• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Náhodné samovoľné spustenie alarmu

Nějaké nové nápady, nebo návody nemá někdo? Dneska dopoledne potvora zase houkala... :D
Někde jsem četl, že by možná šel alarm vypnout přes diagnostiku, nemá k tomu někdo nějaký info??
 
To jsem psal tady já, bohužel kódy AS-Built u tohoto modelu nejsou moc prozkoumaný. Chtělo by to technika z mazdy co má přístup k interním návodům, aby je ,,uvolnil,,. Otázkou je jestli tyto návody nejsou umístěny pouze na intranetu automobilky a tím pádem se k nim technik autorizáku nedostane
 
Zrovna teď další poplach, za posledních 24 hodin už třetí, (minimálně, nevím, jak v noci).... :confused:
Dokud se nepřijde na nějaké lepší řešení, jdu odpojit sirénu....
 
pokud máš už za sebou proceduru s vypnutím pohybových senzorů a čištění mikráku i jeho konektoru pod haupnou, tak už zbývají asi jen zámky, jak bude čas , ponořím se do wiring manuálu a třeba něco objevím ;)
 
pokud máš už za sebou proceduru s vypnutím pohybových senzorů a čištění mikráku i jeho konektoru pod haupnou, tak už zbývají asi jen zámky, jak bude čas , ponořím se do wiring manuálu a třeba něco objevím ;)
Vypnutí senzorů? Myslíš na dálkovém ovládání, nebo to lze nějak trvale vyřadit?
Přes dálkový jsem to zkoušel a to nepomohlo...
Konektor pod haupnou jsem čistil, na mikrospínač ještě kouknu, ale mám podezření na ty zámky...
Ty taky stále houkáš?
 
Jo, myslel jsem vyřazení senzoru pohybu a náklonu.

Takže jsem prolezl schéma viz níže a zjistil jsem 3 zajímavý věci:
  • čidlo náklonu je přímo v siréně
  • jednotka alarmu není samostatná, je to funkce BCM
  • spínač zavřených dveří KUFRU podle schématu zřejmě na alarm vliv nemá, pouze na zamknutí dveří a osvětlení v kufru (nejsem si jist - doporučuju pro jistotu zkontrolovat taky)
Spouštěče alarmu jsem vyznačil červeným kolečkem. Vzhledem k tomu, že se dá čidlo pohybu (intruder sensor) a čidlo náklonu (tilt sensor v siréně) vyřadit, zbývají už jen čidlo kapoty a čidla zavřených dveří.

keyless_popis.png keyless-activate.png door latch switch.png tilt.png
 
Ještě dodatek, to čidlo zavřených dveří (door latch switch) JE SOUČÁSTÍ ZÁMKU , takže ho nenajdete na kastli jako u starších aut, kde ho stačilo odmontovat a pročistit/vyměnit. Tady jsou schémata z manuálu (bohužel UK , takže řidič a spolujezdec jsou prohozený). Jediná možnost jak to opticky zkontrolovat a případně očistit, je vymontovat celej zámek dveří.

zámek wiring.png zámek wiring_2.png
 
Tak jsem právě odpojil sirénu, prozatím, než se nalezne lepší řešení...
Za víkend celkem 5 poplachů, a to nevím, jestli nešílela i v noci, to mě totiž nevzbudí, budí to jen sousedku... :D
 
Pokud budu mít nějakej vikend volno, zkusím to postupně rozdělávat a čistit
 
Kašlu na to, odpojena siréna :D

Jen jsem si všiml že po zamčení ta po chvíli samo 3x zabliká jako deaktivace čidel tlačítkem, dělá vám to taky?
 
Kašlu na to, odpojena siréna :D

Jen jsem si všiml že po zamčení ta po chvíli samo 3x zabliká jako deaktivace čidel tlačítkem, dělá vám to taky?

