuly rok skusil vycistit kontakty na konektore v poistkach a bol klud. Teda aspon som auto uz nepocul. Vcera, jak sa znovu oteplilo, sa auto na zvalo znovu :(
Uz mma vazne chut cely alarm odpojit.
Podarilo ssa niekomu zistit nieco cez diagnostiku?
Ked som to mal v mazde, a povedal som nech sa na to pozru, tvrdili ze vvsetko ok a nic z toho nevycitali.
Akurat tam vraj bolo plno chyb s nizkym napatim. Aj ked baterka bola nova.
 
:D Tak presne to iste včera u nás - jak sa doobeda oteplilo, Mazda začala vyhukovať :X Našťastie len raz a viac sa to cez deň neopakovalo. Mam podobne chute ten alarm odpojiť. . .
 
Pokud by se dala jen odpojit siréna, aby to neřvalo, tak by mi snad ani nevadilo, že se to sem tam spustí. Není to zas až tak často.
Ale aby to budilo sousedku, a mě to stejně nevzbudilo, nebo to zbytečně řvalo před obchodem se mi nelíbí....
Bude celý alarm fungovat, když by se jen odpojila siréna? :D
 
tjn, účinnosť takéhoto alarmu je zanedbateľná .. Tonda ale napísal, akoby alarm v aute mal mať ešte nejakú ďalšiu funkciu aj po odpojení sirény :)
 
Jo, napsal jsem to trochu blbě, sice při poplachu ještě začnou blikat varovný, ale toho už si vůbec nikdo nevšimne.... :D
Spíš šlo o to, jestli to nehodí nějakou chybovou hlášku, nebude blbnout centrál, nezačne to blbnout ještě víc, něco v tom smyslu.. Nevím, na co všechno to je navázaný...
Každopádně bych to radši vyřešil opravou, než odpojovat sirénu... ;)
 
Trochu jsem se zavrtal do wiring manuálu a zjistil jsem, že ten očazenej pin (zelenej drát) je spojení mezi altíkem a ECU. Je to řízení / korekce dobíjení. Divný je že se jedná o ovládací část, nikoliv o výkonovou , ale asi i to řízení má velkej proud, proto se to tak vypaluje. Nicméně to s alarmem nemá nic společnýho.

Ten druhej pin od kraje do kříže (žlutej s černým pruhem) co mají někteří natavený je taky z řídící jednotky a vede to do Manifold Absolute Air Sensor. Což bude něco podobný váze vzduchu případně její část. Už nemám schéma po ruce a musel bych to přesně dohledat. Stejně jako v předchozím případě by mělo jít o nízkou úroveň signálu. Každopádně i to nemá vliv na alarm, spíš by to mohlo mít vliv třeba na kolísání otáček nebo vyšší spotřebu.

Snad to bude někomu k užitku ;)
 
Tak ja som to vyriesil odpojenim sireny. Pred tyzdnom som sa dokopal k vymene tlacitka na otvaravie kufra. Ked som videl po odpojeni v akom stave je ta ochranna guma, myslel som ze pricina je jasna a sirenu znova zapojil... A dnes sa alarm ozval znovu :(

Takze otazka znie, uz to niekto uspesne vyriesil?
Aka je potrebna diagnostika aby vytiahla info co alarm spusta? Menit vsetky zamky sa mi uplne nechce.
 
Já mám podezření na klasickou bolest těchto systémů, mikrospínače u oken. Jak se auto večer zchladí vznikne vůle mezi oknem a jeho dorazem a systém to vyhodnotí jako pokus o násilný stažení okna čímž se spustí alarm
 
To snad ale musi jit nekde vycist co ten alarm spustilo, ne? Kdyz uz neni nontrolka ktera by to vyblikavala, tak aspon cez diagnostiku snad nejak.
 
Tak to potkává poslední měsíc i mě. Auto je celý den venku, odpoledne na něj svítí slunce a přes noc chladne. Houká to rádo okolo 2. a půl 6. ráno, někdy i večer, takže to už dost leze sousedům na nervy. Chodil jsem dnes okolo auta, hybal s dveřima a oknama i celým autem a alarm se nespustil. Před 2 tydnama jsem čistil mikrospínač kapoty (byl docela čistej) a očividně bez výsledku. Zkoušel jsem i několikrát nanoc vypnout pohybový čidla a stejně se to spustilo, takže to dělá zřejmě nekterej ze zámků. Nevíte jestli jsou na oknech taky čidla?
Nechce se mně odpojovat sirena, je to jen obcházení problému.

V servisním manuálu jsem vyčetl že závady čidel by měly jít vyčíst na diagnostice, objednal jsem kabel co umí zarás číst HS-CAN i MS-CAN, tak jsem zvědavej.

Pro doplnění ještě uvedu že mně nefunguje zamykací keyless tlačítko na pravých dveřích a při umývání auta wapkou (když mám kartu u sebe) auto sem tam pípne a blikne jako když zmáčknu zamykací tlačítko
 
U spolujezdce mi tlačítko taky nefungovalo.
Rozebral jsem celou kliku a vyměnil jsem ten mikrospínač, co je pod tlačítkem. Stojí pár korun a asi 3 hodinky práce.. Ale na alarm to vliv nemělo. Ještě přemýšlím, že bych preventivně vyměnil u řidiče, zda by to nepomohlo...
 
Do té kliky se mě moc nechce, co jsem pročítal postup tak musí ven i okno, repro, a cela ta krycí deska pod tapecem, nebo máš nějakej figl jak to udělat bez kompletní demontáže?
 
Na US verzi je navod na vyndani kliky bez demontaze tapece, ale nezkoumal jsem, jestli by to takhle slo vyndat i na EU verzi.

Jinak co jsem zjistoval, mohl by to delat i spinac v zamku dveri. To by melo jit vycist pomoci originalni diagnostiky, ktery snimac spustil posledni alarm. Vic jsem k tomu ale nezkoumal.
 

Přílohy

  • SSP89_Repair Procedure_handle_button.pdf
    577,3 KB · Zobrazení: 59
Já to rozebral celý, není to nic hrozného, okno zůstane ve dveřích, jen se odpojí motorek od stahovačky a sundá se celá ta deska..
 
Můžeš mě prosím napsat rozměr nebo typ toho mikrospínače? Ať to nemusím rozdělávat 2x
 
aha to je ten malej typ co je třeba v autorádiích, já právě čekal že to bude velkej 10x10mm se 4 vývodama :)
 
Back
Top