• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

Zdravím vás páni. Nemáte niekto skúsenosť s rádiom XTRONS PST90M6M? Zaujíma ma hlavne kompatibilita s BOSE. Podľa niektorých zdrojom to je kompatibilné a podľa iných nie. Dokonca aj výrobca má rôzne info na stránke a vo videu.
 
@kovo22 podle popisu na stránkách a fotek kabeláže, není určeno pro Bose. Leda by šla v nastavení snížit výstupní úroveň podobně jako např u Seicane. Předělání není těžký ale cgce to základní znalosti z oboru
 
Ahoj, zvažuji zakoupit Android rádio do Mazdy. Zajímalo by mě, jak se případně nastavuje prostředí na radiu. Domnívám se, že to je v podstatě tablet s obecným androidem. Musíte vždy spouštět nějakou apku, která pak vypadá a nabízí ono automobilní prostředí, kde si volíte mezi nav/radio/usb….?

Nebo toto automobilní prostředí se nastaví ihned po otočení klíčku? A jak toto prostředí měnit/přeinstalovat když nebude vyhovovat?

Musíte mít další apku na Mirror link s telefonem?

Jezdíte na offline mapy, nebo spíše na hotspot spárovaný přes telefon?

Díky za info. Nemám s tím moc zkušeností.
 
@Stan_86 čus, radio má vlastní nadstavbu / launcher, když se ti nelíbí, můžeš použít svůj. Já používám Car launcher pro.

První spuštění radia trvá dýl (studenej start jak na telefonu při zapnutí), při vypnutí zapalování se radio jen uspí a při zapnutí zapalování seš hned na hlavní ploše

Osobně telefon na androidauto / mirrorlink vubec nepoužívám, mám v radiu simkartu kde si jednou za čas dobiju pár stokorun a využívám data. Nekoukám na yt ani na net a navigace tolik nežere. Telefon mám sparovanej jen na handsfree

Jezdím několik let na waze, ale pro jistotu mám i mapy.cz s offline mapama pro případ že bych někde neměl síť operátora

Jinak jak už zaznělo tak koupit Eonon, Sinosmart, Seicane, nebo Joying, ideálně aspoň 4GB RAM ;) a pohlídat si podporu bose (napojení cinchů do hlavní kabeláže auta) jo a nekupovat ty levný krámy za 2000Kč, fungující radia začínají na 7000kc - já té investice rozhodně nelituju ;)
 
Zdravím, přemýšlím rovněž o Sinosmart pro Mazda 6 GH (bez BOSE) , možná budu mít blbý dotaz, ale moc jsem k této věci mnoho informací nenašel..., je možné přes USB porty klasicky přehrávat mediální soubory jako video/audio, pokud ano jsou tam nějaká omezení (kvalita či omezení velikosti úložiště..) lze přehrávat i flac (wav) či jiné bezeztrátové formáty, přece to nemá DAC převodník, předpokládám že se o to stará chipset... (mám doma na NAS sbírku...) jako na klasickém Android zařízení, pokud bych Simosmart instaloval, vyvedl bych si USB a AUX kabely do loketního boxu (volně či přidat zásuvky...). Dále jak je to s bluetooth, jaké audio kodeky pro přenos podporuje ? Chápu že se nejedná o žádné hifi zařízení, ale chci vědět co to umí... Díky za pomoc
;)
 
Jedná se o standartní usb, takže na něj lze pripojit flash, mobil, tablet DAB modul, LTE modul (pokud máš verzi bez sim) a pod
Je to prostě tablet s plnohodnotným androidem takže přehraje cokoliv pokud to umí aplikace. Já třeba používám spotify ale originální přehrávač přehrál vše z tebou jmenovaných. Max velikost usb netuším, ale 1T USB 3.0 flešku to vzalo

DAC tam samozřejmě je, aby se z tabletu dostal analogovej zvuk ale není to žádná pecka, lepší jak oem radio z bose systému asi tak. BT vytváří datový most takže to není závislé na přehrávaném formátu ale na aplikaci která s BT pracuje ;)
 
Jedná se o standartní usb, takže na něj lze pripojit flash, mobil, tablet DAB modul, LTE modul (pokud máš verzi bez sim) a pod
Je to prostě tablet s plnohodnotným androidem takže přehraje cokoliv pokud to umí aplikace. Já třeba používám spotify ale originální přehrávač přehrál vše z tebou jmenovaných. Max velikost usb netuším, ale 1T USB 3.0 flešku to vzalo

DAC tam samozřejmě je, aby se z tabletu dostal analogovej zvuk ale není to žádná pecka, lepší jak oem radio z bose systému asi tak. BT vytváří datový most takže to není závislé na přehrávaném formátu ale na aplikaci která s BT pracuje ;)
Díky za info, jako DAC tam je to je jasná věc, to jsem se špatně vyjádřil jináč by to nic nepřehrálo :)
 
Zdravím, kde jste kupovali Android rádio? Já zvažoval, že koupím něco u: https://www.google.com/search?q=/android-autoradia/ ale raději si nechám poradit, od těch kdo už ho má. Takže budu rád, za jakékoliv tipy a rady.
 
Ne, není tam kam zapojit USB, je to jen prodloužení kabelů neorigo radia. Aby nemusely hnusně viset v kastlíku
 
Zdravím všechny a konkrétně nejzkušenějšího @no_hits ,opět mě trápí omílané téma zesilovače BOSE, nevyznám se vůbec v audiu, je možné obejít systém BOSE koupí nějakého radia, které by pasovalo s napojením pouze na repro soustavu bez BOSE? Děkuji za odpověď a předem se omlouvám pokud to bylo zmíněno a já to nenašel.
 
BOSE je i samotná reprosoustava (2 Ohm), pokud je řeč o tvé GJ, DSP se zesilovačem vytváří i zvuk pro Centerpoint reprák. Samozřejmě jde nadrátovat zesilovač s DSP, který se pak doladí ke stávajícím nebo jiným repro. Nicméně pokud se mkrneš na jejich ceny https://www.carmedia.cz/zesilovace-do-auta/zesilovace-s-dsp/, není to nic levného. Některá rádia by mohla 2 Ohmy dát (záleží také jak nahlas).
Já mám takhle ve dvojce miniaturní eXcursion PXA P6.
 
Děkuji za odpověď, ale myslím na GH 2010 tam je problém právě. Že bych nemusel řešit opravu zesilovače a řešil to touhle cestou druhé rádio nebo nějak přepojit na stávajícím radiu obejít zesilovač, mělo by to hrát i bez zesilovače nebo se pletu ?
 
Tak u GH jde vymyslet cokoliv od přemostění zesilovače a osazení neorigo rádia s tím že budou hrát jen dveře, přes řešení s výměnou zesilovače za jiný až po kompletní řešení s jiným rádiem, DSP a výměnou repro, naštěstí u GH je možností plno na rozdíl od generace GJ, kde je možnost v podstatě jen DSP.
 
Aha to jsi me trošku potěšil, rád bych rychle a levné řešení, zkusím nechat opravit zesilovač, ale pokud už nepůjde, hledám náhradu. Rádio funguje a repro také, tak bych jej rád využil aby šlo, je tedy nejrozumnější přemostění zesilovače nebo výměna za jiný a pojede komplet ozvučení nebo stále jen předky? A jak jeto náročné předělá to i laik??
 
Back
Top