Tak už si taky rezignoval.... :D
Jo, taky mi to tak dělá, po pár vteřinách ještě třikrát klikne.
 
zdravim vsechny mam samozrejme uplne stejnej problem, houka to nekolikrat denne.. tedka otazka samozrejme uz si taky nevim rady.. odpojujete sirenu pouze vytahnutim pojistky(tudiz nefunguje ani troubeni) a nebo jako tady borec ve videu normalne pod tapecem v kufru vypojite?
 
zdravim vsechny mam samozrejme uplne stejnej problem, houka to nekolikrat denne.. tedka otazka samozrejme uz si taky nevim rady.. odpojujete sirenu pouze vytahnutim pojistky(tudiz nefunguje ani troubeni) a nebo jako tady borec ve videu normalne pod tapecem v kufru vypojite?
Vypojil jsem konektor přímo ze sirény pod tapecem, předpokládám, že jako většina ostatních se stejným problémem. ;)
 
Napadla mě ještě jedna věc ale necgce se mi rozdělávat tapec, můžeš vyzkoušet, odpoj konektor spínače kapoty jestli to bude dělat furt, je to některej ze zámku dveří
 
Napadla mě ještě jedna věc ale necgce se mi rozdělávat tapec, můžeš vyzkoušet, odpoj konektor spínače kapoty jestli to bude dělat furt, je to některej ze zámku dveří
Pokud se odpojí spínač kapoty, alarm by se spouštět neměl, ale je tam problém při zamykání. Auto se sice zamkne, ale nepotvrdí to probliknutím blinkrů, protože si myslí, že je stále otevřená kapota... A to mi docela vadilo, tak jsem radši rozdělal tapec a odpojil samotnou sirénu...
 
Díky to mě pomohlo, takže ještě je možnost to odpojit, spojit a zafixovat přímo v konektoru, jestli se alarm spustí, tím se definitivně potvrdí nebo vyvrátí vada toho mikraku
 
Při dnešním laborování jsem došel na asi důležitou věc. Zjistil jsem , že kontakty dveří , víka kufru a kapoty jsou součástí jednotky IC (přístrojová deska). Mě celou dobu co auto mám IC nepravidelně vyhazuje chybu U0140:00-08 (Lost communication with BCM) - kontrolka závady nesvítí, je vidět jen přes diagnostiku. Zřejmě je někde blbej zčernalej kontakt. Teoreticky když se toto vyřeší, mohlo by to vyřešit i problém s alarmem.

Zobrazuje se tato chyba i vám ostatním co máte problém s alarmem ?
 
Tak jsem to dneska znova napíchl, ale tuhle závadu mi to nenašlo, ani si teda nevzpomínám, že by tam někdy tahle konkrétní chyba byla...
 
To by chtělo vytáhnout freeze frame data. Z nich by šlo poznat, co alarm způsobilo. Pokud by to dělal spínač ve dveřích (v zámku dveří), možnost je to rozebrat viz příspěvek zde: Zamykání, Alarm, DO

Bohužel, můj ELM327 klon v1.5 společně s Forscan-em to nezvládne.
 
Tak jsem se taky ocitl v klubu náhodného spouštění alarmu :) Začínám trochu litovat koupě tak starého vozu :D Za dva měsíce vlastnictví auta už druhý ne úplně snadno řešitelný problém. Autům nerozumím a nechce se mi investovat peníze do nějakého testování příčiny v servise, když variant očividně může být víc a auto mám vyloženě jen jako pracovní/záložní/nepoužívané. Proto se chci zeptat, jak nejjednodušeji prostě alarm vypnout. Googloval jsem příspěvky a:

1. někde jsem četl něco o jednotce alarmu za přihrádkou spolujezdce (jak je bluetooth modul), ale někdo zase psal, že tam není?
2. nejjednodušší je asi odpojení sirény? Konektor je tuším vzadu za tapecem u pravého zadního světla? Znamená to ale nutnost odpojení baterky a následného přenastavení různých věcí nebo mazání chyb?
3. diagnosticky tedy neumí alarm nebo sirénu vypnout ani autorizák?
4. chtěl jsem to jednoduše vyřešit tím, že nechám auto odemčené (šance na krádež je u nás před barákem z několika důvodů naprosto nulová), ale ta potvora se po pár sekundách zase sama zamkla :D Dá se tahle nechtěná samozamykací vlastnost nějak vypnout?

(Ještě tedy trochu sázím na to, jestli alarm nespustilo nějaké zvíře, máme tu kočky a kunu a zrovna kunu jsem krátce po jednom alarmu viděl běžet po ulici, ale nevím, co by musela provést, aby to spustila...).
 
Back
Top